28.1.2021

Zápas ztracen v závěru, Dynamo podlehlo Tygrům 1:2

Pardubickému Dynamu se podruhé za sebou doma nepodařilo bodovat. Po většinu času vyrovnaný televizní duel s Bílými Tygry nabídl několik výrazných šancí na obou stranách, vynikající výkon brankářů. Rozhodující branka padla v 55. minuty, kdy si pardubická obrana nepohlídala Ondřeje Vitáska, který rozhodl o vítězství Liberce v poměru 1:2.

Tipsport extraliga, 40. kolo, čtvrtek 28.1.2021

1:2
1:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 12:18 Poulíček (Mikuš, Kousal; 5/4) – 19:43 Birner (Bulíř; 5/5), 54:44 Vitásek (Bulíř, Vlach; 5/5). Rozhodčí: Lacina, Micka – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 1:2, navíc Nakládal (PCE) osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 25:30 (9:13, 7:10, 9:7). Zblokované střely: 12:21. Hity: 11:6. Vhazování: 23:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Kolář, Nakládal, Mikuš, Bučko, Ďaloga, Vála, Zdráhal – Tybor, Roman, Camara – Kusý, Kousal, Kosticyn – Paulovič, Poulíček, Blümel – Horký, Rohlík, Matýs.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, Hanousek, Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, Musil – Vlach, Jelínek, Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.

Proti Liberci už od začátku nebyla nouze o šance. Ve dvanácté vteřině byl vyloučen Jan Kolář a Dynamo tak v podstatě začínalo zápas v oslabení. To se sice domácím povedlo ubránit, v dalších minutách ale byli o něco aktivnější hosté, kteří vyhrávali většinu soubojů. V desáté minutě mohl otevřít skóre zápasu Bulíř, přečíslení se mu však nepodařilo úspěšně vyřešit.

Pardubice se pak rychle přizpůsobily tempu soupeře. V jedenácté minutě byl za nedovolené bránění Pauloviče vyloučen Kolmann a Dynamo v přesilové hře trestalo. Nahození Juraje Mikuše před brankou tečoval a následně dorazil v předbrankovém prostoru Patrik Poulíček. Liberec to ale nezpomalilo, naopak, hosté několikrát zaměstnali Kloučka. Pardubický brankář odolával až do 20. minuty, kdy po vhazování vystřelil Michal Birner přesně pod Kloučkovu lapačku, a vyrovnal tak na 1:1.
I v prostřední části se hrál svižný hokej, hned v 25. minutě měl blízko k brance Gríger, jehož střela skončila těsně vedle tyče. Na druhé straně později Kusý křižným pasem vyzval Kosticyna, Kváča si ale střelu z první pohlídal. Činil se i Milan Klouček, když zblízka vychytal osamoceného Lence.

Krátce po polovině zápasu obdržel osobní trest do konce utkání Jakub Nakládal za nesportovní chování. Pardubického kapitána výrazně zastoupil dobře hrající Ďaloga, skóre svou střelou od modré ale nezvýšil. A nepovedlo se to ani Radovanu Pavlíkovi, proti kterému se opět zaskvěl Klouček, stejně jako později Kváča proti Camarovi. Druhá třetina tak svého vítěze nenašla.

Do poslední periody trenér Král přeházel útočné formace, na začátku se hned předvedla ta první ve složení Roman, Kousal, Camara. Liberec tlak zvládl, a co víc, Vlach pak málem překonal Kloučka tvrdou střelou z mezikruží. Podobnou akcí se blýskl i Ondřej Vála, jenže Kváča svůj tým podržel pohotovým zákrokem.

Pět minut před koncem základní hrací doby předvedli Bílí Tygři vítěznou akci. Bulíř vybídnul přihrávkou přes šířku kluziště Ondřeje Vitáska, pro kterého šlo o jednoduchou střelu do odkryté klece. Skóre zápasu už nezvrátila ani závěrečná přesilová hra domácích. Liberec tedy zápas zvládl otočit a za výhru 1:2 si odvezl tři body.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Čekalo se, kdo překlopí zápas na svou stranu. Šance byly vidět na obou stranách, bohužel pět minut před koncem jsme zbytečně zatáhli kotouč do vlastní třetiny, kde jsme o něj přišli a Liberec, ačkoli přečíslený, nám dal gól do prázdné branky. Špatně jsme si rozebrali jejich hráče, tohle by se nám stávat nemělo. Celkově mi ale u našeho týmu chybí větší dravost a nasazení. To, co nás před měsícem zdobilo, se nám teď vytrácí, musíme se zase nastartovat. Netlačíme se před branku, hrajeme s pukem okolo, takhle to nefunguje. V přesilové hře v závěru jsme téměř nevystřelili na branku, volili jsme složité nahrávky. Tohle by zkušení hráči měli zvládnout.“

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Myslím, že utkání bylo velice kvalitní. S výkonem našich hráčů jsem spokojený, hráli velmi aktivně, forčekovali a vytvořili si mnoho střeleckých příležitostí. Právě díky našemu dobrému pohybu a napadání jsme soupeři nenechali příliš prostoru a zápas se nám povedl.“