17.11.2019

Z Ostravy s bodem po nájezdech! Vítkovice stáhly dvoubrankovou ztrátu

Vítkovice - Pardubičtí hokejisté v utkání v ostravských Vítkovicích dlouho vedli. Ve třetí třetině však domácí dokázali po dvou rychlých brankách vyrovnat a o bonusovém bodu se rozhodovalo až v samostatných nájezdech. V nich vítězství Vítkovic vystřelil Roberts Bukarts. Dynamo si tak z Ostravy veze bod po porážce 2:3.

Tipsport extraliga, 19. kolo, neděle 17.11.2019, Ostravar aréna

0:1, 0:1, 2:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 42:58 Roberts Bukarts (O. Roman, Schleiss; 5/5), 48:09 Š. Stránský (P. Zdráhal; 5/5), rozh. náj. Roberts Bukarts - 13:44 M. Beran (J. Zdráhal, D.Kindl; 5/5), 35:20 Látal 5/5. Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hlavatý, Špringl. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4825. Střely na branku: 42:35 (7:11,17:14, 16:5, 2:5). Zblokované střely: 15:8. Hity: 13:9. Vhazování: 29:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2. Hráči utkání: Miroslav Svoboda - Ondřej Kacetl.
Vítkovice: Mi. Svoboda – Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák, Výtisk, D. Krenželok, Gregorc – Lakatoš, O. Roman, Schleiss – Roberts Bukarts, Š. Stránský, P. Zdráhal – Dej, Baláž, Mallet – Razgals, Werbik, Guman.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, J. Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal – Mandát, R. Kousal, Tybor – Látal, T. Knotek, Hovorka – D. Kindl, Blümel, Harju – M. Beran, Pochobradský, Matýs.

První dvacetiminutovka byla úspěšnější pro Dynamo. Hned ve 4. minutě sice zamířil na trestnou lavici Kousal za podražení, domácí ale nedokázali početní výhodu přetavit v gól, pardubičtí hokejisté skvěle bránili a do větší šance Vítkovice nepustili. V osmé minutě pak za hru vysokou holí musel odpykat svůj trest vítkovický Lakatoš, domácí oslabení rovněž zvládli. Před komerční přestávkou v signalizované výhodě od modré pálil Jan Zdráhal, jeho ránu nasměroval mezi tři tyče Matěj Beran, 1:0 pro Dynamo. Ke konci třetiny přišly dvě velké šance. Nejprve Harju střílel z velké blízkosti, gólman Svoboda ho však pohotovým zákrokem vychytal, následně na druhé straně pálil Bukarts do betonů Kacetla.

Druhá perioda začala velkou příležitostí pro Rideru, Bodák se prosmýkl do útoku a mířil osamocený k brance Kacetla, pardubický brankář byl připravený a střelu vyrazil. Další nebezpečnou příležitost vypracoval Roberts Bukarts, který objel branku a přihrával na Schleisse, ten tvrdým projektilem Kacetla nepřekvapil. Dynamu se naopak od domácích podařilo hned první velkou šanci proměnit, když se ve 36. minutě dostali do přečíslení Hovorka s Látalem, druhý jmenovaný s pomocí tyče navýšil vedení Pardubic na 2:0.

Vítkovičtí hráči se nevzdali, hned na začátku třetího dějství snížili na rozdíl jedné branky. Lotyšský útočník Bukarts, po přihrávce Romana, zvolil střelu nad rameno Kacetla, jež byla správnou volbou. Povzbuzení domácí po brance pokračovali v nátlaku, což se jim vyplatilo. Gól Šimona Stránského, jenž trefil puk ze vzduchu byl sice dlouho přezkoumáván, ale nakonec byl i po trenérské výzvě uznán, 2:2. Vítkovice se ke konci střetnutí v oslabení dostaly dvakrát do samostatného úniku, napoprvé neuspěl Schleiss, napodruhé Mallet.

Začátek prodloužení přinesl vyloučení Romana za držení, Pardubičtí měli obrovský tlak, ale dokázali nastřelit pouze tyčku. V prodloužení žádné další velké šance nepřišly, a tak musely rozhodnout nájezdy, kde o vítězství Ridery rozhodl Roberts Bukarts.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): „Úvod nebyl špatný, potom Pardubice ve výhodě skórovaly a my jsme v tom hledali zbytečnou vědu a ve druhé třetině ztratili zápas z rukou. Pardubice mohly svými šancemi rozhodnout. Pořád hledám vysvětlení toho, jaký mají naše zápasy průběh. Jak už zmínil v pátek kolega, mužstvo má ohromnou vnitřní sílu a charakter. Kluci si možná zbytečně nakládají do hlav přemíru zodpovědnosti. Tenhle víkend jsme sehráli kvalitně podle našich představ jen dvě třetiny, ale bereme čtyři body.“

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „Odehráli jsme dobrou první třetinu. Na konci druhé jsme pak měli několik vyložených šancí k navýšení náskoku, ale nevyužili jsme je. Tam bych viděl příčinu toho, že jsme ztratili dva body. Ve třetím dějství se dalo čekat, že nás soupeř zatlačí. Nepovedla se nám a domácí vyrovnali. V prodloužení jsme měli přesilovku čtyři na tři, ale ani v ní jsme třetí gól nedali. Chtěli jsme víc než bod, je to pro nás ztráta.“