17.12.2022

Dynamo B veze z Přerova bod po nájezdech

Pardubičtí hokejisté vstoupili do předehrávky 33. kola Chance ligy proti Zubrům aktivně, do vedení se dostali v 17. minutě díky přesilovkové trefě Ondřeje Matýse. Na konci druhé části však Přerov vyrovnal a duel dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější domácí.

Chance liga, 33. kolo, sobota 17.12.2022, Přerov, MEO Arena

Přerov

2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 37:57 Dvořák (Goiš, Chroboček; 5/5), rozh. náj. Pechanec – 16:04 Matýs (Kaut, Vildumetz; 5/4). Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Polák, Roupec. Diváci: 593. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:23 (14:10, 12:6, 6:7). Zblokované střely: 3:4. Vhazování: 43:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Přerov: Postava – Černý, Kudělka, Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák – Březina, Pechanec, Svoboda – Doležal, Macuh, Indrák – Goiš, Dvořák, Dobša – Tarnoczy, Ministr, Fencl.
Dynamo Pardubice: Klouček – Hanousek, Zdráhal, Nedbal, Sýkora, Kubíček, Drtina – Matys, Kaut, Vildumetz – Zeman, Rákos, Rouha – Lichtag, Machač, Půhoný – Belluš, Urban, Kadlec.

Dynamo začalo aktivně. Postava zlikvidoval střelu Vildumetze, zanedlouho se musel přesunout k pravé tyči proti pohotově zakončujícímu Machačovi. Velkou šanci si vytvořil Matýs, který se zbavil Chrobočka a ujel sám na bránu. Volné místo mezi Postavovými betony ale nenašel. Zubři si v první třetině zahráli celkem tři přesilovky, ani jednu však nedokázali využít. Po skončení druhé početní výhody našel Pechanec zpoza branky Jana Svobodu, jeho pokus zastavila tyčka pardubické branky. Dynamo udeřilo hned při prvním přerovském vyloučení. Ondřeji Matýsovi v čase 16:04 stačilo po nabídce Kauta trefit prázdnou branku – 0:1.

Do druhé části si Pardubice přenesly 70 sekund přesilovky, v jejímž závěru se s nataženým betonem zaskvěl Postava. Z trestné lavice poté ujel Ministr, bekhendový blafák však poslal pouze do Kloučkovy lapačky. V další vyložené příležitosti se po chybě hostující obrany ocitl Jan Svoboda, ani on si ale s Kloučkem neporadil. Náskok Dynama mohl zvýšit Rákos, kotouč napálil do horní tyče přerovské branky. Hra Zubrů se nicméně zvedla. Doležal nastřelil tyčku, možnost Pechance zlikvidoval Klouček. Postava pak vychytal osamoceného Půhoného a ve 38. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Chrobočkovo nahození dorazil do sítě Filip Dvořák – 1:1.

Ve třetím dějství byl k vidění urputný hokej z obou stran. Pardubický Zeman z kruhu minul, Klouček zase u pravé tyče pokryl střelu Jana Svobody. Na sklonku řádné hrací doby pak hostující gólman ustál nápor Pechancovy řady a Postava lapačkou zneškodnil prudké zakončení z hole Vildumetze.

O vítězi zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Přerov poslal do vedení Pechanec, za Dynamo odpověděl ve druhé sérii Urban. Oba útočníci jeli nájezd i v páté sérii. Urban tentokrát Postavu nepřekonal, zato Antonín Pechanec střelou mezi Kloučkovy betony zařídil MEO druhý bod.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): „Je škoda, že jsme nezískali více bodů. V první třetině jsme hráli docela slušně, měli jsme pohyb, přesilovkou jsme si pomohli do vedení. Od druhé třetiny jsem ale viděl náš nejhorší výkon za dobu, co jsem u týmu. Z naší strany tam bylo hrozně nezodpovědnosti. Domácí nás začali přehrávat, vyrovnali a v nájezdech byli bohužel úspěšnější.“