5.3.2023

Dynamo před čtvrtfinále nestačilo na Hradec. Rivalovi podlehlo 1:3

Dynamo zakončilo základní část extraligy porážkou na hradeckém ledě. Čtvrté východočeské derby v letošní sezóně ovládl Hradec Králové 3:1 a zajistil si tak přímý postup do čtvrtfinále. Jedinou pardubickou branku v utkání vstřelil David Cienciala, vítěznou bitku si navíc připsal Adam Musil.

Tipsport extraliga, 52. kolo, neděle 5.3.2023, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 17:24 Pavlík (Lev; 5/5), 21:22 Zachar (Cingel; 3/4), 44:05 Lalancette (Okuliar; 5/5) – 22:01 Cienciala (Sedlák, Říčka; 5/4). Rozhodčí: Pražák, Kika – Lhotský, Zíka. Diváci: 6809. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 24:18 (7:7, 10:5, 7:6). Zblokované střely: 18:21. Hity: 6:13. Vhazování: 39:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Mountfield HK: Machovský – Marcel, McCormack, Kalina, Ouellet-Blain, Rosandič, Pavlík, Gaspar – Werek, Cingel, Lev – Chalupa, Lalancette, Jergl – Zachar, Klima, Okuliar – Pilař, Štohanzl, Smoleňák.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář – Říčka, Sedlák, Cienciala – A. Musil, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Rohlík, Mandát, Vondráček.

V urputné první třetině měl první velkou šanci Hradec Králové. Matěj Chalupa převzal kotouč od Aleše Jergla a střelou na bližší tyč poprvé výrazně zaměstnal Romana Willa. Na druhé straně se prosadil přes obránce Adam Musil, také jeho střela ale skončila ve výstroji brankáře.

Největší příležitost úvodní dvacetiminutovky poté neproměnil Lalancette, jeho nepovedená klička však nemusela Hradec mrzet. O pár vteřin později totiž proplula až za Romana Willa střela obránce Filipa Pavlíka - 1:0.

Také ve druhé třetině se jako první radoval Mountfield. V oslabení ujel pardubické obraně Marek Zachar, který následně svůj únik zakončil přesně nad Willovo rameno - 2:0. Dynamo však rychle přispěchalo s odpovědí. Už po čtyřiceti vteřinách totiž David Cienciala využil přesné přihrávky Lukáše Sedláka a snížil opět na rozdíl jediné branky - 2:1.

Dobře vstoupit se Hradci Králové povedlo také do třetí dvacetiminutovky. V čase 44:05 se šťastnou tečí před pardubickou brankou prosadil Christophe Lalancette - 3:1. Derby následně okořenil také pěstní souboj. Rukavice se rozhodli shodit Adam Musil a Radek Smoleňák.

Další velkou šanci Hradce poté pět minut před závěrečnou sirénou neproměnil Oliver Okuliar a Dynamo se začalo nadechovat k závěrečnému tlaku, který se ještě rozhodli trenéři zvýšit odvoláním brankáře. Žádná další branka však už do hradecké branky nepadla a Dynamo tak potřetí v řadě odchází ze zápasu bez bodu.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Je to úplně jednoduché. Hradec Králové vyhrál naprosto zaslouženě, v zápase byl lepším týmem. Forma nám šla v posledních utkáních dolů. Postihl nás takový útlum a teď je na nás, abychom se s tím poprali."