21.8.2010

Basilej odolávala náporu Eatonu, nakonec rozdílem třídy prohrála

BASILEJ — Hokejisté HC Eaton Pardubice dokázali vyhrát ve svém závěrečném vystoupení na turnaji Basel Summer Ice Hockey 2010, když domácí celek EHC Basel Sharks porazili 5:0. Dva gólu Eatonu, a oba v oslabení, vstřelil Adam Pineault. První čisté konto v přípravě na novou sezonu vychytal Martin Růžička.

turnaj, sobota 21.8.2010, St. Jakob Arena

Basilej

0:5
0:0, 0:1, 0:4
Branky a nahrávky: 32:18 Zohorna (Kolář I, Kaberle), 50:49 Pineault (Pivko), 52:01 Kočí (Steiner, Cetkovský), 56:21 Pineault (Pivko), 56:56 Mezei (Cetkovský). Rozhodčí: Massy – Kaderli, Schmidt (všichni Švýc.). Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 500. Střely na branku: 12:53. Průběh utkání: 0:5. Nejlepší hráči: Pascal Wittwetter – Tomáš Zohorna.
Basilej: Croce (31. Osterwalder) – Hezel, Weisskopf, Grieder, Emery, Iglesias, Perkovic, Stocker – Wittwer, Keller, Bianchi – Falett, Schwarz, Hartmann – Gfeller, S. Mäder, Isabella – P. Mäder, Heid, Brand. Trenéři: Dany Gelinas a Pascal Suter.
Dynamo Pardubice: Růžička – Kudělka, Kaberle, Jillson, Mezei, Kolář II, Kočí, Drtina – Kolář I, Zohorna, Rákos – Pineault, Nahodil, Pivko – Steiner, Cetkovský, Buchtele – Radil, Koukal, Somík. Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.

Východočeši od začátku utkání diktovali tempo hry. Nerozhodila je ani dvojice vyloučení, kterým se bez problémů ubránili. Od prvního buly podnikali hokejisté HC Eaton Pardubice nápadité útoky, ovšem dlouho bez gólového efektu.

Ve 3. minutě nebezpečně před basilejským brankářem zakončovali Radovan Somík a Lukáš Radil, o chvíli později se málem z otočky trefil Libor Pivko, aby Lorenzo Croce pak chytil nahození Jeffa Jillsona od modré čáry.

Velikou šanci měl útočník Kolář v 9. minutě, po bravurním Koukalově pasu se dostal do zakončení z prostoru mezi kruhy, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Podobně ve velké střelecké příležitosti dopadl i Marek Drtina, jenž zase vyprášil Croceho lapačku.

V úvodu druhé třetiny měly Pardubice zajímavou výhodu hry pět na tři, ale takřka minutovou dvojnásobnou převahu přes řadu šancí nedokázaly zužitkovat. I v následné hře pět na pět pokračovali Východočeši ve vytrvalém dobývání basilejské tvrze.

Až ve 33. minutě se hokejisté Eatonu dočkali zasloužené branky. František Kaberle poslal do útočného pásma útočníka Jana Koláře, ten našel mezi kruhy najetého Tomáše Zohornu, který se trefil přesně nad vyrážečku Lorenza Conzeho – 0:1.

Basilej se dostávala ke sporadickým akcím, jednu z nich ve 36. minutě musel vyřešit Jeff Jillson, když sám vystihl přihrávku jdoucí mezi třemi útočníky domácího celku. V následné šanci se zjevil Daniel Rákos, ale ani on neuspěl.

Až ve třetí třetině Východočeši dokázali svou převahu vyjádřit gólově. Nejprve Eaton v pohodě ubránil oslabení po vyloučení Václava Kočího, aby následnou početní nevýhodu „využil“. Na trestné lavici seděl Jan Buchtele, ale i on se radoval v čase 50:49, kdy se trefil Adam Pineault – 0:2.

O pár chvil později projel hezky do pásma Václav Kočí a svůj výlet zakončil nádherným blafákem do bekhendu a střelou pod víko – 0:3.

Adam Pineault se v dnešním duelu ukázal jako specialista na oslabení, v 57. minutě (vyloučen byl opět Jan Buchtele) se dostal do akce, kterou zakončil gólovou střelou – 0:4.

Poslední gólovou akcí byla rána Branislava Mezeie od modré čáry. Pardubický zadák nakonec navýšil pardubické vedení na pětigólové a stav 0:5 na ukazateli skóre zůstal.