17.2.2023

Pardubičtí junioři prodlužují sérii výher! Doma si poradili se Spartou

Pardubičtí junioři nastoupili po přestávce do soutěžního utkání a byl důvod k radosti. Hosté se sice dostali do vedení po první třetině, avšak Dynamu se ve druhé třetině podařilo vsítit dvě branky a srovnat stav utkání. V závěrečné dvacetiminutovce již domácí dominovali a díky dvěma brankám ovládli utkání celkově 5:3.

Extraliga juniorů, 47. kolo, pátek 17.2.2023, Pardubice, enteria arena

4:2
0:1, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 32:28 K. Červenka (Koudelka, Tomas; 5/4), 34:07 Koudelka (Tomas, Novotný; 5/5), 43:21 Kalužík (Paleček, Gromadzki; 5/5), 59:59 Kloz (Hebek, Helikar; 4/5) – 05:26 Novák (Böhm, Bartoň; 5/5), 38:50 Mácha (Novák, Böhm; 5/5). Rozhodčí: Barek, Mejzlík – Bohuněk, Hájková. Diváci: 70. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Helikar, Hebek, K. Červenka, Rájek, Koudelka – Paleček, Tomas, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Gromadzki.
Sparta Praha: Artsatbanov – Šindelek, David, J. Červenka, Ducháč, Böhm, Bartoň, Höll – Vašíček, Holeček, Mácha, Novák, Hrabík, Senčák, Fábry, Stepanchuk, Krupička, Theimer, Hamršmíd, Žmola.

Opatrný vstup do utkání prolomil až v šesté minutě gól Sparty, jelikož rychlého protiútoku využil po přihrávce Böhma Lukáš Novák, který střelou nad beton Borovičky vsítil úvodní branku utkání – 0:1. Dynamo se ke konci třetiny dostalo více do hry a šanci na srovnání měl necelé dvě minuty před koncem Červenka, když jeho rána od modré nečekaně prošla až ke sparťanskému gólmanovi, který ale puk chytil mezi betony.

Prostřední část byla již o poznání aktivnější a první velkou šanci měla opět Sparta. Ta si během chvilky vypracovala hned několik gólových šancí, kterým nemohl ležící Borovička nijak zabránit, ale skvěle bránící obranný val všechny šance soupeře zlikvidoval. O minutu později v třiatřicáté minutě přišlo srovnání. Dynamo dokázalo využít přesilovou hru poté, co Koudelka přihrál na modrou volnému Kryštofu Červenkovi, jehož dalekonosné zakončení propálilo Artsatbanova – 1:1.

O necelé dvě minuty později se Dynamo dostalo poprvé v zápase do vedení, když Tomas prošel až do útočné třetiny a natáhl na sebe pozornost obou sparťanských obránců, což uvolnilo najíždějícího si Jakuba Koudelku, který měl na zakončení spoustu času a rozvlnil síť soupeře – 2:1. Ke konci třetiny přišlo opět srovnání poté, co Novák perfektně adresoval puk na vzdálenější tyč, kde byl již připravený Adam Mácha a trefil odkrytou branku – 2:2.

Závěrečná třetina byla již v režii domácího Dynama, které již ve čtyřiačtyřicáté minutě šlo opět do vedení zásluhou Tadeáše Kalužíka, jenž dostal kotouč od Palečka a následnou kličkou a střelou dostal Pardubice opět do vedení – 3:2. Závěrečná trefa přišla v poslední vteřině zápasu, když na konečných 4:2 upravil Matěj Kloz. Dynamo tak i po pauze pokračuje v dobrých výkonech a prodlužuje šňůru výher na číslo 4.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „Za mě skvělé utkání. V patnácti lidech, jelikož někteří kluci šli hrát za áčko, takže jsme dnes vsadili na bojovnost a týmovost. Kluci předvedli nadstandartní výkon, v podstatě tam bylo vše, co jsme po klucích vyžadovali a byla na nich vidět ta obětavost, což dnes bylo potřeba. Podle mě dnes zasloužená výhra.“

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): „Podali jsme dnes katastrofální výkon a nezasloužili jsme si vůbec nic. Samozřejmě soupeř nás trestal, jelikož jsme ten zápas úplně vypustili, takže obrovské sklamání.“