22.3.2023

Dynamo postoupilo do semifinále a po 11 letech získá extraligovou medaili!

Dynamo vyřadilo Olomouc v nejrychlejším možném čase a zahraje si semifinále Tipsport extraligy! Čtvrtý čtvrtfinálový zápas gólově otevřel Robert Říčka, ke kterému se následně přidali také David Musil a Jan Mandát. Po jedenácti letech tak má Dynamo jistotu extraligové medaile!

Tipsport extraliga, ČF4, středa 22.3.2023, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

2:3
0:2, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 38:06 Nahodil (Bambula, Černý; 5/5), 45:49 Kusko (Mareš, Plašek; 5/5) – 03:03 Říčka (Cienciala, Hyka; 5/5), 15:00 D. Musil (Hyka, Říčka; 5/5), 28:09 Mandát (Rákos, Košťálek; 5/5). Rozhodčí: Šír, Cabák – Hlavatý, Lederer. Diváci: 5500. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Střely na branku: 24:33 (3:15, 12:13, 9:5). Zblokované střely: 21:11. Hity: 2:1. Vhazování: 26:28. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Mareš, Škůrek, Švrček, Řezníček, Kočí – Káňa, Nahodil, Orsava – Bambula, Knotek, Navrátil – Plašek, Kusko, P. Musil – Klimek, Menšík, Anděl.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář – Říčka, Cienciala, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – A. Musil, Poulíček, Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček.

Dynamo ve čtvrtém čtvrtfinále nenechalo nic náhodě a už ve 4. minutě šlo do vedení. Samostatný únik s přehledem proměnil Robert Říčka - 0:1. O pár chvil později mohl navýšit vedení Lukáš Radil, který však po souhře s Tomášem Zohornou pálil pouze do připraveného Branislava Konráda.

Do dvoubrankového vedení tak poslal Dynamo až David Musil. Pardubický obránce se zjevil v nezvyklé pozici, kdy ujížděl zcela osamocený na olomouckého brankáře a s příležitostí naložil nejlépe, jak mohl - 0:2.

Také druhou třetinu zahájili svěřenci Radima Rulíka dobře a jen kousek chyběl Robertu Říčkovi, aby překonal ležícího Konráda a zapsal druhou branku v utkání. Jen těsně mimo poté pálil ze slibné pozice Lukáš Radil.

Dynamo nakonec dokázalo útočný tlak přetavit ve třetí branku v 29. minutě, kdy dorazil bekhendový pokus Daniela Rákose za bezmocného Konráda Jan Mandát - 0:3. Domácí Olomouc se dočkala ve 39. minutě. Romanu Willovi sebral čisté konto důrazný Lukáš Nahodil - 1:3.

Na začátku třetí části ještě zdramatizoval utkání Silvester Kusko, který využil zacloněného výhledu Willa a snížil na rozdíl jediné branky - 2:3. Z následného tlaku Olomouce však žádná další branka nepadla a Dynamo tak v nejkratším možném času postupuje do semifinále!

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „V utkání nám velmi pomohl první gól, kterým jsme se vlastně uklidnili a nehráli jsme vůbec špatně. Olomouci jsme toho moc nenabídli. Trvalo to však jen do stavu 3:0. V momentě, kdy jsme dostali první gól, tak Olomouc vycítila svoji šanci a my jsme malinko odstoupili od naší hry. Od té chvíle nás přehrávala, zaslouženě se dostala na kontakt a v poslední třetině do toho dali olomoučtí hráči úplně všechno, odevzdali úplné maximum. Mohlo se to zdramatizovat ještě víc, ale my jsme ten závěr ubránili a to vítězství uhájili. Mimo prvního utkání, byly všechny zápasy maximálně vyrovnané. Olomouc podala neskutečně houževnatý výkon. To, co jsme od nich očekávali očekávali, se samozřejmě naplnilo. Hráli srdcem, bojovali a opravdu musím říct, že jsme to neměli vůbec jednoduché. Ač je to 4:0, ta série pro nás byla strašně těžká a stála nás strašně sil."