17.2.2023

Dynamo na domácím ledě nestačilo na Vítkovice

Souboj prvního s druhým vyšel lépe pro hůře postavený celek. Dynamo tahalo po celý zápas za kratší konec a po porážce 1:4 odchází ze zápasu bez bodu. Jediný gól Východočechů vstřelil ve 32. minutě dělovkou od modré čáry Peter Čerešňák.

Tipsport extraliga, 47. kolo, pátek 17.2.2023, Pardubice, enteria arena

1:4
0:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 31:57 Čerešňák (Radil, Zohorna; 5/4) – 09:14 Mueller (Lakatoš; 5/3), 28:19 Fridrich (Lakatoš; 5/5), 50:31 Chlán (Koch, Kotala; 5/5), 53:59 Dej (Prčík; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Stano – Lhotský, Šimánek. Diváci: 10027. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:22 (7:7, 18:9, 5:6). Zblokované střely: 15:13. Hity: 10:6. Vhazování: 43:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dynamo Pardubice: Will – Vála, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Kolář, Bučko – Cienciala, Sedlák, Hyka – Štetka, Zohorna, Radil – Kousal, Poulíček, Zeman – Herčík, Musil, Vondráček.
Vítkovice: Klimeš – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Prčík, Stehlík – Bukarts, Lindberg, Mueller – Fridrich, Krenželok, Lakatoš – Kotala, Chlán, Kalus – Dej, Marosz, Jarůšek.

První příležitost utkání měl na hokejce Ondřej Vála, který si sjel z druhé vlny do dobré střelecké pozice, střelou tahem ale našel pouze Lukáše Klimeše v brance Vítkovic. Následně byli současně vyloučeni Tomáš Zohorna s Peterem Čerešňákem a hosté dokázali dlouhou dvojnásobnou přesilovku využít. Kotouč si vzal Peter Mueller a tvrdou střelou prostřelil Romana Willa, který měl zacloněný výhled - 0:1.

Další část oslabení už Dynamo zvládlo ubránit a navíc samo mohlo skórovat. Lukáš Sedlák se elegantně zbavil obránce, následnou střelou však nezamířil mezi tři tyče. Ve druhé třetině mohly využít přesilovou hru také Pardubice, proti byl však Klimeš a také horní tyč vítkovické branky.

Těsně před polovinou zápasu přidaly Vítkovice druhou branku. Po pohledné akci Lakatoše neměl problém uklidit kotouč do poloprázdné branky Petr Fridrich - 0:2. Dynamo se dočkalo až v čase 31:57. Lukáš Radil nabil na modrou čáru Peteru Čerešňákovi a jeho tvrdá rána skončila až za Klimešem - 1:2. Východočechy vstřelený gól nakopl a ve zbytku druhé dvacetiminutovky tlačili Vítkovice, k vyrovnávací brance to však nevedlo.

Třetí třetinu zahájili lépe Slezané, kteří se dostali před Willa. Pardubický brankář si ale sérii nebezpečných dorážek pohlídal. Následně se opět rozběhl útočný tlak Dynama, radovat se ale mohli hosté. S nepřehlednou situací na brankovišti si poradili Petr Chlán s Petrem Fridrichem a první jmenovaný neměl problém zakončit za přesouvajícího se Romana Willa - 1:3.

Na rozdíl tří branek poté ještě upravil Rastislav Dej - 1:4. Dynamo tak nestačilo na druhé Vítkovice a odchází ze zápasu bez bodu.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Ten zápas jsme si prohráli v první třetině. Šli jsme tam do dvojnásobného oslabení, ve kterém jsme dostali gól. Druhá třetina byla lepší, hlavně druhých deset minut. Tam jsme soupeře zatlačili, bohužel jsme ale udělali chybu na modré čáře a z protiútoku jsme dostali na 0:2. Pak jsme dali kontaktní gól, zvedli jsme se. Přišla ale další chyba v útočném pásmu, úplný nesmysl, a z protiútoku jsme opět dostali gól. Museli jsme to otevřít a dostali další gól. Zápas jsme prostě prohráli."