6.1.2023

Třetí výhra v řadě! Dynamo zvládlo přestřelku s Karlovými Vary

Infarktový zápas se šťastným koncem! Dynamo vedlo proti Energii už 4:0, hosté se však zvládli dotáhnout na rozdíl jediné branky a zdramatizovat zápas, který nakonec definitivně rozhodl až Tomáš Vondráček. Jednatřicetiletý útočník přidal k trefě z první třetiny další dvě branky v závěru a proti svému bývalému týmu tak zazářil hattrickem!

Tipsport extraliga, 35. kolo, pátek 6.1.2023, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

7:4
4:0, 0:3, 3:1
Branky a nahrávky: 04:56 Zohorna (Čerešňák, Kousal; 5/4), 05:37 Vondráček (5/5), 12:14 Vála (Hrádek, Paulovič; 5/5), 17:14 Hrádek (Kousal; 5/5), 42:43 Sedlák (Dvořák, Říčka; 5/4), 56:40 Vondráček (4/5), 59:11 Vondráček (Radil, Zohorna; 5/5) – 21:39 Hladonik (Kofroň, Juusola; 5/5), 22:51 Redlich (5/5), 27:50 Hladonik (Juusola, Havlín; 5/5), 45:42 Beránek (Koblasa, Černoch; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Axman, Rampír. Diváci: 8672. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:19 (18:6, 11:5, 9:8). Zblokované střely: 14:12. Hity: 13:6. Vhazování: 36:21. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Kolář, Vála, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, Sedlák, Hyka – Říčka, A. Musil, Vondráček – Paulovič, Poulíček, Rohlík.
Karlovy Vary: Habal (Hamalčík) – Huttula, Pulpán, Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch, Kohout – Rachůnek, Gríger, Koffer – Juusola, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, Beránek.

Dynamo zvládlo vstup do zápasu na výbornou a rychle se dostalo do dvoubrankového vedení. Vladislava Habala nejprve nepřekonali v dobrých střeleckých pozicích David Musil a Matej Paulovič, bleskový nástup do utkání však už v páté minutě zužitkoval navrátilec do sestavy Lukáš Radil, který byl v přesilové hře důrazný na brankovišti a pohotově dorazil za Habala střelu Tomáše Zohorny - 1:0.

O pár chvil později se mohli fanoušci v enteria arene radovat podruhé. Nikým nehlídaný se před karlovarskou brankou zjevil Tomáš Vondráček a povedenou střelou na lapačku překonal Habala podruhé - 2:0. Povedenou první třetinu následně ještě podtrhli svými trefami od modré čáry Ondřej Vála a Michal Hrádek, který tak vstřelil svoji premiérovou branku v extralize - 4:0.

Vstup do druhé dvacetiminutovky se naopak povedl Energii. Na rozdíl tří branek nejprve snížil před brankou nikým nehlídaný Jan Hladonik, jehož střela proskákala skrz výstroj Romana Willa až do branky - 4:1. Na konci 23. minuty pak vstřelil druhou karlovarskou branku Tomáš Redlich, který vzal přečíslení na sebe a nechytatelnou střelou vrátil Energii do zápasu - 4:2.

Dynamu následně nepomohl ani oddechový čas. Už na rozdíl jediné branky snížil tvrdou střelou přes obránce v čase 27:50 druhým gólem v zápase Jan Hladonik - 4:3. Vrátit domácím hokejistům klid následně mohl Ondřej Rohlík, který se z obranného pásma řítil sám na Hamalčíka, který nastoupil do druhé třetiny místo Vladislava Habala. Mladý brankář Energie však nájezd dalšího navrátilce do pardubické sestavy vychytal.

Také začátek třetí třetiny přinesl branku. Dynamo využilo i druhou přesilovou hru v zápase, když se před Hamalčíkem zmocnil puku Lukáš Sedlák a zasunul ho přesně za bezmocného brankáře Karlových Varů - 5:3. Dvoubrankové vedení Dynama však netrvalo dlouho. Už po třech minutách závěrečné dvacetiminutovky prostřelil Romana Willa Ondřej Beránek a znovu tak zdramatizoval zápas - 5:4.

Čtyři minuty před závěrečnou sirénou se Karlovým Varům naskytla možnost přesilové hry, se kterou však nenaložili vůbec dobře. Do samostatného úniku se dostal Tomáš Vondráček a střelou po ledě zapsal svůj druhý přesný zásah v sezóně. Proti svému bývalému klubu se následně povedlo Vondráčkovi zkompletovat hattrick, když střelou z levé strany překvapil Hamalčíka střelou na bližší tyč - 7:4.

Dynamo tak zvládlo napínavé utkání a zapisuje už třetí výhru v řadě. O tu čtvrtou bude bojovat už v neděli 8.1. na ledě Komety.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina se nám povedla, měli jsme dobrý pohyb a Vary jsme přehrávali. Udělali jsme si náskok, věděli jsme ale, co může přijít. Apelovali jsme na hráče, aby si každý nechtěl dát góla. Bohužel jsme za tři minuty dostali dva góly a dostali jsme tím soupeře na koně. Do poslední minuty jsme se strachovali o výsledek. Musíme se z toho poučit."