26.12.2022

Dynamo veze z Olomouce bod. Rozhodovalo prodloužení

Svěřenci trenéru Richarda Krále a Marka Zadiny šli v utkání dvakrát do vedení. Výhodu dal Dynamu nejprve v 10. minutě Tomáš Hyka a v závěru druhé třetiny poté Robert Říčka. Olomouci se však vždy podařilo vyrovnat a v prodloužení nakonec utkání přesilovkovou trefou rozhodnout. Po dvou výhrách v řadě tak Dynamo poznalo hořkost porážky, z Olomouce odjíždí s jedním bodem.

Tipsport extraliga, 31. kolo, pondělí 26.12.2022, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

0:1, 1:1, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 29:55 Dujsík (Anděl, Olesz; 5/5), 49:48 Káňa (Ondrušek, Knotek; 5/4), 60:58 Nahodil (Káňa, Ondrušek; 4/3) – 09:51 Hyka (Sedlák; 5/5), 38:44 Říčka (Zeman, Čerešňák; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Kika – Axman, Rampír. Diváci: 5139. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 27:30 (9:10, 10:11, 6:9). Zblokované střely: 11:9. Hity: 4:2. Vhazování: 26:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Rutar, Mareš, Švrček, Rašner, Dujsík – Káňa, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Plašek, Kusko, Navrátil – Anděl, Strapáč, Olesz.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko – Kousal, Zohorna, Vondráček – Cienciala, Sedlák, Hyka – Říčka, Poulíček, A. Musil – Kaplan, Kaut, Zeman.

Už po minutě hry dostalo Dynamo k dispozici přesilovou hru, ve které zatlačilo Olomouc a dostalo se také do prvních brankových příležitostí. Robert Říčka si nejprve udělal prostor mezi olomouckými obránci a tvrdou střelou následně orazítkovat tyč Lukášovi branky. Povedeným manévrem se poté uvolnil Patrik Poulíček, který se dostal až před domácí branku, bekhendové zakončení však postrádalo razanci.

Na druhé straně měl poprvé více práce Roman Will v šesté minutě, kdy zlikvidoval hned tři dorážky Jakuba Navrátila. Do dobré střelecké pozice se o pár minut později dostal také Karel Plášek, jehož střelu ale na poslední chvíli zblokoval do ochranné sítě Ondřej Vála.

A tak to bylo Dynamo, kdo šel v utkání do vedení. Roman Will poslal kotouč do středního pásma, kde si ho převzal Lukáš Sedlák, který nakonec našel v dobré střelecké pozici Tomáše Hyku a ten neměl problém překonat přesouvajícího se Lukáše - 0:1. Také na druhé straně poté zvonila tyč, kterou nastřelil tentokrát po šikovné nabídce Jan Káňa.

Ve druhé třetině si první zajímavější akci připsal ve 25. minutě Robert Kousal, který svým nevyužitým únikem nastartoval atraktivní pasáž, ve které se skvěle předvedli oba brankáři. V mezikruží se nejprve uvolnil olomoucký Lukáš Nahodil, jehož střelu mezi betony Will výborně přečetl. Na druhé straně měl ještě větší příležitost Lukáš Sedlák, na kterého zapomněla olomoucká obrana a požár musel hasit až Jan Lukáš.

Téměř přesně v polovině utkání se pak Olomouc dočkala vyrovnání. Nepřehledné situace v pardubickém brankovišti využil Tomáš Dujsík, jehož dorážka se otřela o Willa a se štěstím skončila až za brankovou čárou - 1:1. V oslabení poté mohl vrátit Dynamu vedení Tomáš Vondráček, který vypíchl puk a zcela osamocený mířil na Lukáše, kotouč mu však v poslední chvíli sjel z hole a olomoucký brankář tak nemusel zasahovat.

Dynamo se tak dočkalo až v čase 38:44, kdy Tomáš Zeman svou první asistencí v extraligové kariéře našel přesně Roberta Říčku, který zamířil nechytatelně přesně nad Lukášovo rameno - 1:2. Na rozdíl dvou branek poté mohl upravit už ve třetí třetině Peter Čerešňák. Slovenský obránce si sjel až před Lukáše, kde se dostal i k zakončení, to však postrádalo přesnost.

V 50. minutě se mohla Mora radovat podruhé. Přesilovou hru využil bleskově Jan Káňa, který dostal nabito na pravý kruh, odkud střelou bez přípravy překonal Romana Willa - 2:2. Olomouc byla po vyrovnání aktivnější a Dynamo musel opět zachránit Roman Will, na kterého si tentokrát ani na dvakrát nepřišel Navrátil. Rozhodnout se poté nepodařilo ani v posledních vteřinách Tomáši Zohornovi a utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm se hned v úvodu nabídla Olomouci možnost přesilové hry, ve které se podařilo domácím také rozhodnout o své výhře. Na konci kombinace s Ondruškem a Káňou byl Lukáš Nahodil - 3:2.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že diváci viděli velmi kvalitní utkání. Byl to hokej, který měl nasazení, souboje, hodně šancí... Bylo to nahoru dolů a gólmani chytali velice dobře. První třetinu jsme byli lepší, měli jsme výborný pohyb a vytvořili jsme si šance. Ve druhé třetině zas byla lepší Olomouc. Párkrát jsme tam propadli, což se nám nemůže stávat, a Olomouc z toho měla šance. Do desáté minuty třetí třetiny jsme hráli dobře, poté jsme ale faulovali a Olomouc přesilovku rychle využila. Konec z naší strany nebyl šťastný. Udělali jsme tam asi faul za bránou, nevím. Musím se na to ještě podívat. Přišlo mi to takové oboustranné. Olomouc poté využila další přesilovku a díky tomu vyhrála."