2.11.2021

Venkovní selhání zapomenuto. Dynamo v enteria areně porazilo Litvínov 4:2

Pardubice napravily nepovedený výsledek z Vítkovic a v domácím prostředí si připisují tři body. Litvínov se dostal v zápase dvakrát do vedení, ale skvělá tříminutová pasáž před polovinou zápasu znamenala obrat Dynama. Gólově se prosadili Adam Musil, Ondřej Rohlík, Patrik Poulíček a David Cienciala. V brance předvedl slušný výkon Dominik Frodl.

Tipsport extraliga, 21. kolo, úterý 2.11.2021, Pardubice, enteria arena

4:2
1:1, 3:1, 0:0
Branky a nahrávky: 09:03 Musil (Mikuš, Nakládal), 26:27 Rohlík (Anděl), 27:10 Poulíček (Nakládal, Blümel), 28:34 Cienciala (Kolář, Říčka) – 02:22 Balinskis (Zdráhal, Estephan), 25:45 Chalupa (Straka, Baláž). Rozhodčí: Šír, Horák – Malý, Pešek. Diváci: 7045. Vyloučení: 1:1. Střely na branku: 41:23 (16:9, 15:6, 10:8). Zblokované střely: 15:20. Hity: 13:9. Vhazování: 33:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Roman, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík.
Litvínov: Zajíček – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, Zeman, Baláž – Jarůšek, Estephan, Zdráhal – Straka, Hübl, Chalupa – Kudrna, Latta, Svoboda – Zygmunt, Gerhát, Stehlík.

Špatnou nohou vstoupili hokejisté Dynama do utkání s Litvínovem. Po dvaašedesáti vteřinách byl vyloučen Nakládal a Verva přesilovou hrou nepohrdla. Dělovkou od modré čáry ji proměnil Uvis Janis Balinskis - 0:1. Domácí ihned zapnuli na vyšší tempo s cílem vyrovnat. Dvojici Anděl-Rohlík se to v páté minutě ještě nepovedlo, druhý jmenovaný brankáři Litvínova vyprášil betony. V 10. minutě už se skóre měnilo, Mikuš dorážel střelu Nakládala, puk vyplaval přímo před Adama Musila, který do odkryté klece mířil přesně - 1:1. Dynamo zmáčklo soupeře v jeho pásmu během vlastní přesilovky, nicméně další branka v první dvacetiminutovce nepadla.

To v té druhé se s nimi roztrhl pytel. Prostřední část začala velkým tlakem Pardubic, v obřích šancích se ocitli Musil, Říčka a Roman, jenže Zajíček podržel svůj tým. Nedáš, dostaneš, říká se. Potvrdil to ve 26. minutě Matěj Chalupa, jemuž se povedlo přehodit ležícího Frodla - 1:2. Pardubičtí se z tohoto direktu vzpamatovali nejlépe, jak mohli. Za pouhých 42 vteřin bylo vyrovnáno. Ondřej Rohlík přesnou střelou proměnil samostatný únik - 2:2. Uplynulo dalších 43 sekund a skóre se v enteria areně hnulo znovu. Patrik Poulíček položil hokejku do přesné přihrávky od Nakládala a poslal Dynamo do vedení - 3:2. Aby toho nebylo málo, tak gólovou tříminutovou pasáž ukončil přehozením brankáře David Cienciala - 4:2. Litvínov mohl v polovině duelu snížit, jenže Frodl fantasticky vychytal Gerháta a následně i Zygmunta. Pardubice se snažily do konce periody vstřelit soupeři nepopulárního 'bůra', žádná další branka za záda Zajíčka již nepadla.

I závěrečná třetina začala pardubickým tlakem. Blízko gólu měl Blümel, který už už překonal brankáře, jenže po kličce do bekhendu mu kotouč ujel. Následně Zajíček chytil i střely Košťálka a Robertsona. Další solidní zákrok vytasil gólman Litvínova proti Rohlíkovi a jeho brejku. Převaha domácího celku nadále pokračovala. Na brankáři Vervy ztroskotal tvrdou střelou Kousal a pět minut před koncem utkání i Camara, který si prohodil soupeře a z bezprostřední blízkosti trefil vyrážečku. Verva to v samotném závěru zkusila ještě v šesti hráčích v poli, ale nic nebezpečného pro domácí z toho nevyplynulo.

Pardubice zvítězily na svém ledě 4:2 a slaví další tři body do tabulky.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „My jsme se na začátku zase nevyvarovali zbytečnému faulu. Pustili jsme soupeře do vedení, ale jinak si myslím, že dnes jsme měli zápas pod kontrolou. Měli jsme dobrý pohyb, drželi jsme se na kotouči, vyhrávali osobní souboje, tlačili se do branky. Hráči clonili brankáři, vytvořili jsme si spoustu šancí a mohli jsme jich možná proměnit více. Dozadu jsme měli okénka z důvodu aktivní hry, ale myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.“

Vladimír Országh (HC VERVA Litvínov): „Dvakrát v zápase jsme šli do vedení, ale domácí dobře bruslili, byli aktivní, vyhrávali více soubojů. Přesto jsme ve druhé třetině odskočili do vedení 2:1, dá se říci, že během dalších tří střídání jsme prohrávali. Tam byl zvrat v zápase. Střídání po vstřelené brance jsou důležité, my jsme to nezvládli a soupeř měl brejkovou situaci, kterou využil. Během zápasu nás držel Zajíček, dával nám šanci na dobrý výsledek. Domácí byli nebezpeční po celý zápas, vyhrávali souboje, měli hodně dorážek. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale bylo toho málo. Snaha tam byla, o tom není pochyb, ale soupeř nás v důležitých chvílích přetlačil.“