15.9.2019

Dynamo po nepovedené první části prohrálo doma s Energií

PARDUBICE — Východočeši nezvládli první domácí utkání, o jehož průběhu hodně napověděla první třetina, kterou prohráli 1:4. První trefu po návratu do pardubického dresu si připsal Robert Kousal, premiérovou branku za Dynamo zaznamenal také Sébastien Piché, jenž snižoval ve třetí části na konečných 2:5. Pardubicím se nedařilo ve hře v oslabení, ze čtyř vyloučení hned třikrát inkasovaly, což Karlovým Varům výrazně pomohlo k zisku tří bodů.

Tipsport extraliga, 2. kolo, neděle 15.9.2019, enteria arena

Karlovy Vary

2:5
1:4, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 18:19 R. Kousal (D. Kindl, J. Kolář; 5/5), 54:37 Piché (R. Kousal; 5/5) – 4:39 Flek (Plutnar, T. Rachůnek; 5/5), 13:12 O. Beránek (Graňák; 5/4), 14:20 Gríger (Šenkeřík; 5/4), 18:41 Stříteský (Raška I, T. Mikúš; 5/5), 37:12 Skuhravý (Flek, Stříteský; 5/4). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. Diváci: 7347. Střely na branku: 26:30 (7:15, 11:9, 8:6). Zblokované střely: 8:10. Hity: 9:6. Vhazování: 25:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5. Nejlepší hráči: Robert Kousal – Jakub Flek.
Dynamo Pardubice: Kacetl (14:20–20:00 Vlk) – Eklund, Piché, Kolář, Holland, Mikuš, Zdráhal, Hrádek – Kindl, Kousal, Tybor – Harju, Mandát, Hovorka – Machala, Poulíček, Látal – Rolinek, Pochobradský, Rouha.
Karlovy Vary: Novotný – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Kubka – Rachůnek, Gríger, Flek – Mikúš, Raška, Beránek – Hlava, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý, Vondráček.

Dynamu příliš nevyšel vstup do prvního domácího utkání letošního ročníku Tipsport extraligy, z prvních akcí neudeřilo, naopak již v 5. minutě inkasovalo. Nástřel od modré čáry byl před gólmanem Kacetlem několikrát tečován, v předbrankovém prostoru si kotouč našel Jakub Flek a lehkým dloubnutím ho poslal do brány – 0:1. Za domácí mohla vyrovnat nová posila Johan Harju, jeho střílená přihrávka při přečíslení ale úspěch nepřinesla. Pardubice nevyužily své šance a Karlovy Vary ve 14. minutě udeřily z přesilové hry, při dalším signalizovaném vyloučení zvyšoval na rozdíl dvou gólů před bránou nehlídaný Ondřej Beránek.

Energie zužitkovala i druhou přesilovku, minutu a osm vteřin po předchozím gólu navázal na své spoluhráče trefou pod horní tyč David Gríger, jenž vyhnal z brány Kacetla, kterého nahradil mladý gólman Tomáš Vlk – 0:3. V 19. minutě se svěřencům kouče Lubiny povedlo snížit na rozdíl dvou branek. Přesnou nahrávku do jízdy dostal od Kindla Robert Kousal a tvrdou ranou pálil nad lapačku Novotného – 1:3. Jenže místo dalšího pardubického snížení přišla bleskurychlá odpověď od Karlových Varů, přesnou ranou od modré čáry vrátil svému celku tříbrankové vedení Matěj Stříteský – 1:4.

Před startem druhé dvacetiminutovky došlo v pardubickém brankovišti opět ke změně, do brány se vrátil Ondřej Kacetl. Ten musel ihned čelit další karlovarské přesilové hře, tu Dynamo úspěšně ubránilo, ani Pardubice se chvíli poté v početní převaze neprosadily. Hra v oslabení se domácímu týmu v prvním utkání před domácími fanoušky příliš nedařila, ve 38. minutě inkasoval po bekhendovém zakončení z hole Václava Skuhravého – 1:5.

Východočeši mohli začít závěrečnou dvacetiminutovku vstřeleným gólem, po ráně Koláře byl blízko ke skórování před bránou dorážející Kindl. Pardubičtí se nevzdávali a po celou třetí třetinu se snažili o snížení, tomu přecházel sympatický počin od Michala Pochobradského, který odvolal faul na svou osobu. Pět minut před závěrečnou sirénou stanovil stav na končených 2:5 ranou od modré po vyhraném vhazování Sébastien Piché, pro něhož je to první extraligová branka v pardubickém dresu.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Ač nerad, tak musím konstatovat, že jsme pokračovali ve stejně špatném výkonu, který jsme předvedli v pátek a opět nám chybělo nasazení, chuť do hry, elán, což mě neskutečně udivuje. Po dlouhé době zase domácí utkání, první extraligové na domácí půdě se s takovýmto nasazením a elánem nedá hrát. Pro nás trenéry určitě téma k zamyšlení a k najití rychlého řešení a my ty řešení nebudeme odkládat.“

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „My jsme sem dnes jeli s velkým respektem k síle domácího celku, který před sezonou hodně doplnil tým. Ale zároveň jsme byli posílení prvním vítězstvím, které se nám podařilo doma získat a myslím si, že to bylo vidět na začátku utkání, který jsme zvládli přesně jak jsme chtěli. Měli jsme dobrý pohyb a podařilo se nám i efektivně využít naše příležitosti, které jsme si vytvořili. Tam jsme se dostali do rozhodujícího náskoku, který jsme dokázali po zbytek zápasu dobrým týmovým a obětavým výkonem podpořeným fantastickým Filipem Novotným ubránit. Jsem rád, že jsme toto těžké utkání zvládli, protože domácí byli nebezpeční do posledního střídání. Jediné, co mě mrzí, je zbytečná ztráta Tomáše Rachůnka, jenž nedohrál tohle utkání, ale zároveň chci ocenit odvolaný faul domácího hráče ve třetí třetině. Myslím si, že tyto věci jsou ku prospěchu našeho hokeje a mohou nás posunout dál. “