25.11.2022

Vyrovnání klubového rekordu! Dynamo veze ze západu Čech dvanáctou výhru v řadě

Dynamo vrátilo Karlovým Varům porážku z prvního vzájemného zápasu v sezóně a dvanáctou výhrou v řadě vyrovnalo klubový rekord v počtu výher v řadě! Po bezbrankové první třetině odskočili svěřenci Radima Rulíka ve druhé třetině do dvoubrankového vedení. V závěru utkání pak další pardubickou výhru pojistil trefou do prázdné brány Jan Košťálek.

Tipsport extraliga, 22. kolo, pátek 25.11.2022, Karlovy Vary, KV Arena

Karlovy Vary

1:3
0:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 45:54 Koblasa (Beránek, Černoch; 5/4) – 21:35 Zohorna (Kousal, Radil; 5/4), 30:03 Říčka (Radil, Čerešňák; 5/5), 59:36 Košťálek (5/5). Rozhodčí: Horák, Kika – Brejcha, Malý. Diváci: 2805. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:26 (6:7, 11:11, 16:8). Zblokované střely: 18:13. Hity: 2:1. Vhazování: 29:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Karlovy Vary: Habal – Huttula, Plutnar, Dlapa, Bernad, Pulpán, Havlín, Rulík – Rachůnek, Gríger, Chalupa – Koblasa, Černoch, Beránek – Redlich, Jiskra, Kohout – Osmík, Kružík.
Dynamo Pardubice: Frodl – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Cienciala, Matys – Paulovič, Poulíček, Koffer – Rouha, Rákos, Urban.

První třetina v Karlových Varech nabídla spíše taktickou bitvu. V první polovině úvodní dvacetiminutovky nejprve oba týmy nevyužily přesilovou hru. Několik zajímavých pokusů poté dokázali úspěšně vyřešit Dominik Frodl v pardubické brance a Vladislav Habal v té karlovarské.

Druhou přesilovou hru už však zvládlo Dynamo využít. Ve 22. minutě se na brankovišti nejlépe zorientoval Tomáš Zohorna, který přisoudil Dynamu vedení - 0:1. V následně početní výhodě Energie pak musel důležitými zákroky podržet svůj tým Frodl. A tak to bylo opět Dynamo, kdo dokázal překonat soupeřova brankáře. Vteřinu po vypršení Pulpánova trestu procedil puk mezi betony střelou z levého kruhu Robert Říčka - 0:2.

Ve třetí třetině nejprve zahrozil z pravého kruhu Jiří Černoch, na druhé straně pak nepřesně mířil v přečíslení dva na jednoho Robert Říčka. Dynamo následně nevyužilo přesilovou hru a vyloučen byl naopak Dominik Frodl, jehož podrážení Energie potrestala. Ondřej Beránek našel přesnou přihrávkou volného Petra Koblasu a ten nedal důraznou střelou přesouvajícímu se Frodlovi šanci - 1:2.

Karlovy Vary byly následně aktivnější, nebezpečné střely Kohouta a Chalupy však pardubický brankář bezpečně vyrazil. Dodat klid tak mohl Dynamu unikající Ondřej Matýs, proti němuž se však Habal roztáhl v brankovišti a bekhendovou kličku ukryl pod betonem.

Energie poté zkusila v závěru hru bez brankáře, ve které Frodl lapil tečovanou střelu Bernarda. Dvacet tři vteřin před závěrečnou sirénou ale utnul karlovarské snažení o vyrovnání Jan Košťálek, jehož vyhození zamířilo přesně do opuštěné branky - 1:3.

Dynamo tak úspěšně zvládlo i dvanáctý zápas v řadě a vyrovnalo tak rekord z roku 2010! O překonání tohoto milníku budou svěřenci Radima Rulíka usilovat už v neděli.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Myslím, že to dnes byl takový opatrnější hokej. Vary si nás trošku hlídaly a neotevíraly hru. My jsme se tomu trošku přizpůsobili, takže nějaké šance tam ani na jedné straně nebyly, alespoň ne vyložené. Bylo důležité, že se nám podařilo dát ve druhé třetině dvě branky a odskočit. Ve třetí třetině jsme inkasovali v oslabení, když nám upadl hráč v útočném pásmu, nebyli jsme tam ve čtyřech a Vary nás přehrály hezkou akcí. Pak už to byl boj a jsme rádi, že se nám to podařilo uhrát a že jsme ten zápas zvládli."