17.1.2024

B tým ukončil sérii porážek domácí výhrou nad Sokolovem

Dynamo trápila nepřetržitá série sedmi porážek ze sebou, ale určitě Pardubice chtěly na domácí půdě navázat na výhru na nájezdy z posledního vzájemného duelu. A bodovat se Východočechům podařilo za všechny tři body, když si po dvou třetinách vypracovali už nedostižný náskok 3:0, v té poslední třetině se oba týmy prosadily jednou.

Chance liga, 39. kolo, středa 17.1.2024, Chrudim, Zimní stadion

Sokolov

4:1
1:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 14:39 Kaut (Zdráhal, Nedbal; 5/4), 21:48 Pochobradský (Žálčík, Bučko; 5/5), 27:49 Hrníčko (Tvrdík; 5/5), 56:11 Rouha (Herčík, Hrníčko; 5/5) – 44:57 Vracovský (Mlčák, Vrdlovec; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Pilný – Malý, Hájková. Diváci: 186. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:36 (6:11, 12:8, 8:17). Zblokované střely: 5:15. Vhazování: 36:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Hrádek, Bučko, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Chabada – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Pochobradský, Mikyska, Žálčík – Rouha, Herčík, Zeman – Pavlata, Fiala, Kalužík.
Sokolov: Michajlov (28. Hamalčík) – M. Rohan, Tureček, Bulka, Weinhold, Mlčák, Niko, Krajčík – Vracovský, Kverka, Tomeček – Adamec, Osmík, Bernovský – Křemen, Vrdlovec, Šlechta – Novotný, T. Rohan, Davídek.

Dlouhé minuty se hrálo bez vážnějšího ohrožení brány obou týmů, v 10. minutě poprvé zachránil domácí tým Vomáčka, který se bleskově přesunul k tyči, kde zachránil střelu osamoceného Martina Osmíka, z následného přečíslení hrozil střelou příklepem Rouha, ale Michajlov pojistil puk na betonech. Vomáčku nepřekonal ani Daniel Vrdlovec, ke kterému se od brusle příznivě odrazil puk, přímo před brankovištěm pardubický gólman jeho dobře mířenou střelou chytil mezi ruku a tělo a udržel ji. A hned poté hosté nabídli Dynamu přesilovou hru, díky které se domácí celek dostal do vedení. Jan Zdráhal z levého kruhu vypustil tvrdou střelu, která se zřejmě od nohy Tomáše Kauta obloučkem odrazila do brány za dezorientovaného brankáře a obranu hostů – 1:0. Navýšit mohl Lukáš Žálčík, ale tentokrát štěstí domácím nepřálo, Michajlov se velkou nejistotou udržel puk mezi tělem a tyčkou.

Dynamo skvěle nastoupilo do druhé části a hned ve 22. minutě navýšil Michal Pochobradský, kterého nehlídaného před bránou vybídl k zakončení Žálčík – 2:0. V podobné situaci jako střelec druhé branky se zjevil také Zeman, ten ale bránu minul. Domácí to ale příliš mrzet nemuselo, protože o dvě minuty později skóroval Dominik Hrníčko, jenž tečoval plachtící nahození od modré čáry pod horní tyč – 3:0. Dynamo i ve zbytku druhé třetiny více diktovalo hru, ale žádnou další šanci si nevypracovalo.

Ve 45. minutě snížili hosté zásluhou pohotové dorážky Tomáše Vracovského – 1:3. Domácí si ale jinak pečlivě hlídali nějaké větší potenciální nebezpečí Sokolova, a navíc v rozhodující chvíli dodal Pardubicím definitivní jistotu tří bodů Michal Rouha, který v přečíslení dva na jednoho umístil puk k tyči – 4:1.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B):„Po dlouhé době se mě to hodnotí dobře, pozitivně. Už jsem na to i docela těšil, až budu moct kluky pochválit, protože od začátku zápasu jsme podali koncentrovaný, bojovný, týmový výkon založený na výborném výkonu Tomáš Vomáčky v bráně. Dneska jsme si za tím od začátku šli a jsem hrozně rád, že se to povedlo a že kluci zase malinko získali ztracené sebevědomí zpět. Dneska jsme si dokázali, že to pořád umíme dotáhnout do vítězného konce. Musíme jenom vytrvat v poctivé práci a navázat na to v dalších zápasech.“