24.2.2023

Junioři obrali vedoucí Vítkovice, v nájezdech rozhodl Novotný

Pardubičtí junioři se v pátečním utkání na ledě Vítkovic po vítězství 4:3 na nájezdy vrátili na vítěznou vlnu a sedm kol před koncem základní části nadále hájí poslední postupovou pozici do play off. Dynamo vedlo v polovině zápasu dokonce už 3:0, jenže vedoucí Vítkovice ukázaly svoji sílu a do duelu se ještě vrátily. Jediným úspěšným nájezdníkem byl poté Adam Novotný, který přisoudil Pardubicím bonusový bod.

Extraliga juniorů, 49. kolo, pátek 24.2.2023, Ostrava, Multifunkční hala

3:4sn
0:2, 1:1, 2:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 35:30 Macias (Kalandra, Glas; 5/5), 46:00 Krejsa (Kotásek, Štiak; 5/5), 47:01 Smolka (Kubík; 5/5) – 15:20 Herčík (Tomas, Novotný; 5/5), 17:47 Burda (Novotný, Červenka; 5/5), 28:53 Paleček (Burda, Červenka; 5/5), rozh. náj. Novotný. Rozhodčí: Kubičík, Rapák – Hanzlík, Veselý. Diváci: 156. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Střely na branku: 37:50. Průběh utkání: 0:3, 3:3.
Vítkovice: Irgl – Smolka, Kalandra, Bialy, Chaloupka, Fibigr, Bystroň – Glas, Slusarczyk, Kotásek, Macias, Chlán, Tobola, Pavelec, Krejsa, Kubík, Štiak, Vehovský, Zozulia.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Hebek, Červenka, Tvrdík, Helikar, Oliva – Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Gromadzki, Kučera.

V prvních minutách musel být v pozoru pardubický brankář Borovička, jenž čelil zajímavé střele Vehovského, tu však pokryl. V 11. minutě se uvolnil přes obránce Krejsa a připravil kotouč Glasovi, který před bránou Borovičku nepřekonal. Domácí dále tlačili na pardubickou obranu, blízko ke gólu byl Pavelec, ale před prázdnou bránou netrefil puk. Po několika dorážkách z předbrankového prostoru nadále Dynamo drželo nerozhodný stav, a poté poprvé udeřilo. První větší šanci v utkání využil Daniel Herčík, jenž si v protiútoku zpracoval puk a přesně zamířil – 0:1. Adam Fiala pronikl až před brankáře, Irgl ho ale vychytal a náskok se prozatím nepovedlo navýšit. Ještě před pauzou ale Pardubice znovu skórovaly, když Červenkovou střelu vyrazil Irgl jen před sebe, kde číhl Daniel Burda a doklepl kotouč do brány – 0:2.

První desetiminutovka druhé třetiny nabídla velké množství trestů, ale ani jeden tým nebyl úspěšný. Ve 29. minutě se Dynamo radovalo potřetí, když se na levé straně počkal na přihrávku Adam Paleček, který umístil střelu nad beton gólmana – 0:3. Ve 36. minutě ale Vítkovice snížily a dostaly se do hry, volný Krzystof Macias překonal Borovičku – 1:3.

Přesně ve 46. minutě se dostal domácí tým na dostřel. Po Kotáskově střele propadl puk Borovičkovi mezi betony a ten dorazil za jeho záda dobře stojící Josef Krejsa – 2:3. A za další minutu už bylo srovnáno. René Smolka od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:3. Dynamo si mohlo ztracený náskok vzít zpět, jenže Herčíkova střela pouze zazvonila na tyč a muselo se tak jít do prodloužení.

V prodloužení se do šancí dostaly oba týmy, ale brankáři už žádný gól do své brány nepustili. V nájezdech si bonusový bod vystřelilo Dynamo, když jediným úspěšným exekutorem byl Adam Novotný.