22.1.2024

Béčko veze z Třebíče dva body! Rozhodovaly nájezdy

Pardubické béčko bodovalo potřetí v řadě! Na ledě ambiciózní Třebíče dokázalo zvítězit po samostatných nájezdech, ve kterých rozhodl přesnou střelou Lukáš Žálčík. Brankář Tomáš Vomáčka pak vychytal všech pět třebíčských nájezdů. Celkově inkasoval z 26 střel pouze jednou.

Chance liga, 41. kolo, pondělí 22.1.2024, Třebíč, ZS města Třebíče - KHNP ARENA

Horácká Slavia Třebíč

1:2sn
0:0, 1:1, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 23:31 Ferda (Vodný, M. Svoboda; 5/5) – 20:32 Hrníčko (Lichtag, Kaut; 5/5), rozh. náj. Žálčík. Rozhodčí: Valenta, Zeliska – Polák, Baxa. Diváci: 819. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 26:23 (6:5, 9:7, 9:8). Zblokované střely: 10:3. Vhazování: 33:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Baláž, Štebih, Vodička, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – M. Svoboda, Vodný, Ferda – Ondráček, Kučera, Frömel – M. Svoboda, Malý, Michalčuk.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Hrádek, Bučko, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Chabada – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Pochobradský, Mikyska, Žálčík – Rouha, Rákos, Zeman – Pavlata, Fiala, Kalužík.

Béčko vstupovalo do zápasu s vidinou posunu na desátou příčku tabulky, zaručující postup do play off a to se také povedlo! Ve vyrovnaném utkání dokázalo přetlačit Třebíč a díky vítězství po samostatných nájezdech si domů veze cenné dva body.

Už první třetina utkání naznačila, že půjde o vyrovnanou partii. Brankáři na obou stranách byli bezchybní. O něco více práce měl v zápase pardubický Tomáš Vomáčka, jako první však inkasoval domácí brankář. Pavla Jekela překonal ve 21. minutě přesnou střelou z mezikruží Dominik Hrníčko.

Třebíčští fanoušci, kterých si do KHNP Arény našlo cestu 819, však na odpověď nečekali dlouho. V čase 23:31 vyrovnával Radim Ferda. Byl to také poslední gól ze hry, který fanoušci viděli. Hráči na obou stranách se nedokázali prosadit ani v prodloužení a o vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V nich byl jediným úspěšným střelcem pardubický útočník Lukáš Žálčík, který tak rozhodl o dvoubodové výhře Dynama B. Hrdinou byl také Tomáš Vomáčka, jež v nájezdech vychytal všech pět třebíčských střelců.