17.8.2007

Chrudimská tvrz odolala. Pardubice porazily i nováčka extraligy

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! Třetí vítězství v Tipsport Hockey Cupu si připsali hokejisté HC Moeller Pardubice. Ti ve svém závěrečném utkání skupiny C letní pohárové soutěže „doma“ v Chrudimi přehráli Ústí nad Labem 2:0. Východočeši byli po celý zápas lepší, trápili se ovšem v koncovce. Smůlu protrhl ve 38. minutě Jiří Cetkovský využitou přesilovkou. Ve třetí třetině navýšil vedení Moelleru Petr Haluza. Velkou oporou HC Moeller Pardubice byl gólman Martin Růžička, jenž vychytal čisté konto. Pardubičtí si tak připsali cenné tři body do tabulky C.

THC 6, pátek 17.8.2007, Zimní stadion Chrudim

Ústí nad Labem

2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 37:03 Cetkovský (Koma), 51:53 Haluza. Rozhodčí: Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:14, navíc Snopek 10 minut osobní trest – Novotný 10 minut osobní trest a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 910. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Růžička – Snopek, Havíř, Posmyk, Linhart, Píša, J. Nakládal, Koma, M. Šeda – Havel, Pivko, Andrašovský – Somík, Koukal, Cetkovský – Tvrdík, Blažek, Haluza – Klejna, Rákos, Zohorna. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Ústí nad Labem: Zikmund – Vágner, Houdek, Novotný, Hořava, Vomela, Ficenc, Pojkar, Zápotočný – Janků, Pazourek, Antoš – Svitavský, Liščák, Heřman – Šaffer, Hanzl, Klimt – Míka, Slížek, Klobouček. Trenéři: Vladimír Evan a Miroslav Mach.

Poslední „domácí“ zápas Pardubic v Tipsport Hockey Cupu přilákal na chrudimský stadionek opět solidní návštěvu, na východ Čech dorazil i hlouček fanoušků Slovanu, kteří se rovněž spolustarali o pohodovou atmosféru.

Zkraje zápasu se spíše vylučovalo, než hrálo. Rozhodčí Antonín Jeřábek postupně vyloučil čtyři hráče hostujícího mužstva, ale HC Moeller Pardubice nedokázal žádnou z nabídnutých výhod proměnit v gól.

Do asi největší střelecké příležitosti se v těchto výhodách propracoval v 11. minutě Jiří Cetkovský. Hezky si najel mezi kruhy, ale Jiří Zikmund v ústecké brance situaci úspěšně vyřešil.

Pak se karta otočila, do konce úvodního dějství stihl rozhodčí vykázat na trestnou lavici tři borce v pardubických dresech, ale ani hosté nenaložili s přesilovými situacemi nejlépe. Ve 14. minutě vletěl do polootevřené obrany Východočechů útočník Pavel Janků, ale jeho ostrou střelu vytěsnil povyjetý Martin Růžička v pardubické brance. Domácí se ubránili i oslabení tři na pět v závěru úvodní třetiny.

Druhé dějství nabídlo obdobnou podívanou. Domácí byli sice hokejovější a častěji se dostávali do pásma soupeře, ale jejich gólová produktivita byla všelijaká, jen ne dobrá. Ale i hosté se dostávali do šancí. Útočili zejména skrze rychlé brejky po pravé straně.

Ve 27. minutě se mezi kruhy do palebné pozice probil Jiří Cetkovský, ale netrefil se přesně. Pak byli v krátkém sledu vyloučeni dva hráči Pardubic, přičemž Jan Snopek obdržel za protesty navíc osobní desetiminutový trest. Severočeši využili nabídnutou výhodu k velkému tlaku, nejvíce zahrozili Ladislavem Slížkem, který při sérii ostřelování pardubické branky trefil její tyč.

Přesto se Severočeši ve 30. minutě radovali ze vstřelené branky. Ladislav Slížek ji ale dosáhl rukou, a tak gól hlavní arbitr neuznal.

A tak udeřilo na opačné straně. V 37. minutě vyslal první varování agilní Michal Tvrdík, jehož brejk po pravé straně snesl extraligové parametry, aby o chvíli později se gólově prosadil Jiří Cetkovský. Ten se při přesilovce (vyloučen byl Jan Heřman za nedovolené bránění) postavil před brankoviště, odkud dorazil střelu Jaroslava Komy od modré čáry – 1:0.

Ve třetí třetině se ještě více vylučovalo, než hrálo. Rozhodčí vyměřil celkem devět dvouminutových trestů (sedm pro Lvy) a hostujícího Andreje Novotného poslal po dvou desítkách do kabin. Pardubice, které hrály dlouhé přesilovky, se ztěžka prosazovaly. Do šancí se dostávaly, ale zakončení nebylo přesné.

Snažili se ale i Ústečtí Lvi. Ve 47. minutě ujel do brejku po pravé straně expardubický bek Martin Vágner. Jeho ostrý projektil vytěsnil Martin Růžička. Na druhé straně spálili smělé šance Michal Tvrdík a Petr Koukal.

Východočeši tak navýšili své těsné vedení v 52. minutě využitou přesilovkou pět na tři. Úspěšným střelcem byl všudybyl Petr Haluza – 2:0.

Hosté se sice snažili v závěru utkání něco udělat se zápasem, ale Pardubice si vítězství přes power play soupeře pohlídaly.

Tabulka skupiny C Tipsport Hockey Cupu
1. HC Moeller Pardubice   6 3 1 1 0 16:13 12
2. HC Sparta Praha        4 2 1 0 1 13:11  8
3. Bílí Tygři Liberec     4 1 1 1 1 10:10  6
4. HC Slovan Ústečtí Lvi  4 0 0 1 3  7:12  1

Pavel Rohlík (HC Moeller Pardubice): „Chtěli jsme dnešní zápas vyhrát výraznějším rozdílem, ale sledovali jsme spíše upracovaný a bojovný hokej. Dnes jsme hráli špatně přesilovky, sice jsme dvě využili, ale i tak jsme je nehráli dobře. Naši hráči jsou technicky lepší než Ústí, měli by si s takovými situacemi poradit. Naší chybou bylo, že jsme nechodili před bránu. Ukázkou byl gól Jirky Cetkovského, který se tam prodral a hned dal gól.“