26.9.2021

Derby bez bodu, po obratu slaví Mountfield

Pardubičtí hokejisté mají za sebou další velký obrat, tentokrát však bohužel stáli na špatné straně barikády. V prvním východočeském derby letošní sezony šlo Dynamo ve 36. minutě do vedení 2:0, po obratu domácího Mountfieldu však odjelo z nedalekého Hradce Králové poraženo výsledkem 2:5.

Tipsport extraliga, 8. kolo, neděle 26.9.2021, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

5:2
0:0, 1:2, 4:0
Branky a nahrávky: 39:29 Perret, 45:28 Ouellet-Blain (Lev), 45:43 Klima (Lalancette), 52:25 Jank, 59:12 Lalancette (Perret, Oksanen) – 24:57 Poulíček (Paulovič, Klouček), 35:26 Cienciala (Mikuš, Robertson). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Lederer, Rožánek. Diváci: 5334. Vyloučení: 3:2. Střely na branku: 25:31 (7:13, 8:8, 10:10). Zblokované střely: 15:18. Hity: 5:6. Vhazování: 26:28. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
Mountfield HK: Lukeš – Nedomlel, Ouellet-Blain, Gaspar, Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Cingel, Jergl – Klima, Lev, Orsava – Perret, Lalancette, Oksanen – Pilař, Koukal, Lamper.
Dynamo Pardubice: Klouček – Robertson, Košťálek, Mikuš, Nakládal, Vála, Kolář, Hrádek – Říčka, Musil, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Blümel – Hecl, Kousal, Camara – Koffer, Anděl, Rohlík.

Do prvního východočeského derby letošní sezony vstoupily Pardubice opravdu s chutí a v prvních minutách byly několikrát blízko vedoucí trefě. Již v první minutě pálil v přečíslení Patrik Poulíček mimo, Musilovu pozdější šanci na poslední chvíli mimo tři tyče své branky vyškrábl brankář Lukeš. Dynamo mělo velkou herní i střeleckou převahu, ale vedoucí trefu se mu vstřelit nepodařilo. Na druhé straně se poprvé zapotil gólman Milan Klouček při šanci domácího Lalancetta, jehož prudkou střelu reflexivně ukryl ve své lapačce.

Po bezbrankové první třetině mohl stav 0:0 rozčísnout bývalý hráč Pardubic Jordann Perret, jeho samostatný únik s koncovkou mezi betony pardubického gólmana ale první hradeckou radostí neskončil. Poté už góly padat začaly. Na sklonku 25. minuty se Matej Paulovič při postupu na hradeckou branku neukvapil, našel křižným pasem lépe postaveného Patrika Poulíčka a ten rychlým zakončením poslal Dynamo do vedení – 0:1! O deset minut později předvedl vynikající práci na brankovišti David Cienciala, jehož přesná teč, kterou nakonec ještě posvětil i videorozhodčí, skončila za zády Lukeše – 0:2!

Radost po skvěle zvládnuté druhé třetině hostí nakonec byla v závěru trochu umírněna. Jordann Perret vyslal tečované nahození, které ke smůle Dynama skončilo v brance Milana Kloučka – 1:2! Kontaktní trefa domácí Mountfield nabudila a po druhé přestávce předvedl Hradec Králové bleskurychlý obrat ve skóre. V rozmezí jedenácti vteřin vsítili své branky Jeremy Blain a Kevin Klíma, který v čase 45:23 poslal před vyprodanou arénou poprvé v duelu do vedení Hradec – 3:2.

Hokejisté Dynama vzápětí vyhlásili velký boj za vyrovnáním východočeského derby, z jejich silného tlaku ale kýžená vyrovnávací trefa nepřišla. Naopak necelých osm minut před koncem zpečetil vítězství Hradce Bohumil Jank, stejně jako gól do prázdné branky Christopha Lalancetta – 5:2 Pardubice tak v úvodním derby na Hradec nestačily.

Ladislav Čihák (Mountfield HK): „Někteří hráči si v derby připomněli staré dobré časy s diváky. Do zápasu jsme ale vůbec nevstoupili dobře, dvě třetiny jsme tahali za kratší konec. Byli jsme pomalejší, neměli jsme souboje a starty na odražené kotouče a nehráli jsme dobře s pukem. Vůbec nám to nešlo a Pardubice zaslouženě vedly 2:0. Trošku jsme věděli, že je může nahlodat ten gól 31 sekund před koncem druhé třetiny. Chtěli jsme se od něj odpíchnout, něco jsme si řekli v kabině a začalo to fungovat. Pomohli jsme si přesilovou hrou, vyrovnali na 2:2 a hned vzápětí dali gól na 3:2, což vás dostane na koně a diváci vás potom ženou. Jsme strašně rádi, že jsme zápas otočili, a klukům patří dík, že ukázali charakter. Zápas se hraje celých šedesát minut a já jsem rád, že jsme před takto skvělou kulisou získali tři body."

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Myslím, že prvních 39 minut jsme byli jednoznačně lepším týmem. Vypracovali jsme si řadu šancí, byli jsme daleko víc na puku a měli tlak. Bohužel jsme z toho vytěžili jenom dva góly a hodně střel šlo mimo, což byla škoda. Pak nás nahlodal nešťastný gól půl minuty před koncem druhé třetiny. Třetí třetina byla vyrovnaná, ale soupeř dal gól víceméně ze všeho, co šlo. My jsme za stavu 3:2 trefili tyčku, hned z protiútoku zvýšil Hradec na 4:2 a bylo po zápase. Dvě třetiny jsme předváděli velice dobrý výkon, ale pak jsme udělali nějaké chyby a napadalo nám to tam."