13.12.2020

Do třetice všeho dobrého! Dynamo odváží z Liberce tři body

Druhou venkovní výhru v řadě slaví Dynamo v Liberci! Po bezbrankové první třetině se ve druhé skóre měnilo po souhře, kterou zakončil Camara. Domácí poté sice vyrovnali zásluhou Jelínka, rozhodující branku ale trefil ve třetí části Vladimír Svačina. Ve třetím vzájemném utkání této sezony si tak Pardubice s Libercem konečně poradily. Za výhru 2:1 v rámci 27. kola Tipsport extraligy si veze Dynamo z libereckého ledu tři body.

Tipsport extraliga, 27. kolo, neděle 13.12.2020

1:2
0:0, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 42:46 Jelínek (Šmíd, Kváča; 5/5) - 35:11 Camara (Paulovič, Kousal; 5/5), 52:48 Svačina (Mikuš; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Hráno bez diváků. Střely na branku: 39:17 (13:8, 17:4, 9:3). Zblokované střely: 17:4. Hity: 5:8. Vhazování: 33:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Šmíd, Knot, Rosandić, Havlín, Derner, Kolmann, Hanousek – Birner, Filippi, Lenc – Musil, Bulíř, Pavlík – Rachůnek, Jelínek, Vlach – Průžek, Hrabík, Pekař.
Dynamo Pardubice: Vladař – Kolář, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Ďaloga, Holland, Vála – Svačina, Poulíček, Mandát – Camara, Kousal, Paulovič – Kusý, Anděl, Blümel – Machala, Claireaux, Matýs.

Utkání na libereckém ledě začalo opatrně. Do první větší šance se dostal v 7. minutě Radovan Pavlík, který vystřelil do Vladaře, od kterého se odrazil kotouč směrem k Rachůnkovi, ten ale poté už nezakončil. Z následného přečíslení neotevřel gólový účet ani Camara. Další příležitost hostů vznikla při přečíslení dvojice Jan Mandát a Vladimír Svačina, Svačinovu žabičku spoluhráč nevyužil. V přesilové hře se úplně osamocený Vlach dostal ke střele, ale z bezprostřední blízkosti minul Vladařovu bránu.

Úvod druhé třetiny byl v režii hráčů v modrém dresu, kteří se i díky přesilové hře drželi dlouhou dobu v pásmu Pardubic. Nakonec se ale Dynamo obětavým výkonem ubránilo. Po přihrávce obránce Kolmanna se do šance dostal Rachůnek, jenž ale na brankáře Pardubic nevyzrál, Vladař jeho střelu vytěsnil mimo branku.

Do vedení se tak dostaly hostující Pardubice.

Na modré čáře ujela libereckým hráčům druhá útočná formace Dynama. Kousalovi sice ujel puk z hole, ten se ale dostal k Paulovičovi, který ve složité situaci zvládl přihrát na druhou tyč, kde číhal Anthony Camara, kterému už nedělalo žádný problém zasunout kotouč do prázdné brány – 0:1. Necelé dvě minuty před druhou sirénou ale mohlo být vyrovnáno, to by však musel odražený puk trefit dojíždějící útočník Musil.

I třetí třetina sedla v začátku více Bílým Tygrům, Birnerovu střelu skvěle chytající Vladař vytěsnil ramenem do ochranné sítě. Ve 43. minutě se Liberec dočkal vyrovnání. Celou akci na sebe vzal kapitán Petr Jelínek, který tvrdou střelou pod břevno nedal Vladařovi žádnou šanci – 1:1. Petr Jelínek se poté opět dostal až před Vladaře, který mu ale v rozhodný okamžik vložil hůl k nohám a puk vypíchl.

V 53. minutě si Pardubice vzaly své vedení zpět. Gól padl opět z přečíslení, když se Vladimír Svačina snažil přihrát ještě na Anděla, puk se ale odrazil o brusli Ladislava Šmída zpět ke Svačinovi, který dopravil puk do prázdné brány – 1:2. V posledních minutách utkání ještě Liberec zamknul Dynamo ve svém pásmu, nakonec ale žádný další gól nepadl a Pardubice si z Liberce odvezly důležité tři body.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Nám se nepovedla první třetina - ta byla taková studená, chladná a rozkouskovaná. Vůbec jsme si v ní nepomohli přesilovkami. Myslím, že se náš výkon zlepšil ve druhé části, ale bohužel jsme udělali chybu a nabídli hostům úvodní gól. Pak jsme se tlačili do výborně organizované obrany. Podařilo se nám vyrovnat ve třetím dějství, ale znova jsme udělali individuální chybu a soupeř dal druhou branku. Přes jejich obranu se dostávalo špatně, ale za mě rozhodly dvě hloupé minely."

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „První perioda byla lehce ovlivněná tím, že Liberec měl tři přesilové hry. Ty jsme ubránili. Měli jsme dobrý pohyb a nebylo to vůbec zlé. Druhá třetina samozřejmě nebyla dobrá, ale paradoxně jsme ji vyhráli 1:0. Vstup do závěrečné části nebyl špatný, ale potom jsme zase trošičku odešli. Hrozili jsme z brejků a nakonec jsme ten jeden proměnili. Liberec dnes ztroskotal na našem brankáři, který podal exkluzivní výkon."