10.9.2021

Vítězný vstup do sezony! Dynamo vynulovalo Plzeň

Po deseti letech si hráči Pardubic mohou připsat úspěšný vstup do sezóny. Dynamo ovládlo zápas ve druhé třetině, když se postupně prosadili Marek Hecl, Juraj Mikuš a Robert Říčka, který na svoji trefu ještě navázal ve třetí třetině a uzavřel skóre na konečných 4:0 pro Východočechy. Vychytanou nulu si ve své soutěžní premiéře v dresu Dynama připsal Dominik Frodl.

Tipsport extraliga, 1. kolo, pátek 10.9.2021, Pardubice, enteria arena

4:0
0:0, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 24:38 Hecl (Cienciala), 26:45 Mikuš (Blümel, Nakládal), 39:44 Říčka (Cienciala, Kolář), 51:16 Říčka (Cienciala, Košťálek) – . Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Lhotský, Svoboda. Diváci: 7280. Vyloučení: 5:5. Střely na branku: 41:18 (12:5, 16:6, 13:7). Zblokované střely: 22:17. Hity: 6:3. Vhazování: 27:26. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, Kolář, Hrádek – Kousal, Paulovič, Camara – Musil, Poulíček, Blümel – Říčka, Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, Rohlík.
Plzeň: Furch – Budík, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Lang, Kindl, Kaňák – Bulíř, Mertl, Dzierkals – Blomstrand, Kodýtek, Schleiss – Suchý, Musil, Kuťák – Malát, Přikryl, Kantner.

V první třetině to bylo Dynamo, kdo určoval tempo hry a po pěti minutách hry poprvé zahrozilo. Nejdříve se do dobré pozice dostal Marek Hecl a následně Robert Kousal našel chytrou přihrávkou před branku Mateje Pauloviče, tomu však v poslední chvíli sklouzl puk z hole. Do slibné příležitosti se dvakrát dostal také Anthony Camara, proti kterému se v obou případech vytáhl plzeňský brankář.

Ve čtrnácté minutě o sobě dala vědět také Plzeň, když chytrou přihrávku před poloprázdnou branku nedokázal využít Kodýtek a branka nepadla ani na druhé straně, kde po skrumáži před brankou nedokázal Adam Musil přehodit beton ležícího Furcha.

Ve druhé třetině Dynamo nepolevilo ze své aktivity a navrch přidalo góly. Nejdříve těsně po skončení přesilové hry využil tlaku do brány Marek Hecl, který doklepl puk za dezorientovaného Furcha a potvrdil, že pardubický dres mu sedí - 1:0. Na Heclovu branku navázal po dvou minutách Juraj Mikuš. Slovenský obránce využil dobré přihrávky Matěje Blümela a zamířil přesně do pravého horního rohu - 2:0.

Následně byl vyloučen plzeňský obránce Jiříček a Dynamu se naskytla pět minut dlouhá přesilová hra, ve které nejdříve zahrozila Plzeň, Kodýtek ale z nájezdu nastřelil pouze tyč. Dále už se do šancí dostávalo pouze Dynamo, ani Paulovičova tvrdá střela příklepem, ani Camarův samostatný únik však za Furchem neskončily. Cestu za záda brankáře Plzně si našla až střela z hole Roberta Říčky, který využil skvělé přihrávky Davida Ciencialy a zakončil za přesouvajícího se Furcha - 3:0.

Třetí třetinu začala příležitostí Plzeň. Lotyšský útočník Dzierkals se prodral před branku, kde však neměl čas na přesné zakončení. Poté to už bylo opět Dynamo, kdo hrozil z vyložených šancí. Matěj Blümel neproměnil samostatný únik, ještě vyloženější šanci však měli na hokejkách Marek Hecl a David Cienciala, kteří ujížděli zcela osamocení proti Furchovi, první jmenovaný nastřelil po výměně kotouče pouze tyč.

Na rozdíl čtyř gólů následně v přesilovce čtyři na tři zvýšil druhým gólem v zápase Robert Říčka. Třetí asistenci v zápase si připsal David Cienciala, který opět našel Říčku milimetrovým křížným pasem. Dynamu se poté povedlo ubránit dvojnásobné oslabení a naopak mohlo udeřit ve vlastní přesilovce, když Matěj Blümel nastřelil břevno. To už ale hráčům Dynama nemuselo vadit, první tři body v sezóně zůstávají v enteria arene.