6.1.2023

Junioři zvítězili ve Zlíně, rozhodl konec třetí třetiny

Pardubičtí junioři poprvé v tomto roce vyjeli na venkovní zápas a to na led Zlína. Po dvou třetinách vedly Pardubice 2:0, kdy se o branky postarali Herčík s Gromadzkim. Ve třetí části Zlín vyrovnal, ale Dynamo ke konci třetiny šlo znovu do vedení a vyhrálo tak na ledě Beranů 4:2.

Extraliga juniorů, 37. kolo, pátek 6.1.2023, Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky

2:4
0:1, 0:1, 2:2
Branky a nahrávky: 41:15 Marek (Nábělek, Čechmánek; 5/4), 47:42 Heš (Laciga, Burian; 5/4) – 16:18 Gromadzki (Kloz; 5/5), 23:45 Herčík (Tvrdík, Tomas; 5/5), 58:24 Štetka (Herčík, Gromadzki; 5/5), 59:19 Herčík (Gromadzki; 5/5). Rozhodčí: Blaha, Čech – Mikšík, Kučera. Diváci: 69. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Berani Zlín: Synek – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Velikovský – Vaculík, Babulík, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Sadovikov, Čechmánek, Heš, Ramert, Kaláč, Tomek.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Helikar – Pavlata, Paleček, Tomas, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Gromadzki, Štetka, Herčík.

Dynamo si v úvodu zápasu zahrálo přesilovou hru, při níž zaútočila dvojice Herčík-Štetka, v dobré střelecké pozici se ocitl první jmenovaný, ale trefil jen boční stranu zlínské brány. Poté měl velkou šanci domácí Sladovikov, který vystřelil z první, ale Matěcha střelu vyrazil. V šestnácté minutě šly Pardubice do vedení Adrian Gromadzki se prosmýkl až před Synka a mezírkou mezi betony se trefil - 0:1. Potom se dostal před Matěchu zlínský Chludil, který na brankáře vystřelil, ale ten předvedl skvělý zákrok. Do dvoubrankového vedení mohly jít Pardubice ke konci třetiny, kdy Herčík střílel ze skrumáže, která se utvořila před Synkem, ale domácí gólman na poslední chvíli puk vyrazil.

Na začátku druhé části šli hned do útoku domácí, kdy Nábělek střílel z pravého kruhu, ale pardubický brankář střelu vyrazil betony. Ve 23. minutě přidalo Dynamo druhou branku, kdy brankáře Zlína prostřelil Daniel Herčík - 0:2. Poté Heš, po skončení trestu ihned zaútočil a rychlou střelou vystřelil na Matěchu, který kotouč chytl do lapačky. Ve 31. minutě mohli jít Východočeši do tříbrankového vedení, kdy jeden z pardubických hráčů doklepl puk do branky, ale kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti nebyla branka uznána. Potom si sjel na kruh domácí Vaculík, který se snažil propálit vše před sebou, ale Matěcha střelu vyrazil.

Ihned po vhazování ve třetí třetině, byl vyloučen pardubický Herčík, Zlín si tak zahrál početní výhodu, při níž nejdříve Laciga trefil tyčku a poté Richard Marek střelou z mezikruží překonal Matěchu - 1:2. Potom bekhendem zakončoval Herčík, ale Synek na poslední chvíli zasáhl. Ve vlastním oslabení pak ujel Herčík se Štetkou a první jmenovaný nahrával druhému, který mohl doklepnout puk do odkryté branky, ale puk letěl o pár centimetrů vedle. Ve 47. minutě Zlín vyrovnal, kdy Adam Laciga se přesnou střelou trefil mezi tři tyče - 2:2. Potom se dlouho nic nedělo až do 58. minuty, kdy Dynamo šlo znovu do vedení, kdy Pavol Štetka prostřelil zlínského brankáře - 2:3. Pár vteřin před koncem zápasu přidaly Pardubice čtvrtou branku, o kterou se postaral opět Daniel Herčík - 2:4. Východočeši si tak odváží výhru 4:2.