30.12.2017
Jan Kousal, Jan Hrabal

Dynamo neudrželo těsné vedení, v Liberci prohrálo 3:4

LIBEREC — Prohrou v nadějně rozehraném utkání na ledě Bílých Tygrů se rozloučili hokejisté Pardubic s kalendářním rokem 2017. Dynamo vedlo po druhé třetině po trefách Tye Wisharta a Rostislava Marosze 2:1, v závěrečném dějství ale Severočeši třemi góly otočili vývoj utkání, dvakrát se trefili v přesilovkách. V úplném závěru proměnil Sacha Treille trestné střílení, Východočeši v následné půlminutové power play nevyrovnali.

Tipsport extraliga, 35. kolo, sobota 30.12.2017, Home Credit Arena

4:3
1:1, 0:1, 3:1
Branky a nahrávky: 3:03 Kolmann (5/5), 44:15 Ordoš (5/5), 45:13 Krenželok (Kvapil, Jelínek; 5/4), 57:25 Kvapil (Jelínek, Ševc; 5/4) – 9:35 Wishart (Bojko, Dušek; 5/5), 23:46 Marosz (Trončinský, P. Sýkora; 4/5), 59:10 Treille z trestného střílení (5/5). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:9 (2:2, 6:4, 0:3), navíc Maier – Rolinek, oba 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Střely na branku: 33:27 (4:7, 11:15, 18:5). Srážky: 10:9. Vhazování: 38:36. Blokované střely: 10:13. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3. Nejlepší hráči: Lukáš Krenželok – Ty Wishart.
Bílí Tygři Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Maier, Jánošík – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Mikyska, Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Vlach – Jeník, Vantuch, Špaček.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Treille – Vondráček, Poulíček, Beran – Bojko, Dušek.

Dynamo přijelo do Liberce v nezměněném složení, poslední zápas roku 2017 ztratilo ve třetí třetině.

Na liberecké vedení odpověděl Ty Wishart

Utkání ve vyprodané Home Credit aréně začalo pěkně zostra a od prvních minut bylo znát, jak moc je zápas pro oba celky důležitý. Neuběhly ani tři minuty a Liberec šel do vedení. Petr Kolmann otestoval pozornost Kacetla, který vyrazil puk zpět na hůl domácího zadáka. Ten napodruhé nezaváhal a dorážkou pod víko nedal pardubickému brankáři šanci – 1:0.

Východočeši se ale postupem času začali čím dál více osmělovat, a dokonce se dočkali i vyrovnání. Ty Wishart vyslal nahození od modré čáry na bránu ihned po buly a puk klubkem těl prošel až do sítě – 1:1.

Krátce nato zatrnulo domácím příznivcům podruhé, když po přesilovkové dělovce Čáslavy zvonila tyč.

Rostislav Marosz poslal Dynamo do vedení

V úvodu prostřední části vyzval Patrik Maier na pěstní souboj kapitána Dynama Tomáše Rolinka. Jejich bitka zvedala diváky ze sedadel, oba výtečníci dostali trest na dohromady po čtrnácti minutách.

Pardubice se totiž v jedné ze svých přesilových her ujaly vedení. Rostislav Marosz využil nedůslednosti domácí obrany a bez problémů dorazil svou vlastní střelu za bezmocného Willa – 1:2.

Aktivní útočník s číslem 32 byl blízko i druhé brance, při přečíslení dva na jednoho však nezpracoval prudkou přihrávku svého spoluhráče.

Liberec opanoval závěrečnou dvacetiminutovku

Do třetí části nastoupili Tygři jako vyměnění, z čehož pramenilo více šancí. Jednu z nich dokázal využít Jan Ordoš, který díky svému důrazu v předbrankovém prostoru nadvakrát překonal Kacetla – 2:2.

Když pak v početní výhodě Tygrů rozvlnil pardubickou síť Lukáš Krenželok, aréna propukla v jásot. Domácí vedli 3:2.

Své umění však musel předvést i Roman Will, s jehož pomocí šelmy dokráčely ke třem bodům. Dvě a půl minuty před koncem pečetil liberecké vítězství využitou přesilovkou Marek Kvapil – 4:2.

Nic už nezměnil ani Sacha Treille, který v samotném závěru využil trestné střílení – 4:3. Červenobílí, které přijelo pod Ještěd na dvě stovky fanoušků, hráli poslední minutu bez brankáře, na kýžené vyrovnání ale nedosáhli.

Druhá prohra v řadě odsoudila hokejisty Pardubic na jedenáctou pozici. Další utkání sehraje Dynamo ve středu 3. ledna 2018, od 17.20 hodin se doma střetne s Olomoucí.

Karel Mlejnek (Bílí Tygři Liberec): „Vstup do utkání se nám povedl. Poté jsme však už podruhé za sebou doma špatně sehráli dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Naštěstí se hráči, kteří ji hráli, vykoupili dvěma góly z přesilovek ve třetí třetině. Druhá třetina byla opět díky naší nedisciplinovanosti v režii soupeře. Změna našeho herního projevu ve třetí třetině u nás nastala po velké korekci v sestavě a změně v taktice. Jsme neskutečně rádi za tříbodové vítězství, na které jsme pět týdnů čekali. Chtěl bych za tým poděkovat divákům, kteří stáli po celý zápas na naší straně.“

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Věděli jsme, že Liberec bude tlačit hned od začátku utkání. Chtěli jsme co nejdéle udržet bezbrankový stav, bohužel jsme ale brzy inkasovali. Poté jsme však ubránili dlouhé oslabení ve třech a srovnali hru. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem a šli po zásluze do vedení. Bohužel jsme nedali více než jednu branku. Ve třetí třetině jsme pak pro mě nepochopitelně vypnuli a přestali hrát naši hru. Během minuty jsme dostali dva góly, které jsme domácím darovali.“