15.2.2023

Dynamo B další body nepřidalo, padlo v Kolíně

Na bodový zisk z domácího utkání proti Přerovu Dynamo v Kolíně navázat nedokázalo a padlo 2:4. Do vedení sice hosty dostal po krásné přihrávce Nedbala Jan Hruška, jenže Kolínští dvěma slepenými brankami otočili průběh první třetiny. Pardubice ale druhou část odehrály velmi aktivně a zaslouženě srovnal v 38. minutě Jan Mandát. Naopak vstup do třetí třetiny nebyl optimální, protože hned domácí odskočili brankou Ouřady, která nakonec o zápase rozhodla. Do prázdné brány jistil vítězství Kolína Koukal.

Chance liga, 47. kolo, středa 15.2.2023, Kolín, Zimní stadion

Kolín

4:2
2:1, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 09:18 Novák (Čáp, Král; 5/4), 10:32 Král (Novák; 5/5), 41:07 Ouřada (Novák, Král; 5/5), 59:52 Koukal (5/5) – 06:12 Hruška (Nedbal; 5/5), 37:36 Mandát (Zdráhal, Matys; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Čáp – Baxa, Dědek. Diváci: 865. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 19:35 (9:13, 6:15, 4:7). Zblokované střely: 2:4. Vhazování: 34:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Kolín: Soukup – Aubrecht, Gaspar, Piegl, Čáp, Zajíc, Jelínek, Naar – Novák, Koukal, Král – Korkiakoski, Morong, Kadlec – Pajer, Matějček, Ouřada – Šedivý, Moravec, Lang.
Dynamo Pardubice: Růžička – Bukač, Zdráhal, Nedbal, Hanousek, Chabada, Hrádek, Oliva – Matys, Rákos, Mandát – Rohlík, Hruška, Svoboda – Kaplan, Kaut, Pochobradský – Machač, Urban, Lichtag.

Zápas proti Kolínu začal brzkými vyloučeními na obou stranách, paradoxně se do větší šance dostal ve vlastním oslabení Daniel Rákos, který střelou z úhlu nepřekonal Soukupa. Dynamo se ale poté do vedení dostal, když Nedbal nádherným pasem přes celé hřiště našel Jana Hruška, jenž střelou na zadní tyč po přechodu modré čáry překvapil Soukupa – 0:1. Další faul hostů už Kolín potrestal vyrovnáním. Král přes osu našel na levém kruhu Martina Nováka, který pod horní tyč překonal Růžičku – 1:1. A domácí vydrželi v tempu, z čehož těžili domácí otočením průběžného stavu.Zmatků před bránou využil pohotovým doklepnutím za pardubického brankáře Zdeněk Král – 2:1. Svoboda mohl ve 14. minutě srovnat, když si tělem odstavil beka, natlačil se před bránu, ale Soukup udržel beton na ledě.

Hned po pauze byl blízko skórování Jan Mandát, jenž z blízka Soukupa nepřekonal. Ve 29. minutě si Hruška povyjel na levou stranu, odkud vyslal přihrávku na Svobodu, proti němu byl Soukup. Ani následná tutovka, když Hruška střílel ze slotu zcela sám, v bráně neskončila. Dynamo se ani dál nebálo útočit, před bránou přišla dobrá clona, ale Bukačovu střelu nakonec našel Soukup v lapačce. Aktivně odehranou druhou třetinou bylo nakonec Dynamo odměněno druhým gólem, když Zdráhal chytře orazil puk o betony Soukupa, ten ho jen vyrazil před sebe, kam se přihnal Jan Mandát a z otočky usměrnil puk k tyči – 2:2. Ještě před pauzou mohli znovu převrátit skóre na svoji stranu, ale Urban netrefil zařízení.

Jak dobře skončila pro Pardubice druhá třetina, o to hůř začala ta třetí. Kryštof Ouřada našel u tyče prostor a propasíroval ho až do brány – 3:2. První lajna Dynama nadále dělala v útočném pásmu problémy, centr Rákos tečoval puk před bránou, Soukupovi sice kotouč vypadl, ale následně ho přikryl. V následné přesilové hře rychle přešel pásmo Tomáš Svoboda a po jeho střele pod břevno musel Soukup natáhnout lapačku a zakročit. Pardubická obrana se nestačila vrátit zpět a mohl z toho těžit Lukáš Pajer, který tvrdou ranou minul tyč. Necelé tři minuty před koncem hrací doby nebylo na co čekat, Dynamo se hnalo za vyrovnáním v šesti, žádná větší šance z toho ale nevznikla. Naopak do prázdné brány ještě pár vteřin před koncem upravil Petr Koukal – 4:2.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): „My jsme špatně odehráli první třetinu, důraznou hrou se domácí dostali do vedení 2:1. Od druhé třetiny, a hlavně v ní, jsme byli lepší. Bohužel jsme z toho vytěžili jenom jednu vyrovnávací branku. Ve třetí třetině jsme dostali na 3:2 smolný gól po ubráněném oslabení. Potom si ten výsledek domácí hlídali, my jsme si nebyli schopni sáhnout alespoň pro ten jeden bod.“