3.11.2022

Dynamo poděkovalo hrdinům osmou výhrou v řadě

Dynamo si vyšláplo i na čtvrtou Olomouc a vítězí už poosmé v řadě! Roman Will pak podruhé za sebou dokázal udržet čisté konto. Na první branku se v enteria arene čekalo až do 32. minuty, kdy se z dorážky prosadil Filip Koffer. Ve třetí třetině pak navýšil pardubické vedení Robert Kousal a na konečných 3:0 upravil dvě a půl minuty před koncem Ondřej Vála.

Tipsport extraliga, 18. kolo, čtvrtek 3.11.2022, Pardubice, enteria arena

Olomouc

3:0
0:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 31:39 Koffer (Musil; 5/5), 48:39 Kousal (Zohorna; 5/5), 57:29 Vála (Kousal, Zohorna; 5/5). Rozhodčí: Kika, Veselý – Ondráček, Rampír. Diváci: 8052. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 31:23 (7:5, 13:10, 11:8). Zblokované střely: 16:15. Hity: 3:6. Vhazování: 20:20. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Chabada, Vála, Bučko, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Cienciala – Paulovič, A. Musil, Matýs – Koffer, Rákos, Urban.
Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Mareš, Rutar – Káňa, Nahodil, Orsava – Klimek, Kusko, Navrátil – Kunc, Knotek, Bambula – Olesz, Menšík.

Dynamo poděkovalo hrdinům pardubického kraje a následně aktivně vstoupilo do utkání. Obrovskou šanci otevřít skóre měl v přesilové hře Robert Říčka, proti jehož střele do poloodkryté brány se však vyznamenal Lukáš, který krkolomným zákrokem v pádu puk vyrazil.

Velice nešetrně následně poslal Rostislav Olesz na mantinel Tomáše Urbana, za což byl vyloučen do konce zápasu a Dynamu se tak naskytla pětiminutová přesilová hra. V ní se však domácí nedostali k výraznějšímu ohrožení Olomoucké branky. Všechny pokusy ze střední vzdálenosti pak s jistotou lapil brankář Lukáš.

Také na začátku druhé třetiny bylo aktivnější Dynamo. Jan Lukáš musel nejprve zasahovat proti tvrdé střele Košťálka, při následné Ciencialově dorážce pomohl olomouckému brankářovi obětavým zákrokem obránce. Z dobré pozice poté těsně vedle pravé tyče pálil Lukáš Radil.

Těsně po polovině zápasu mohl otevřít skóre Ondřej Matýs, který ještě nevyužil Paulovičovu nabídku. V enteria arene však propukla radost o pár vteřin později. Lukáš vyrazil střelu Adama Musila pouze k Filipu Kofferovi, který dopravil odražený kotouč do branky – 1:0. První branku utkání musel ještě posvětit videorozhodčí, uznání branky však nic nebránilo.

Na začátku třetí třetiny Dynamo nejprve ubránilo těsné vedení a následně samo zahrozilo, proti byl však opět skvěle chytající Jan Lukáš. Druhou pardubickou branku mohl poté přidat Matej Paulovič, který však ve skvělé pozici promáchl Matýsovu přihrávku. Právě Matýs se následně ve stejném střídání dostal před Lukáše, bekhendovou kličkou však olomouckého brankáře nepřekonal.

Dynamo nakonec přeci jen dokázalo tlak přetavit v branku. Slabší chvilku si tentokrát vybral Lukáš, který rozehrál přesně na hůl Tomáše Zohorny, po jehož přihrávce neměl Robert Kousal problém uklidit kotouč do prázdné olomoucké branky – 2:0.

Na konečných 3:0 následně ještě zvýšil svým druhým gólem v sezóně obránce Ondřej Vála, který se trefil přesně pod Lukášovu vyrážečku – 3:0. Dynamo tak zapsalo už osmé vítězství v řadě, podruhé za sebou navíc odchází ze zápasu s čistým kontem!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla z naší strany trošku ospalejší, možná nás zabrzdila ta pětiminutová přesilovka, kterou jsme sehráli špatně. Od druhé třetiny jsme se zvedli, dokázali jsme dostat Olomouc pod tlak, vytvořili jsme si šance, měli jsme tam i hodně pasáží, kdy jsme je motali ve třetině. Za druhou a třetí třetinu jsme si vítězství zasloužili, měli jsme více ze hry a skvělý výkon opět podal Willda. Olomouc je těžký soupeř, mají silné obránce a hrají silový hokej, takže jsme určitě spokojeni a musíme hráčům poděkovat."