16.2.2020

Dynamo zlomilo sérii proti Zlínu, bere třetí výhru v řadě!

Pardubice – Dva a půl roku trvající šňůra bez vítězství proti Zlínu je u konce! Dynamo před vlastními fanoušky zvládlo souboj s Berany a připsalo si třetí vítězství za sebou. Po kvalitní první třetině sice dvoubrankové vedení prohospodařilo, definitivní výhru vystřelil v přesilové hře Radoslav Tybor! Pardubice tak mají nad posledním Litvínovem již náskok tří bodů, zároveň dokázaly v tabulce dohnat následujícího protivníka z Kladna.

Tipsport extraliga, 46. kolo, neděle 16.2.2020, enteria arena

3:2
2:0, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 4:00 S. Zacharčuk (Tybor, Kolář; 5/5), 19:13 Poulíček (Vondrka, Kolář; 4/5), 51:12 Tybor (Vondrka, Kolář; 5/4) – 23:03 Buchta (Okál, Kubiš; 5/5), 36:35 Claireaux (Dufek; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:5 + Kubiš 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7 435. Střely na branku: 30:25 (13:7, 13:9, 4:9). Zblokované střely: 4:17. Hity: 15:6. Vhazování: 33:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Hráči utkání: Jan Kolář - Jan Dufek.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Ivan, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Blažej – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.
Berani Zlín: Kašík – Žižka, NoseK, Freibergs, Ferenc, Novotný, Buchta, Řezníček – Herman, Claireaux, Dufek – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Ondráček – Kubiš, Sedláček.

Za touhou po třetím vítězství v řadě vyrazili hokejisté pardubického Dynama razantně, v prvních minutách na svého soupeře vlétli a zlínské Berany pořádně zatlačili. Zatímco úvodní přesilovou hru se jim využít nepodařilo, přesně v čase 4:00 však již pardubická enteria arena slavila. Na modré čáře dostal kotouč do jízdy ruský obr Stěpan Zacharčuk, který ostrou ranou propálil přesouvajícího se Libora Kašíka. Vedoucí branka domácí neuspokojila, byli nadále hladoví po vstřelených gólech.

V dobrých šancích však Blümel s Poulíčkem neuspěli, stejně jako Radoslav Tybor, který ve třinácté minutě přestřelil zlínskou klec. Berani se mohli z vyrovnání radovat v početní výhodě v závěru první části, přišel ale pravý opak. Vondrkovi šikovně najel Patrik Poulíček a svůj samostatný únik zakončil přesně pod horní tyč hostující branky! Pardubice si tak do kabiny nesly vedení 2:0.

Dynamo nad soupeřem ze Zlína nedokázalo již téměř dva a půl roku zvítězit za tři body, ani tentokrát to tak jednoduché nemělo. Kontaktní branka přišla z čepele Lukáše Buchty, který ukázal svůj důraz na brankovišti, když dorazil do sítě odraženou střelu Okála. Hosté ožili, naopak hráči Pardubic vypadli z nastoleného tempa. A ještě do přestávky dokázal Zlín vyrovnat. Pěkná souhra začala u Jana Dufka, který našel na kruzích volného Valentina Claireauxe, jehož rána skončila mimo dosah pardubického Pavla Kantora.

Zlínská převaha pokračovala i po přestávce, hosté byli nebezpeční zejména v přesilové hře, kdy musela pardubická jednička předvést řadu skvělých zákroků. Nerozhodný stav vydržel až do 52. minuty, kdy si Dynamo vzalo ztracené vedení zpět na svoji stranu. Stalo se tak při přesilové hře, kdy po dobré práci Michala Vondrky trefil přesně nad pravé Kašíkovo rameno Radoslav Tybor a poslal tak Pardubice do vedení 3:2!

Vypracované vedení již domácí Dynamo uhájilo až do závěrečné sirény a po třetí výhře v řadě se znovu o kousek vzdálilo poslednímu místu extraligové tabulky.

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): „Nám se povedl vstup do utkání, první třetina měla pro nás fantastický výsledek. Po pauze soupeř přidal, převzal iniciativu a podařilo se mu zaslouženě vyrovnat. Ve třetí třetině hrál Zlín perfektně přesilovou hru, i díky obětavosti našich hráčů, když jsme konečně začali padat do střel, jsme jí ubránili a svoji šanci poté využili. V závěru jsme o vedení bojovali a za body jsme neskutečně šťastní. Udržely nás ve hře.“

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): „Byl to již několikátý zápas, kdy jsme měli špatný vstup a pak to musíme dohánět. Ať už na Kladně nebo doma s Libercem. Pokud si to hráči neuvědomí, tak čtyřicet minut je málo. Sice jsme po špatném začátku vyrovnali a v kabině si řekli, co by nás mohlo dovést k vítěznému konci. Rozhodly ale dvě přesilové hry – jedna domácích a jedna naše. Bohužel jsme prohráli.“