21.2.2020

Dynamo to zvládlo! Z Kladna si veze po výhře 5:2 cenné tři body

Kladno – Hokejisté Pardubic vybojovali veledůležité vítězství 5:2 nad Rytíři. Východočeši se v zápase dostali do tříbrankového vedení, které i přes závěrečný tlak Rytířů dokázali uhájit.

Tipsport extraliga, 47. kolo, pátek 21.2.2020, ČEZ stadion

Rytíři Kladno

2:5
0:0, 0:2, 2:3
Branky a nahrávky: 48:16 Zikmund (Austin, O'Donnell; 5/4), 54:13 Jágr (Zikmund; 5/5) - 31:30 Látal (Paulovič; 5/5), 33:39 Harju (Poulíček; 4/5), 41:34 Mikuš (Látal, Kusý; 5/5), 52:24 Svačina (Látal; 5/5), 56:13 Tybor (Kousal, Vondrka; 5/5). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 21:23 (6:7, 9:9, 6:7) Zblokované střely: 8:12. Hity: 5:6. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5 Nejlepší hráči: Ladislav Zikmund - Martin Látal
Rytíři Kladno: Godla (57. Cikánek) – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Zelingr, Barinka – Zikmund, Vampola, Jágr – Redlich, Machač, Strnad – O'Donnell, Stach, Melka – Hovorka, Kaut, Hajný – Bláha
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Oliva – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.

Duel na Kladně začal poměrně vyrovnaně. Oba celky věděly, že hrají o důležité body. Dynamo mělo velkou příležitost v polovině první dvacetiminutovky. Vondrka předvedl skvělou práci v útočném pásmu a poté, co si obehrál obránce soupeře, tak přihrával před prázdnou branku. Tam bohužel chybělo Tyborovi několik centimetrů, takže puk nezasunul. O chvilku později propadla Godlovi pod lapačkou střela Mandáta, kotouč si ovšem cestu do branky domácích nenašel. Necelých pět minut před úvodní sirénou měl na hokejce gól Redlich, který zakončoval po kladenském brejku tří proti dvěma. Naštěstí pro Pardubice trefil pouze tyč, takže do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Prostřední pasáž začala svižně. Pardubice se po chybě obránců Kladna řítily do úniku dvou na jednoho, zakončoval Paulovič, jenže přesně nemířil. Vzápětí ujel osamocený Jágr, Kantor ho však dokázal lapačkou vychytat! Východočechům se následně povedlo ubránit při vyloučení Voráčka. V polovině zápasu šel pykat na trestnou lavici Melka a také on zde vydržel po celé dvě minuty. Sotva se však vrátil, skóre se měnilo. Paulovič na levém kruhu předložil puk křížem doprava, kde připravený Martin Látal mířil přesně do odkryté klece. Za dvě minuty Dynamo skórovalo znovu. V oslabení skvěle zapracoval Zacharčuk, puk se dostal k Poulíčkovi, ten jej poslal za branku, kde byl Johan Harju, švédský šikula vyjel před ní a na vzdálenější tyč dodal Pardubicím klid na hokejky. V závěru druhé třetiny mohl snížit Stach, ale v prostoru před Kantorem selhal, když puk za brankáře Dynama nedokázal vtěsnat.

Závěrečná perioda začala pro hosty skvěle. V čase 41:34 střílel od modré čáry Juraj Mikuš, jehož pokus si brankář Kladna sám smolně srazil za svá záda, takže se Pardubice dostaly do vedení o tři góly. Východočeši mohli zakrátko udělat pořádný krok k vítězství, když byl vyloučen domácí Strnad. Rytíři ovšem oslabení zvládli, takže trestali sami. Po technickém přestupku musel jít na trestnou lavici Kusý. Jeho absenci využil v početní výhodě Ladislav Zikmund, který si skvěle počínal v prostoru před brankou. Blízko čtvrté pardubické trefy byl Kousal, jenže v 52. minutě trefil z vrcholu pravého kruhu pouze tyč. Dynamo se tak radovalo až o minutu později, aktivní Látal přihrál přesně tam, kde byl postavený Vladimír Svačina, který skóroval přesně na bližší tyč. Domácí se tak museli za každou cenu hnát kupředu. Pět minut před koncem snížil Jaromír Jágr, jemuž se povedlo od puku odstavit Koláře a zamést puk za Kantora. V 57. minutě se hosté znovu ujali vedení o tři góly, když Kousal zavezl puk do pásma, předložil jej pod sebe, kde Radoslav Tybor svou střelou překonal Godlu. Toho následně v brance vystřídal Cikánek. Utkání se poté dohrávalo, Dynamo tak zapisuje po výhře 5:2 cenné tři body do tabulky.

David Čermák (Rytíři Kladno): „Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme tenhle důležitý zápas nezvládli. Měli jsme prvních pět šest minut dobrý vstup do utkání, ale Pardubice potom začaly být aktivnější. My jsme se nedostali do tlaku a neměli jsme šance. I když Pardubice daly šťastné góly, tak byly lepší. My zápas jednoduše nezvládli."

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Potěšil nás výsledek, pro který jsme si jeli. Dostali jsme se k němu skvělou hrou, kterou jsme předváděli od první do šedesáté minuty s výjimkou třetí třetiny, kdy jsme domácí dostali do hry technickým přestupkem. Jinak jsme dělali přesně, co jsme měli. Kluci podali naprosto fantastický výkon ve všech pásmech a šli jsme si za tím, co jsme chtěli uhrát."