31.8.2017

Dynamo podlehlo Prostějovu na jeho ledě

PROSTĚJOV — Hokejisté Pardubic nestačili v posledním přípravném utkání na prostějovské Jestřáby, na Hané prohráli 1:2. Jedinou branku Východočechů vstřelil Sacha Treille.

Přát., čtvrtek 31.8.2017, Zimní stadion Prostějov

Prostějov

2:1
0:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 32:53 Voženílek (M. Zabloudil), 56:52 Luňák (Rudovský, Divíšek) – 14:35 Beran (Poulíček, Quenneville; 5/5). Vyloučení: 3:7 (0:2, 1:2, 2:3), navíc Čáslava (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 753. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Prostějov: Groh – Kolář, Bažant, Žovinec, Pospíchal, Drtina, Horyna, Mikliš, Marek – Nouza, Luňák, Divíšek, Dvořáček, Venkrbec, Rudovský, Švec, Fiala, Voženílek, Hozák, M. Zabloudil, Švarc, Z. Zabloudil.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Ščotka, Čáslava, Havlík – Vondráček, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Bojko, Perret – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – Quenneville, Poulíček, Beran – Kaut.

První třetina ukázala vyrovnanost obou týmů. Jestřábi během první třetiny měli hned několik šancí proměnit střely, to bohužel nepovedlo. Perníkáři je zastrašili a ke konci první třetiny hosté otevřeli skóre. Domácí se však nezalekli a do druhé třetiny nastoupili prostějovští s ještě větší vervou. To ukázal Daniel Voženílek, který vyrovnal skóre na 1:1. Poslední část utkání byla ve znamení rychlého hokeje, přesných ran, které končili v lapačce. Nejlépe se ke konci třetiny prosadil Lukáš Luňák, který střílel poslední gól utkání, tak rozhodl o výhře Jestřábů.

Úvod utkání nenasvědčoval, že proti sobě stojí dva týmy z rozdílných soutěží. HC Dynamo Pardubice mělo v úvodu utkání mírnou převahu. Hra se odehrávala převážně před Dominikem Grohem. Do první velké příležitosti se dostal hráč Dynama Peter Quenneville, po něm pálil Petr Sýkora ale Dominik Groh byl připraven a střely pokryl.

Také Jestřábi dostávali brankáře Pardubic Ondřeje Kacetla do nepříjemných situací. Marek Drtina chtěl hned dvakrát dostat puk za brankovou čáru, ale oba pokusy si pohlídal strážce pardubické svatyně. V deváté minutě byl vyloučen Marek Trončinský za hákování, to byla veliká příležitost pro jestřábi, kterou se snažil proměnit Tomáš Nouza avšak Kacetl byl připraven a střela skončila v lapačce.

Čtrnáctá minuta s sebou přinesla první gól, který padl ze strany hostů. Útočník s číslem 77 na zádech, Sacha Treille prostřelil Dominika Groha, poté co mu přihrávali Petr Čáslava a Patrik Poulíček.

Průběh dvacáté druhé minuty přinesl prostějovským vyloučení a na trestnou lavici šel Jan Rudovský za hraní vysokou holí. Hosté vycítili gólovou příležitost a pustili se do útočného pásma, kde skvěle bránila obrana. Hlavně strážce jestřábí brány Dominik Groh, který ukázal, co všechno umí.

Zvrat nastal na konci třicáté druhé minuty. Daniel Voženílek si našel skulinku u tyčky a poslal puk za brankovou čáru, který nastartoval velkou euforii, kde jen to bylo možné. Za nedlouho po téhle akci se dostal do veliké šance poslat jestřábi do vedení i David Dvořáček, který byl vidět i dříve v utkání. Dvořáček jel sám na brankáře, ale Kacetl moc dobře věděl, kam vystřelí.

Závěrečná dvacetiminutovka, byla nejaktivnější. V jejím úvodu jsme viděli hned dva hráče z řad hostů, kteří si odpykávali svůj trest za krosček a za nesportovní chování. Čehož chtěli jestřábi využít, ale to se nepovedlo, nicméně záhy si po sobě sedli na trestnou lavici i dva hráči z řad domácích.

V čase 56:52 padl rozhodující gól z nové hole Lukáše Luňáka, kterému přihrávali Jan Rudovský a Tomáš Divíšek. Ke konci zápasu se snažil ještě potrápit Dominika Groha Tomáš Rolinek, který se rozjel na gólmana, ten byl ale připraven.