5.11.2023

Dynamo i podruhé v sezoně uspělo ve Vítkovicích, Milan Klouček udržel čisté konto!

Hokejisté Pardubic zvítězili v posledním zápase před reprezentační přestávkou na ledě Vítkovic 2:0! Svými góly o výhře rozhodli Robert Říčka a Adam Musil. Čtvrtou nulu v extraligové kariéře vychytal v Ostravar Aréně Milan Klouček.

Tipsport extraliga, 18. kolo, neděle 5.11.2023, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

0:2
0:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 15:40 Říčka (Hyka, Vála; 5/5), 59:18 A. Musil (Kaut; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Lederer, Zíka. Diváci: 5325. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 27:30 (10:8, 8:14, 9:8). Zblokované střely: 12:37. Hity: 8:2. Vhazování: 29:36. Průběh utkání: 0:2.
Vítkovice: Klimeš – Mikuš, Raskob, Prčík, Gewiese, Kovář, Zeleňák – Bukarts, Chlán, Mueller – Kalus, Krieger, Lakatoš – Fridrich, Šoustal, Razgals – Krejsa, Dej, Lednický.
Dynamo Pardubice: Klouček – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář – Říčka, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček – Paulovič.

Vzájemné zápasy s Vítkovicemi na ostravské půdě přinášely v posledních letech gólové hody. Poprvé od roku 2018 padlo v utkání méně než 5 branek.

Robert Říčka otevřel v první třetině gólový účet zápasu, trefil se počtvrté v posledních čtyřech zápasech!

Branku Dynama hájil i ve druhém letošním duelu na ledě Vítkovic Milan Klouček. V zápase si připsal 28 úspěšných zákroků.

Peter Čerešňák nastoupil ve Vítkovicích do svého pětistého utkání v Tipsport extralize. V nejvyšší soutěži dosud nasbíral 218 kanadských bodů.

Tomáš Dvořák odehrál svůj 80. zápas v extralize za Pardubice. V dresu Dynama ještě nevynechal jediné utkání v nejvyšší soutěži.

Dynamo půjde do reprezentační přestávky jako lídr extraligové tabulky s náskokem 7 bodů na druhý Litvínov.

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): „Pro nás jsou důležité tři body. Já si myslím, že jsme byli opticky malinko lepším týmem, měli jsme docela dost příležitostí, hlavně ve druhé třetině jsme mohli odskočit o branku navíc. Bylo to urputné, domácí tým poctivě bránil, spoustu střel nám zblokoval a určitě šlo vidět, že si prochází těžším obdobím, ale věřím, že se přes to v brzké době dostanou a my si ceníme těch třech bodů. Před tou pauzou určitě není jednoduché odehrát takto poctivé utkání. Musím říct, že Milan Klouček nás podržel v situacích, kdy bylo třeba a věřím, že si bereme zasloužené tři body.“