3.1.2020

Ze Zlína s prázdnou, gól Koláře na body nestačil

Zlín – Vstup do kalendářního roku s dvacítkou na konci pardubickému Dynamu nevyšel. Na ledě Zlína skórovali svěřenci trenéra Milana Razýma jen jednou, což na bodový zisk stačit nemohlo. Pardubice podlehly Beranům výsledkem 1:4, jedinou trefu Dynama zaznamenal kapitán pardubického výběru Jan Kolář.

Tipsport extraliga, 33. kolo, pátek 3.1.2020, Zimní stadion L. Čajky

4:1
2:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 12:59 Köhler (Řezníček, Šlahař; 5/5), 14:04 Honejsek (Okál, Šlahař; 5/4), 39:53 Köhler (Okál; 5/5), 58:31 Fryšara (Claireaux; 5/6) – 26:50 J. Kolář 5/5. Rozhodčí: Kika, Miroslav – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 5429. Střely na branku: 32:28 (13:4, 12:14, 7:10) Zblokované střely: 11:12. Hity: 7:12. Vhazování: 28:27 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Hráči utkání: Bedřich Köhler - Ondřej Kacetl.
Berani Zlín: Kašík – Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Řezníček, Novotný, Buchta – Ondráček, Fořt, Kubiš – Šlahař, Honejsek, Köhler – Claireaux, Fryšara, Dufek – Okál, Sedláček, Popelka.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Zdráhal, Kolář, Holland, Eklund, Voráček, Mikuš, Ivan – Tybor, Mandát, Svačina – Machala, Poulíček, Harju – Látal, Jenyš, Kindl – Beran, Vlach, Kusý.

Pardubičtí hokejisté vyrazili do Zlína s cílem napravit domácí zaváhání s Vítkovicemi a do nového kalendářního roku vykročit pravou nohou. Úvodní desetiminutovka sice herně vyzněla mírně příznivěji pro domácí Berany, jedinou slušnou brankovou příležitost si ale po ztrátě zlínských zadáků vytvořilo Dynamo, brankáře Kašíka ale hosté ani nadvakrát neprostřelili. Na sklonku desáté minuty se musel brankář Ondřej Kacetl blýsknout proti Antonínu Honejskovi, chvíli na to se již Zlín radoval. Skóre zápasu otevřel Bedřich Köhler šikovnou tečí na hranici pardubického brankoviště.

O chvíli později bylo na stadionu Luďka Čajky ještě veseleji. Rychlá přesilovková kombinace přenesla kotouč na čepel Antonína Honejska, jenž ho nekompromisně poslal za záda přesouvajícího se Ondřeje Kacetla. Úvodní dějství vyhráli Zlínští v poměru 2:0, čímž udělali kvalitní základ tříbodovému vítězství. Rozjíždějící se Berani byli ve druhé třetině pardubickým Dynamem utlumeni, hosté měli více střeleckých pokusů a o jejich kontaktní brance lze hovořit jako o zasloužené. Zbrklost při vyhození v podání Ference dokonale využil pardubický kapitán Jan Kolář, který pohotovou dorážkou vrátil hosty zpět do zápasu!

Domácí poté zlobili pardubickou defenzívu především při vyloučení navrátilce po zranění Ondřeje Machaly, Honejsek tentokrát dobrou střeleckou příležitost zahodil. Když už se zdálo, že se do závěrečné třetiny půjde za minimálního brankového rozdílu, přišel pro pardubické Dynamo nepříjemný šok. Okál dvě vteřiny před vypršením času určeného pro druhou třetinu nabil Bedřichovi Köhlerovi, který ostrou ranou z první vrátil Beranům dvoubrankový náskok.

Ve třetí třetině se Pardubičtí marně snažili atakovat defenzívu soupeře, jenže jejich zvyšující tlak k potřebnému efektu nedozrál, navíc byl v nejdůležitější možný moment přibržděn nedovoleným zákrokem Martina Látala. Dynamo nakonec přistoupilo i ke hře bez brankáře, do prázdné branky upravil na konečných 1:4 z pohledu Pardubic Štěpán Fryšara. Opět se tedy potvrdilo, že z ledu Zlína se body nevozí vůbec lehce.

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): „Nebyl to jednoduchý zápas, Pardubice nehrají špatně, mají šikovné hráče a dobrý pohyb. Rozehráli jsme ho dobře, pomohli si přesilovkou, které jsme hráli celkově dobře a mohli z nich vyprofitovat více. Zápletka přišla ve druhé třetině, gól samozřejmě změnil obraz hry, ale zlom nastal naší brankou pár vteřin před koncem. Poté už jsme si věřili, stojí za zmínku vyzdvihnout Libora Kašíka, který chytal velmi dobře a dodal týmu potřebný klid.“

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Chtěli jsme se soustředit na dobrou první třetinu, kde domácí tradičně vyvíjejí tlak a z toho dostávají přesilové hry. Chtěli jsme ji přežít, spoléhat na brejky a hrát jednoduchý hokej. První třetinu jsme však, jako téměř každý zápas, prohráli 0:2, měli tři vyloučení a hru se nám nedařilo držet ve stanovených kolejích. Bohužel. Poté přišlo vzepětí, dostali jsme se na kontakt, měli jsme ve druhé třetině tlak a doufali jsme, že bychom mohli skóre srovnat. Po hrubé chybě jsme ale inkasovali na 3:1 a tlak byl pryč. Zkoušeli jsme se dostat do zápasu ještě v power-play, kdy jsme dostali čtvrtý gól. Hra je pořád stejná, nedaří se nám hrát jednodušeji a účelněji.“