13.1.2024

Béčko nezlomilo sérii proher ani ve Znojmě

Ani dobrý výkon dvougólového Dominika Hrníčka nestačil v sobotním utkání Chance ligy na to, aby pardubická rezerva konečně zlomila nyní už sedm zápasů trvající šňůru porážek. B-tým v letošní sezoně na Znojmo dvakrát vyzrál, nejprve 2:1 v prodloužení a poté suverénně 3:0. Tentokrát ale padl na Moravě těsně 2:3 a kvůli vítězství Frýdku-Místku v bitvě s Litoměřicemi se posunul z 11. místa na 12. příčku tabulky.

Chance liga, 38. kolo, sobota 13.1.2024, Znojmo, Nevoga aréna

Znojmo

3:2
2:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 02:05 Matuš (Sklenář, Hruška; 5/5), 08:49 Svoboda (Jenyš; 5/5), 28:58 Beránek (Lichanec, Jenáček; 5/5) – 21:43 Hrníčko (Kaplan; 4/5), 49:36 Hrníčko (5/4). Rozhodčí: Veselý, Maršálek – Augusta, Jindra. Diváci: 1693. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:26 (15:8, 10:11, 8:7). Zblokované střely: 9:22. Vhazování: 23:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Znojmo: Groh – Štich, Bartko, Mareš, Bukač, Jenáček, Tejnor, Vala, Sedláček – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Sklenář, Hruška, Matuš – Čermák, Adámek.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Hrádek, Bučko, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Chabada – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Kaplan, Mikyska, Pochobradský – Pavlata, Herčík, Moník – Rouha.

První třetina patřila domácím, kteří otevřeli skóre už po 125 vteřinách. Útočník Radim Matuš zůstal osamocený v předbrankovém prostoru, kam obdržel pas od Dominika Sklenáře a najel si s pukem do ostrého úhlu, odkud ho zkoušel vracet do brankoviště. Jeho pokus o přihrávku sice svého adresáta nenašel, ale prošel mezi betony Tomáše Vomáčky, jenž si kotouč nešťastně srazil do vlastní brány.

Další chybu v defenzívě učinilo béčko v 9. minutě, kdy v levém kruhu zapomnělo na znojemského kapitána Tomáše Svobodu. Zkušený útočník po nahrávce Pavla Jenyše rychle identifikoval svůj terč a přesně zamířil pod víko.

V druhém dějství se Dynamu podařilo rapidně odpovědět. Po 41 sekundách sice musel na trestnou lavici za podrážení Michal Hrádek, ale právě v oslabení skórovala letošní posila týmu Dominik Hrníčko. Devětadvacetiletý liberecký rodák se dostal společně s Robinem Kaplanem do situace dva na jednoho. Druhý jmenovaný párkrát zamíchal hokejkou a následně poslal puk přesně do míst, kam najížděl bývalý hráč Poruby. Do odkryté brány se Hrníčko z bezprostřední blízkosti nemýlil.

V čase 28:58 však vrátil Orlům dvougólové vedení Petr Beránek, který se poslepu trefil mezi betony Tomáše Vomáčky. Pardubický gólman sice neměl v tomto případě hokejku, ale branka nakonec platila.

Ve třetí třetině se B-týmu ještě podařilo duel zdramatizovat snížením na 2:3, kdy se v posledních vteřinách přesilovky podruhé prosadil Dominik Hrníčko. Tentokrát si najel s kotoučem do levého kruhu a z ostrého úhlu zavěsil do pravého horního rohu branky. Pardubická rezerva ale srovnat stav nedokázala, a bohužel tak prodloužila svou šestizápasovou sérii proher na sedm utkání bez výhry.

Tomáš Jirků (Pardubice B): „Z naší strany to byl neomluvitelný výkon v první třetině. Zatímco my hráli příšerně, Znojmo se dostalo do vedení. Museli jsme si to v kabině důrazně vyříkat. Ve druhé třetině se náš výkon zlepšil. Dali jsme kontaktní gól a měli jsme i spoustu dalších šancí. Bohužel jsme dostali nešťastný třetí gól od modré čáry. Rána šla po zemi a to by nemělo skončit v naší brance. Znojmu to hodně pomohlo, ale my jsme sebrali všechny síly a snížili opět na rozdíl jednoho gólu. Bohužel jsme už nenašli recept na to, abychom skóre vyrovnali. Myslím si, že o výsledku rozhodla první třetina, kterou jsme zaspali, a proto odjíždíme bez bodů.“