24.8.2017

Dynamo podlehlo Olomouci 1:2, uspělo v nastavení i nájezdech

PARDUBICE — Na špatnou koncovku mohou žehrat pardubičtí hokejisté po prohře s Olomoucí ve čtvrtečním přípravném utkání. Přes řadu šancí se Východočechům povedlo skórovat až v závěru, kdy Tomáš Rolinek v přesilovce snižoval na 1:2. Dynamo se prosadilo v domluveném prodloužení, v němž se 32 sekund před jeho koncem trefil Peter Quenneville. Úspěšnější bylo i v samostatných nájezdech, v nich se trefily obě posily – Peter Quenneville ve druhé sérii a Sacha Treille ve čtvrté. Naopak dva pokusy hostí chytil Martin Růžička.

Přát., čtvrtek 24.8.2017, Tipsport arena

Olomouc

1:2
0:1, 0:1, 1:0 – 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 53:14 Rolinek (P. Sýkora; 5/4) – 11:08 Laš (Knotek, Škůrek; 5/5), 35:30 Jergl (Strapáč; 4/5). Prodloužení: 4:28 Quenneville (Vondráček). Rozhodující samostatný nájezd: Treille. Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:8 (1:2, 1:2, 2:4), v prodloužení 0:1. Využití: 1:1. Diváci: 2520. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Prodloužení: 1:0. Samostatné nájezdy: 2:1.
Dynamo Pardubice: Růžička – Cardwell, Wishart, Grebeňuk, Trončinský, Havlík, Čáslava, Ščotka, Holland – Perret, Treille, Vondráček – P. Sýkora, Dušek, Rolinek – J. Sýkora, Poulíček, Quenneville – Beran, Bojko, Panna.
Olomouc: Falter – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, J. Gavlas, Ruatr, Ondrušek – Eberle, Holec, Burian – Jergl, Knotek, Strapáč – Skladaný, Rác, Laš – Podlaha, Macuch.

Trenéři Dynama poslali na led podobnou sestavu té, která hrála předevčírem ve Zlíně. Do branky naskočil Martin Růžička, v obraně si zahráli Alexandr Grebeňuk s Ladislavem Havlíkem a v útoku dostal prostor Ondřej Panna.

První větší šanci měli domácí, Vladislav Bojko nahrával v dobré šanci po kličce z mezikruží ještě do lepší pozice na Ondřeje Pannu, ale tomu se ideálně zakončit nepodařilo. Tlak Dynama byl v úvodní desetiminutovce zakončen tvrdou ranou příklepem z mezikruží v podání Tomáše Rolinka, hostující brankář předvedl pohledný zákrok lapačkou.

Ve 12. minutě hosté poprvé udeřili, jejich rychlý útok znamenal otevření skóre, po Knotkově přihrávce Marek Laš překonal Martina Růžičku – 0:1. Pardubice mohly srovnat v přesilovce, neuspěly však. V závěru první třetiny měl domácí gólman spoustu práce, ale nebezpečné šance Olomouce pochytal.

Hosté byli blízko navýšení vedení ve 27. minutě, po Ondruškově ráně zazvonila tyčka domácí branky. O devět minut později se již Olomoučané radovali podruhé: přesilovku využil Aleš Jergl – 0:2.

Východočeši zvýšili tempo ve třetím dějství, kdy podnikali svižné výpady do obrany protivníka, hned na jeho začátku nepotrestali Skladaného podražení. V závěrečné desetiminutovce se Olomouc bránila za cenu tří faulů, z nichž jeden dokázali domácí potrestat. Přesilovku pět na tři ještě Dynamo nevyužilo, při další signalizované ale Petr Sýkora našel ideálním pasem Tomáše Rolinka a ten doklepl kotouč do kasy – 1:2.

Snahu domácích o vyrovnání utnulo vyloučení Jacoba Cardwella minutu a půl před koncem třetí části hry.

V domluveném prodloužení se Dynamo úspěšně ubránilo trestu poté, co soupeře hákoval Ján Sýkora, 32 sekund před koncem nastavení se po hezké Vondráčkově přihrávce prosadil Peter Quenneville.

Pardubičtí hokejisté se mohli radovat i po samostatných nájezdech, v nich se trefily obě posily – Peter Quenneville ve druhé sérii a Sacha Treille ve čtvrté. Naopak dva pokusy hostí chytil Martin Růžička.