28.12.2020

Dynamo pokračuje na vítězné vlně! Na domácím ledě porazilo Zlín

Pardubičtí hokejisté si připisují sedmou výhru v řadě, což se jim v základní části povedlo naposledy před šestnácti lety! Úspěšnou cestu za dalšími třemi body začali již v první třetině přesilovkovou trefou Patrika Poulíčka, ten se prosadil také ve druhé části v oslabení. Na začátku závěrečné periody vrátil Východočechům dvoubrankové vedení Rohlík, na něho rychlými brankami navázali Kolář s Mandátem. Zlín v závěru snížil, ale Pardubičtí už nedovolili Beranům zápas zdramatizovat a došli si pro vítězství 5:2.

Tipsport extraliga, 30. kolo, pondělí 28.12.2020

5:2
1:0, 1:1, 3:1
Branky a nahrávky: 11:14 Poulíček (Paulovič, Roman; 5/5), 20:41 Poulíček (4/5), 42:36 Rohlík (Matýs; 5/5), 43:15 Kolář (Blümel, Paulovič; 5/5) 49:29 Mandát (Camara; 5/4) – 33:09 Kubiš (Dufek; 5/5), 51:34 Dufek (Řezníček, Herman; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Malý, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení:1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 38:20 (6:2, 16:9, 16:8). Zblokované střely: 10:13. Hity: 6:6. Vhazování: 30:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.
Dynamo Pardubice: Kantor – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Vála, Zdráhal, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Mandát, Kousal, Camara – Svačina, Roman, Machala – Kusý, Rohlík, Matýs.
Berani Zlín: Huf – Gazda, Řezníček, Ferenc, Žižka, Nosek, Novotný, Hamrlík – Vopelka, Herman, Köhler – Dufek, Fryšara, Kubiš – Šlahař, Sedláček, Sebera – Honejsek, Karafiát, Ondráček.

Předposlední měření sil Dynama v tomto kalendářním roce začalo velkou možností Machaly, kotouč z jeho hole se ale pouze nebezpečně kutálel vedle brankáře Hufa. Dynamo ve 12. minutě po bezchybné přihrávce Pauloviče využilo druhou nabídnutou přesilovku a ujalo se vedení. Na konci pohledné kombinace stál Patrik Poulíček, jenž pouze přiložil hůl a dorazil kotouč do odkryté svatyně – 1:0. Na konci periody mohli Zlínští napravit nevyužitou přesilovku z úvodu, což se jim nepodařilo. Naopak se málem radoval reprezentant Blümel, jehož střela ale nakonec skončila na mantinelu za bránou.

Prostřední dějství začalo zkrácenou přesilovkou Ševců, hosté se nepoučili ze závěru úvodní třetiny a dovolili opět zaútočit domácím. Tentokrát už Pardubice nepozornost Beranů využily, do samostatného úniku se dostal Patrik Poulíček a tvrdou ránou pod horní tyč zlínské branky podruhé v utkání skóroval – 2:0.

V polovině klání po skvělé práci Pauloviče za brankou mohl vedení Pardubic navýšit kapitán Nakládal, ale z dobré pozice se mu nepovedlo prostřelit Hufa. V příležitosti neuspěl ani Mandát, po jehož střele poprvé udeřili hosté. Přečíslení využil Pavel Kubiš, který si po přihrávce od červené čáry nabruslil do pásma a prostřelil Kantora – 2:1. Dvougólové vedení mohl Východočechům vrátit Poulíček, ale jeho snahu o hattrick zastavila horní tyč.

Klid na hokejky mohl domácím vrátit v jednačtyřicáté minutě Hrádek, ten však pálil po pasu Mandáta pouze do lapačky Hufa. O minutu později se radoval Ondřej Rohlík, jemuž předložil kotouč do předbrankového prostoru z pravého kruhu Matýs, a on poměrně jednoduše vrátil Dynamu dvoubrankové vedení – 3:1. Aktivní Pardubice nepolevily, hosté se nevzpamatovali po inkasované brance a Huf musel ze sítě lovit čtvrtý kotouč. O to se postaral Jan Kolář, když po přihrávce Blümela uspěl při samostatném úniku – 4:1.

Hned vzápětí mohl pátou branku přidat Mandát. Faul Fryšary znamenal trestné střílení, to pardubický forvard neproměnil. Chuť si Jan Mandát spravil deset minut před závěrečnou sirénou, v přesilové hře zužitkoval přihrávku Camary – 5:1. Zlínští nesložili zbraně a na pátý gól zareagovali, neobsazený Jan Dufek využil prostoru a překonal podruhé Kantora – 5:2. Snížení však nic neznamenalo, domácí si vedení pohlídali, nedovolili Zlínu v závěru souboj zdramatizovat a došli si pro cenné tři body.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Prvních deset minut to z naší strany bylo vlažnější, ale pak jsme se rozjeli a podali jsme ten výkon, co jsme potřebovali. Řekl bych, že jsme zápas měli pod kontrolou.“

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): „Jsme v obrovském útlumu. Nedaří se. Zápas tomu odpovídal. Zase jsme měli obrovské výpadky, hrajeme pět nebo deset minut dobře, ale celý dobrý zápas jsme už dlouho neodehráli. Dnes to vypadalo dobře do třetí třetiny, ale pak dva rychlé góly a bylo po zápase. Pardubice jednoznačně zaslouženě vyhrály.“