21.3.2023

Neskutečný obrat! Dynamo udolalo Olomouc v prodloužení a má mečbol

Dynamo vstoupilo do utkání výborně a v první třetině šlo zásluhou Lukáše Sedláka a Davida Ciencialy dvakrát do vedení, Olomouc však dokázala skóre vyrovnat a ve druhé třetině následně obrátit ve svůj prospěch. Zbytek utkání však patřil Dynamu! Zásluhou Adama Musila a Jana Košťálka bylo ještě ve třetí třetině vyrovnáno a v prodloužení rozhodl o třetí čtvrtfinálové výhře Tomáš Zohorna!

Tipsport extraliga, ČF3, úterý 21.3.2023, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

4:5p
2:2, 2:0, 0:2 – 0:1
Branky a nahrávky: 11:43 Bambula (Klimek; 5/5), 18:42 Knotek (Bambula, Ondrušek; 5/5), 21:58 Navrátil (Plašek, P. Musil; 5/4), 30:01 Menšík (Mareš; 5/5) – 07:59 Sedlák (Cienciala; 5/5), 16:56 Cienciala (Hyka, Sedlák; 5/5), 40:51 A. Musil (Poulíček, Vála; 5/5), 45:18 Košťálek (Cienciala; 5/5), 77:31 Zohorna (5/5). Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Lhotský, Svoboda. Diváci: 5500. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:38 (8:15, 8:7, 1:6). Zblokované střely: 24:29. Hity: 5:3. Vhazování: 34:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:5.
Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Dujsík, Mareš, Škůrek, Švrček, Řezníček – Káňa, Nahodil, Orsava – Bambula, Knotek, Navrátil – Plašek, Kusko, P. Musil – Klimek, Menšík, Anděl.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček.

Jako první v utkání zahrozilo Dynamo, když v přesilové hře nejprve nebezpečně pálil Tomáš Hyka a poté se do dobré střelecké pozice dostal také Tomáš Zohorna, který však nedokázal kotouč dostat přes hradbu těl až za dezorientovaného Jana Lukáše.

Dynamo se tak dočkalo až v osmé minutě. Přečíslení dva na jednoho vyřešil David Cienciala přesnou přihrávkou na Lukáše Sedláka, který překonal přesouvajícího se Lukáše - 0:1. Na odpověď však nemuseli olomoučtí fanoušci dlouho čekat, ve 12. minutě procpal kotouč za Romana Willa důrazný Jan Bambula - 1:1.

Dynamu následně vrátil vedení David Cienciala, který využil pohledné akce Tomáše Hyky, dostal se k odraženému kotouči a propálil Lukáše - 1:2. Mora však stihla zásluhou Jana Knotka vyrovnat a ve druhé třetině následně skóre otočit. Pětiminutové vyloučení Lukáše Sedláka potrestal Jakub Navrátil - 3:2. Na rozdíl dvou branek pak ještě upravil šťastně tečovanou střelou Matouš Menšík - 4:2.

Do třetí třetiny však vstoupily Pardubice nejlépe, jak mohly. Už ve 41. minutě snižoval na rozdíl jediné branky Adam Musil a o pět minut později vyrovnal přesnou střelou z pravého kruhu Jan Košťálek - 4:4. Ačkoli následně mělo Dynamo další příležitosti, kterými mohlo zápas definitivně rozhodnout, žádná další branka už v základní hrací době nepadla a po úpravě ledu následovalo prodloužení.

V něm fanoušci čekali na rozhodnutí až do 78. minuty, kdy dokonal pardubický obrat fantastickou střelou z úhlu Tomáš Zohorna! Dynamo tak má mečbol a už zítra může rozhodnout o postupu do semifinále.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Viděli jsme zápas plný zvratů. Myslím si, že jsme nezačali špatně, dvakrát jsme vedli. Bohužel jsme ale z důrazu domácích dvakrát inkasovali a bylo to 2:2. Ve druhé třetině jsme vypadli z role. Měli jsme vyloučení do konce utkání, museli jsme překopat sestavu a dostali jsme dvě branky. Třetí třetina od nás byla výborně sehraná. Dali jsme kontaktní branku a věřili jsme, že bychom mohli s tím zápasem něco udělat. Podařilo se nám srovnat a v prodloužení jsme byli šťastnější.

Vyjádření ohledně situace Lukáše Sedláka: „Probíhá to celou sezónu a nikdo to neřeší. Mám strach, aby to nedopadlo tragicky. Celou sezónu se s tím potýká a musím říct, že ho obdivuju. Všichni po něm jdou. Chápu, že je to náš klíčový hráč, ale je důležité, aby ty zákroky byly čisté.