27.11.2022

Nový klubový rekord! Dynamo rozhodlo infarktový zápas v nájezdech

Neskutečný zápas před vyprodanou enteria arenou a třináctá výhra v řadě! Dynamo celé utkání tahalo za kratší konec, při závěrečné hře bez brankáře však nejprve snížil Robert Říčka a dvacet tři vteřin před koncem vyrovnal druhou brankou v utkání Adam Musil. V samostatných nájezdech pak rozhodl o další pardubické výhře Tomáš Zohorna.

Tipsport extraliga, 23. kolo, neděle 27.11.2022, Pardubice, enteria arena

Kometa Brno

4:3sn
0:1, 1:2, 2:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 24:54 A. Musil (Vála; 5/5), 58:59 Říčka (Zohorna; 5/5), 59:37 A. Musil (Kousal, Radil; 5/5), 65:00 – 10:55 Flek (Horký; 5/5), 26:49 Horký (Kundrátek, Holík; 5/5), 28:04 Flek (Holík, Horký; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Hynek, Zíka. Diváci: 10194. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Střely na branku: 43:27 (13:9, 10:9, 16:6). Zblokované střely: 27:14. Hity: 12:8. Vhazování: 47:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3.
Dynamo Pardubice: Frodl – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, Poulíček, Paulovič – Říčka, A. Musil, Matys – Rouha, Rákos, Koffer.
Kometa Brno: Čiliak (Furch) – Ščotka, Kundrátek, Hrbas, Kučeřík, Gulaši, Černý, Němec – Flek, Holík, Horký – Zaťovič, Zbořil, Koblížek – Sallinen, Strömberg, Vincour – Šalé, Süss, Kratochvíl.

Oba týmy začaly utkání v aktivním tempu, do první velké šance se však dostal až v 11. minutě brněnský Jakub Flek. Rychlý útočník unikl po levé straně a střelou na bližší tyč překonal Dominika Frodla, který po dobrém výkonu v Karlových Varech dostal příležitost také proti Kometě - 0:1. O minutu později se do situace jeden na jednoho dostal navrátilec do sestavy Adam Musil, jehož zakončení bekhendem však Čiliak vyrazil hokejkou.

Zcela volný byl poté před Frodlem brněnský Němec, pardubický brankář si ale pohlídal místo mezi betony a střelu pohotově vyrazil. Na druhé straně Čiliak musel likvidovat nebezpečnou teč Adama Musila.

Na začátku druhé třetiny se musel opět ve skvělém světle předvést Dominik Frodl, na něhož nevyzrál bekhendovou kličkou Šalé. A tak se z vyrovnání mohlo radovat Dynamo. Důraz na brankovišti ukázal Adam Musil, který dorazil Válovu střelu a oslavil tak návrat do sestavy čtvrtou brankou v sezóně - 1:1. Prosadil se po dvou měsících a dvou dnech.

Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho. Zmatku v pardubickém brankovišti využil Luboš Horký, jehož dorážka prošla chumlem těl až za brankovou čáru - 1:2. O necelé dvě minuty později už se mohla Kometa radovat ze třetí branky, když zaváhání pardubické obrany využil Horký, který vybídl k druhé brance v utkání Jakuba Fleka a ten střelou bez přípravy překonal přesouvajícího se Frodla - 1:3.

Ve třetí třetině musel nejprve řešit nebezpečnou situaci v brankovišti Dominik Frodl, který se nakonec roztáhl po brankové čáře a zamezil dorážce do poloodkryté branky. Do dobrých příležitostí se poté dostalo také Dynamo, když Válovu střelu od modré čáry jen těsně vedle branky tečoval Paulovič. Z dobré pozice poté střílel Košťálek, který však zlomil v rozhodující chvíli hokejkou.

Čiliak poté zachránil Kometu také po povedené teči Zohorny, který stál zcela osamocený u levé tyče brněnské branky. Ze slotu to poté zkoušel tvrdou ránou Říčka, ani jeho pokus však neskončil za zády brněnského brankáře. V závěru ještě zkusilo Dynamo posílit tlak odvoláním brankáře a risk se vyplatil! Robert Říčka nejprve snížil na rozdíl jediné branky a Adam Musil poté druhou brankou v utkání poslal zápas do prodloužení - 3:3.

V něm nejprve Čiliak zlikvidoval bekhendovou střelu Zohorny a Dominik Frodl poté famózně vychytal unikajícího Fleka. Skvělý obranný zákrok následně předvedl David Cienciala, který si lehl do přihrávky a zamezil tak střele do odkryté poloviny pardubické brány. Atraktivní prodloužení nerozhodl ani unikající Robert Kousal, jehož střelu vytěsnil Čiliak ramenem.

Rozhodnout se tak muselo až v samostatných nájezdech, ve kterých se činili střelci na obou stranách. Na straně Dynama postupně proměnili Patrik Poulíček, Robert Kousal, Tomáš Zohorna a vítěznou tečku dal povedenou kličkou David Cienciala. Série pardubických výher se tak natáhla už na třináct, což je nový rekord klubu a vyrovnání rekordu ligového!

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Musím uznat, že dnešní zápas z naší strany nebyl optimální. Dolehla na nás nějaká únava. Byl to takový ten zápas, kdy nám odskakovaly puky, takhle to ale prostě občas je. Brno hrálo dobře do obrany a jednoduše u nich v pásmu a nás stálo hrozně sil se do toho dostat. Musím ale říct, že ten závěr se byl skvělý. Kluci do poslední chvíle věřili, že když dáme jeden gól, tak jsme schopní dát další, což se nám potvrdilo. V těch nájezdech jsme pak ten závěr potvrdili, což pro nás znamená hrozně moc. Musíme klukům za ten závěr poděkovat."