22.11.2022

Dynamo úspěšně zvládlo atraktivní duel proti Vítkovicím

Zajímavou podívanou nabídla úterní dohrávka mezi první a druhým týmem tabulky. Pardubičtí sice ztratili dvoubrankové vedení, ale o vítěznou šňůru nepřišli, po úspěšných nájezdech ji natáhli na jedenáct utkání! Dvěma góly se blýskl Tomáš Dvořák, čtyři samostatné nájezdy zneškodnil Roman Will.

Tipsport extraliga, 21. kolo, úterý 22.11.2022, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

4:5sn
2:3, 2:1, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 00:40 Dej (Mikuš; 5/5), 12:37 Lakatoš (Bukarts, Marosz; 5/4), 33:52 Dej (Kovář; 5/5), 36:38 Bukarts (Kovář, Kalus; 5/5) – 07:30 Dvořák (Poulíček; 5/5), 07:55 Dvořák (5/5), 13:09 Radil (Čerešňák, Říčka; 5/4), 27:41 Kousal (Radil, Zohorna; 5/5), 65:00 . Rozhodčí: Hradil, Kika – Lederer, Axman. Diváci: 6542. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:28 (9:15, 20:4, 5:7). Zblokované střely: 22:5. Hity: 9:2. Vhazování: 28:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4.
Vítkovice: Stezka (Dolejš) – Koch, Raskob, Gewiese, Mikuš, Kovář, Stehlík, Krenželok – Fridrich, Chlán, Lakatoš – Bukarts, Krieger, Bernovský – Dej, Lindberg, Kalus – Lednický, Marosz, Krejsa.
Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Cienciala, Matys – Paulovič, Poulíček, Koffer – Rouha, Rákos, Urban.

Pardubice nevstoupily do úterního šlágru v Ostravě ideálně, inkasovaly hned v prvním střídání po čtyřiceti vteřinách hry. Dej rozjel akci po pravém křídle, poslal puk křížem na Mikuše, který mu ho těsně před Willem vrátil a Rastislav Dej uklidil kotouč do sítě – 1:0. Dynamo však gól nesrazil, vytvářelo si šance a v 8. minutě hned dvakrát udeřilo díky obránci Tomáši Dvořákovi. Poulíček vyhrál vhazování v levém kruhu v útočném pásmu za sebe ideálně na střelu příklepem v podání Tomáše Dvořáka, jenž pálil do horního rohu branky – 1:1. Spíše defenzivní obránce měl i poté útočné choutky a po pětadvaceti vteřinách hry se prosadil znovu, když ho poslal do rychlého útoku po levé straně křižnou přihrávkou Košťálek – 1:2. Vítkovičtí měli k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, tu nevyužili, ale následnou přesilovku 5 na 4 už ano, z osy hřiště nedal Willovi příliš šancí Dominik Lakatoš – 2:2. Jenže hosté si vzali své vedení rychle zpět bleskově využitou přesilovou hrou, do pravého kruhu nabil Lukáši Radilovi od modré Čerešňák – 2:3.

V úvodu druhé dvacetiminutovky měly Vítkovice podruhé v utkání k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, jenže ani tentokrát ji nevyužily. Ve 28. minutě Pardubice odskočily na rozdíl dvou branek díky rychlému přečíslení, během kterého našel Radil křižným pasem na pravé straně Roberta Kousala a ten z první prostřelil Stezku – 2:4. Ostravané se nevzdali a za svou aktivitu, když ve druhé třetině přestříleli soupeře 19:4, byli odměněni. Ve 34. minutě Kovář našel najíždějícího si mezi kruhy Rastislava Deje, jenž i přestože byl faulován dokázal dostat puk za Willa – 3:4. O tři minuty později už bylo vyrovnáno, domácí se drželi v pásmu a Roberts Bukarts využil při své střele zakrytého výhledu brankáře díky Bernovskému – 4:4.

Třetí část byla oproti předchozím dvěma co se týče ofenzivy poněkud opatrnější, ani jeden z týmu nechtěl udělat za nerozhodného stavu chybu. Oba gólmani ale museli vytáhnout několik dobrých zákroků, čtyři minuty před koncem zachránil hosty Will po střele Lindberga i následné dorážce. 39 vteřin před koncem základní hrací doby byl vyloučen Kousal, jednalo se už o osmý pardubický faul v utkání. Pardubice však tuto nepříjemnou situaci ustály a za nerozhodného stavu dospěl duel až do samostatných nájezdů. V nich v úvodu uspěli Tomášové Urban a Zohorna, brankář Roman Will zneškodnil čtyři z pěti nájezdů Vítkovic a Dynamo mohlo slavit jedenáctou výhru v řadě.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Vítkovice šly hned v první minutě do vedení, což není příjemné, ale my jsme se z toho oklepali a první polovinu zápasu jsme byli lepší. Domácí hrozili z přesilovek, které mají dobré, a sem tam z nějakého rychlého protiútoku. Bohužel nám utekla druhá desetiminutovka druhé třetiny, ve které jsme udělali strašně moc chyb, ztrát puků. Dostali jsme Vítkovice do hry a mohli jsme dostat ještě nějakého gól, v této pasáži jsme ten zápas asi ztratili, mohli jsme vyhrát za tři body. Třetí třetina byla vyrovnaná s nějakou šancí na obou stranách, v závěru jsme perfektně ubránili oslabení a v nájezdech jsme byli o fous šikovnější.“