22.11.2019

Dynamo neskórovalo, tři body patří Zlínu

Pardubice - Pardubické Dynamo zaznamenalo další domácí porážku, v rámci 20. kola Tipsport extraligy nestačilo na soupeře ze Zlína. Rozhodující vedení hostí se zrodilo v závěru druhé třetiny zásluhou přesilovkové trefy Fryšary, Pardubicím k vyrovnání nestačilo ani šest přesilových her. Po výsledku 0:2 vezou tři body na Valašsko hosté.

Tipsport extraliga, 20. kolo, pátek 22.11.2019, enteria arena

0:2
0:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 39:14 Fryšara (Nosek, Claireaux; 5/4), 58:49 P. Sedláček (Kubiš; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Šindel - Ganger, Klouček . Vyloučení: 3:6 . Využití: 0:1 . Diváci: 6794. Střely na branku: 20:28 (5:8, 6:12, 9:8). Zblokované střely: 17:20. Hity: 8:5. Vhazování: 19:29 . Průběh utkání: 0:2. Hráči utkání: Ondřej Kacetl - Marek Čiliak.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Zdráhal, Ivan – Harju, Kousal, Tybor – Látal, Mandát, Hovorka – Kindl, Blümel, Beran – Machala, Pochobradský, Matýs.
Berani Zlín: Čiliak – Freibergs, Ferenc, Buchta, Nosek, Hamrlík, Gazda – Köhler, Claireaux, Fořt – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – Dufek, Fryšara, Okál.

První třetina se odehrála ve velmi svižném tempu. Hned na začátku dostal zpoza brány dobrou přihrávku Jan Mandát, ale Čiliakovu bránu netrefil. Následovala šance na straně Zlína, když si vyjel Pavel Kubiš do pravého kruhu a prověřil Ondřeje Kacetla. V 10. minutě byl vyloučen Matěj Blümel, ale to domácím vůbec vadit nemuselo, protože v oslabení si vytvořili několik zajímavých možností. Ani ta největší příležitost, ve které ujeli do přečíslení na Marka Čiliaka Jan Mandát se zakončujícím Martinem Látalem, zůstala nevyužita. Těsně před koncem třetiny nepropálil Čiliaka ani Ondřej Machala.

Na začátku druhé periody dohrávalo Dynamo ještě přesilovou hru po faulu Fryšary z první části, ale neúspěšně. Následovala klidnější pasáž zápasu, poté ale v přesilové hře příklepem tvrdě vypálil úplně osamocený Marek Hovorka, napálil jen připraveného zlínského brankáře. Ani následující přesilová hra Pardubicím úspěch nepřinesla. Ve 31. minutě byl opět vyloučen Štěpán Fryšara, ale ani třetí početní výhodu v zápase Pardubice neproměnily.

Zlín byl díky přesilovým hrám odříznutý od hry a Pardubice se snažily diktovat tempo. V posledních pěti minutách se hosté nadechovali k šancím, soustředěného Ondřeje Kacetla hráči soupeře překonat nedokázali. Dvě minuty a šest vteřin před koncem druhé třetiny se do početní výhody dostal i Zlín a tvrdou ranou pod břevno se trefil Štěpán Fryšara – 0:1. Trenér Dynama Radek Bělohlav si po gólu vyžádal trenérskou výzvu, ale gól byl regulérní.

Hned v úvodu třetí třetiny se Johan Harju chytře s kotoučem obtočil za bránou soupeře, ale Marka Čiliaka přelstít nedokázal. Střelou z levého kruhu se snažil prosadit Radoslav Tybor, Marek Čiliak ale jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče, stejně jako pokus Denise Kindla o malou chvíli později. Dynamo svého soupeře dále stále tlačilo a vytvářelo si střelecké pokusy. V další velké šanci jen těsně přestřelil Čiliakovu bránu Tybor. Konečné skóre upravil do prázdné branky hostující Pavel Sedláček, utkání tak skončilo vítězstvím Zlína v poměru 2:0.

Radek Bělohlav (trenér Dynamo Pardubice): „Zápas se rozhodoval v přesilových hrách. Měli jsme jich tolik, že jsme měli nějakou proměnit. Rozhodl jeden přesilovkový gól soupeře. Bez gólu se prostě vyhrát nedá. A v takových situacích se musíme prosadit.“

Martin Hamrlík (asistent trenéra Berani Zlín): „Jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli. Moc pohledné utkání to nebylo. Vše nasvědčovalo tomu, o co v zápase šlo. Myslím si, že jsme si výhru zasloužili díky ubráněným oslabením, protože těch jsme hráli hodně.“