13.2.2023

Pardubice B opanovaly divokou přestřelku s Přerovem

Po reprezentační přestávce se opět rozjela Chance liga a Dynamo přivítalo na domácím ledě v Chrudimi šestý Přerov. Pardubice diktovaly tempo od samého začátku a i přes úvodní inkasovaný gól se poté během necelých dvou minut zaslouženě dvakrát prosadily a ještě v první třetině otočily průběžný stav. Přerov sice na začátku druhé části srovnal, ale následně domácí zasypali svého soupeře dalšími třemi góly. Ani snížení na 4:5 hostům nepomohlo, protože zápas rozsekl v 57. minutě přesným zakončením Mandát. Úspěšnou premiéru v pardubickém dresu má za sebou Jan Růžička.

Chance liga, 46. kolo, pondělí 13.2.2023, Chrudim, Zimní stadion

Přerov

6:4
2:1, 3:2, 1:1
Branky a nahrávky: 14:40 T. Svoboda (Hruška, Rohlík; 5/5), 15:54 Bučko (Matys, Hanousek; 5/4), 22:49 Machač (Zeman, Pochobradský; 5/5), 33:44 Matys (Mandát, Rákos; 5/5), 39:15 Hruška (Matys; 5/5), 56:20 Mandát (Matys, Hrádek; 5/5) – 13:17 Macuh (Hrdinka, Chroboček; 5/5), 21:57 Krisl (Okál, Ševčík; 5/5), 39:38 J. Svoboda (Kratochvil, Indrák; 5/5), 48:09 Indrák (Chroboček; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek – Horažďovský, Štěpánek. Diváci: 377. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:36 (10:7, 8:13, 9:16). Zblokované střely: 23:18. Vhazování: 27:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4.
Dynamo Pardubice: Růžička – Bukač, Bučko, Nedbal, Hanousek, Chabada, Hrádek, Kubíček – Matys, Rákos, Mandát – Rohlík, Hruška, T. Svoboda – Kaplan, Kaut, Lichtag – Machač, Zeman, Pochobradský.
Přerov: Král (Postava) – Černý, Kudělka, Hrdinka, Chroboček, Krisl, Ševčík, Gréč – Březina, Pechanec, Süss – Doležal, Dvořák, Okál – Indrák, Kratochvil, J. Svoboda – Ministr, Macuh, J. Svoboda.

Dynamo do utkání nastoupilo velmi odvážně, kdy hned v první minutě mohl skórovat Tomáš Svoboda. V dalším střídání si šanci vytvořila opět sehraná dvojice Hruška a Svoboda, tentokrát prvně jmenovaný tečoval nahození do protipohybu těsně vedle tyče. Ve 14. minutě však přišla pro jasně lepší Dynamo studená sprcha, když se z ojedinělé šance trefil z předbrankového prostoru pod horní tyč Rok Macuh – 0:1. Pardubice ale dál nepolevovaly a vyrovnání se bleskově dostavilo. Po kombinaci na malém prostoru se dostal puk na zadní tyč k Tomáši Svobodovi, jenž zamířil neomylně nad beton Krále – 1:1. Domácí udeřili i v následné přesilovce a otočili proběh utkání. Martin Bučko dostal nabito na modrou čáru a jeho tvrdá bomba skončila za zády brankáře – 2:1.

Hosté se nestačili ve druhé třetině ani rozkoukat a už opět hrozil Tomáš Svoboda. Žabičku Ondřeje Rohlíka ale nezvládl v plné rychlosti trefit a hosté na to odpověděli. Po cloně před brankářem prostřelil Růžičku Jiří Krisl – 2:2. Ale byly to opět Pardubice, které za necelou minutu si vzaly vedení zpátky. Zeman vybídl v protiútoku Michala Machače, který vstřelil třetí gól, když si Král tečoval puk do brány o vlastní rukáv – 3:2. Krátce po vypršení přesilové hry ve 34. minutě Dynamo poprvé v utkání odskočilo na dvě branky. Mandát nádherně našel u tyče Ondřeje Matýse, který ještě zakvedlal s pukem a poté ho poslal bezchybně pod horní tyč – 4:2. V divoké 40. minutě ještě před odchodem do šaten padly dva góly. Na 5:2 zvyšoval Jan Hruška, který se elegantně obtočil okolo brány a zasunul puk za Krále. Po následném vhazování si ale najel za obranu Jakub Svoboda, jenž procedil puk pod Růžičkovými betony – 5:3.

Po Bučkově podklouznutí na modré čáře uháněl do protiútoku Okál s Březinou, který dostal kotouč, ale Růžička se natáhl u tyče a zamezil tomu, aby puk pronikl za jeho záda. To už ale nezvládl o tři minuty později, když lehce zahákovaný Daniel Indrák dokázal i přesto úspěšně zakončit v pádu pod horní tyč – 5:4. Hosté zažívali chvilkové vzepětí, během kterého měli na holi i vyrovnání. Růžičku ale nepřekonali. Rozhodující trefou přisoudil Dynamu vítězství Jan Mandát, který využil výborné práce Matýse a s pomocí odrazu od tyče dostal puk za Postavu – 6:4. Touto trefou tak rozhodl o třech bodech pro Dynamo.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „Dneska jsme měli velice dobrý vstup do zápasu. Jely nám nohy, udrželi jsme se na kotouči, trochu méně nám šla střelba, netlačili jsme se tolik do brány, ale dobrým pohybem jsme si vytvářeli slušné šance. Do druhé třetiny jsme měli špatný vstup, nebylo to dobré, ale kluci se potom ve druhé polovině zvedli. Hráli jsme velice slušný hokej. Při stavu 5:2 bylo trochu mínus, že přišlo třicet vteřin před koncem třetiny snížení, což byla škoda. Třetí třetina nebyla z našeho pohledu tak dobrá, bylo tam hodně naší lehkovážnosti, ale kluci zabojovali a dovedli jsme zápas do vítězného konce. Jsme spokojení, pracujeme dál.“