18.2.2023

Čtvrtá výhra v řadě! Dorost vyhrál na ledě Liberce 3:2

Pardubičtí dorostenci vyjeli na další zápas tentokrát na led Liberce, kde se Dynamo hned v první minutě ujalo vedení a za pár minut už vedlo 2:0. Liberci se sice podařilo snížit, ale ve druhé pasáži Dominik Kučera svým druhým gólem přidal třetí branku Pardubic. Východočeši si vedení udrželi a vyhráli 3:2.

Extraliga dorostu, 17. kolo, pátek 17.2.2023, Liberec, Svijanská aréna

2:3
1:2, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 09:45 Rozsíval (Pekař; 5/5), 45:43 Špilka (Průšek, Rozsíval; 5/5) – 01:03 D. Kučera (Šmerda, Vápeník; 5/5), 05:14 Bartoň (Kaštánek; 5/5), 32:05 D. Kučera (Pilař, Tuláček; 5/5). Rozhodčí: Vyštejn – Toman, Serbus. Diváci: 49. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Bílí Tygři Liberec: Macourek – Ehrenberger, Hrouda, Jarabko, Průšek, Macháček, Pilíšek, Stromský, Král – Maxin, Kratochvíl, T. Kučera, Rozsíval, Pekař, Špilka, Prokůpek, Barna, Bajer.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník – D. Kučera, Bartoň, Andrushchenko, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor.

Dynamo hned na začátku první třetiny otevřelo skóre, kdy po střele Šmerdy se k dorážce dostal Dominik Kučera, který zasunul puk za Macourka - 0:1. Za čtyři minuty šly Pardubice do dvoubrankového vedení, kdy se po nedůslednosti Libereckých v předbrankovém prostoru prosadil Šimon Bartoň - 0:2. V deváté minutě Liberec snížil na 1:2, kdy Pekař předložil kotouč před branku Davidovi Rozsívalovi, který dopravil kotouč za záda Tuláčka. Poté se do šance dostal Maxin, ale jeho střela skončila v lapačce pardubického brankáře.

Na začátku druhé části se dostal Pilař přes rozhozeného tygřího obránce do koncovky před Macourkem, ten ale stačil včas zasáhnout betony. Ve 32. minutě přidalo Dynamo třetí branku, kdy po ráně Lempacha se k dorážce před Macourkem dostal Dominik Kučera, který přidal svůj druhý gól v zápase - 1:3. Potom Kratochvíl několikrát dorážel puk za záda Tuláčka, ten ale vyrazil puk betony.

Po uplynutí pěti minut ve třetí třetině přidal Liberec druhou branku, kdy Vasyl Špilka s Rozsívalem si prohodili puk a prvně jmenovaný zakončil přesně pod víko — 2:3. Poté se do velké šance dostal pardubický Bartoň, který mohl zakončovat do odkryté brány, ale na poslední chvíli Macourek předvedl skvělý zákrok. Pardubice si do konce třetiny vedení udrželo a odjíždí tak s výhrou 3:2.