22.2.2022

Čtvrtá porážka v řadě. Dynamo prohrálo na domácím ledě s Libercem

Pardubice hrály další zápas doma s Tygry z Liberce a připsaly si čtvrtou porážku v řadě. V enteria areně se na gól muselo čekat až do druhé třetiny, kdy dostal domácí tým do vedení Adam Musil. Jenže černá třetí třetina přinesla obrat. Slepené góly Dernera a Melancona znamenaly obrat ve skóre a výhru Bílých Tygrů v poměru 2:1.

Tipsport extraliga, 55. kolo, úterý 22.2.2022, Pardubice, enteria arena

1:2
0:0, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 24:48 Musil (Košťálek; 5/5) – 55:52 Derner, 57:32 Melancon. Rozhodčí: Kika, Vrba – Zíka, Klouček. Diváci: 4597. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 30:22 (8:9, 6:10, 16:3). Zblokované střely: 17:9. Hity: 22:17. Vhazování: 33:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Sergienko, Košťálek, Petgrave, Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, Urban.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Šmíd, Štibingr, Ivan, Melancon, Derner, Aubrecht, Šedivý – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, Zachar – Rychlovský, Jelínek, Najman – Čederle, Šír, Klapka.

Do sestavy se po distancu, který trval tři zápasy vrátil Anthony Camara a naopak do zápasu nenastoupili Ondřej Roman a Ivan Švyrjov.

Dynamo si hned od začátku zápasu vytvořilo velký tlak na bránu, do první velké šance utkání se dostal Blümel, který pálil z mezikruží, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou. Ihned potom se také do pěkné šance dostal navrátilec Camara, který se napřahoval k nebezpečné střele, ale obránci Liberce mu puk sebrali. V individuální akci se poté opět ocitl pardubický Blümel, ale ani napodruhé se mu nepodařilo libereckého Kváču překonat

Hned v úvodu druhé třetiny pálil od modré ruský obránce Sergijenko, ale ani tenhle pokus neskončil za zády libereckého brankáře. Poté si Liberec zahrál přesilovou hru, nejdříve střílel Šmíd, jeho střelu tečoval Ordoš, ale pardubický brankář střelu zastavil. Ve 24. minutě se celá enteria arena radovala, Camara výborně přihrál Adamu Musilovi, který sám před brankou překonal Kváču a otevřel tak skóre zápasu – 1:0.

Následovaly liberecké šance. Hostující Zachar střílel z levého kruhu, ale Frodl předvedl skvělý zákrok. Liberecký Fillippi se osamocený dostal ke střele z mezikruží, ale ani on pardubickou jedničku nepřekonal. V závěru druhé třetiny Poulíček s Blümelem ujeli do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný nahrával druhému, který chtěl puk uklidit do prázdné brány, ale hostující obránce mu v tom na poslední chvíli zabránil.

Na začátku třetí třetiny se do úniku dostal Camara, jeho střela ale skončila v ochranné síti. Poté jeden z libereckých hráčů narazil na mantinel Roberta Kousala, který za pomoci lékaře odjel na střídačku, hostující hráč dostal trest do konce utkání. Od modré čáry střílel v přesilové hře Košťálek, Kváča ale předvedl pěkný zákrok. Robert Kousal pak unikl do samostatného úniku, ale jeho střela letěla mimo libereckou branku.

V 56. minutě bylo v pardubické aréně vyrovnáno, puk se dostal k Lukášovi Dernerovi a ten od modré prostřelil Frodla – 1:1. O minutu později šli hosté do vedení, kdy TJ Melancon dostal přihrávku a v přesilové hře poslal puk do horního rohu branky – 1:2. Dynamo se v závěru třetí třetiny ještě zkoušelo hru v šesti, ale nevedlo se mu a na domácím ledě prohrálo 1:2.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Chtěli jsme se odpíchnout od dobré defenzívy, v posledních zápasech jsme dostali dost gólů. Byl to takový zápas play-off, z obou stran dobrá defenzíva, moc šancí k vidění nebylo. My jsme to dokázali držet do nějaké 56. minuty, bohužel jsme tam malou chybičku udělali, přišla střela, která nám tam bohužel spadla a druhý gól, přesto, že jsme celý zápas hráli výborně oslabení, tak nám tam propadla střela od modré. Já můžu říct, že jsem s výkonem týmu, co se týče defenzívy, spokojený, ale bohužel je nám to k ničemu, nemáme ani bod.”

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec):„Samozřejmě jsme spokojení s výhrou, ještě když se nám to povedlo takhle v závěru otočit. Myslím, že dvě třetiny byly hodně vyrovnané, nebylo zase tolik šancí na obou stranách, obě mužstva hrála dobře systémově. Nebylo moc přečíslení ani šancí, čekalo se na přesilovky. My jsme potom udělali chybu, dostali jsme gól. Věřili jsme do třetí třetiny, že když budeme hrát trpělivě a pořád stejně, tak se k nám něco odrazí a povedlo se nám to. Tahle utkání jsou jako přes kopírák, střídáme se od začátku sezóny, dneska byla řada na nás a já musím pogratulovat klukům do kabiny.”