15.3.2019
David Záruba

Dynamo porazilo Energii 5:1

PARDUBICE — V prvním domácím utkání skupiny o jedenácté až čtrnácté místo dokázali vyhrát hokejisté Pardubic nad Karlovými Vary. Již v desáté minutě se trefil Luboš Horký, na srovnání hostí dokonale ve druhém dějství odpověděli Patrik Poulíček, Marek Hovorka a Matouš Kratochvil, jenž se prosadil i v závěru, v přesilovce. První výhru nad Západočechy v letošní sezoně jistil Milan Klouček, jenž pochytal čtyřiadvacet střel Energie. Další domácí zápas hrají Východočeši v tuto neděli, kdy od 17.00 hodin hostí v ČSOB Pojišťovna ARENĚ Piráty Chomutov.

Tipsport extraliga, UDR2, pátek 15.3.2019, ČSOB Pojišťovna ARENA

Karlovy Vary

5:1
1:1, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 9:43 Horký (Zdráhal, Mandát; 5/5), 22:19 Poulíček (Kloz; 5/5), 25:34 Hovorka (Rolinek; 5/5), 30:40 Kratochvil (Kloz, Ihnačák; 5/4), 58:16 Kratochvil (Ihnačák, Sýkora; 5/5) – 15:29 Mikúš (Vlach, Balán; 5/5). Rozhodčí: Kika, Obadal – Bryška, Kajínek. Vyloučení: (2:0, 3:3, 0:0). Využití: 1:0. Diváci: 3524. Střely na branku: 32:25 (12:11, 8:10, 12:14). Srážky: 9:4. Vhazování: 31:32. Blokované střely: 6:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Schaus, Eklund, Mikuš, Holland, Zdráhal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Marosz, Rolinek – Horký, Mandát, Machala – Kloz, Poulíček, Perret.
Karlovy Vary: Novotný (25:34 Bednář) – Šenkeřík, Plutnar, Eminger, Sičák, Podlipnik, Rohan, Šafář – Beránek, Gríger, Rachůnek – Mikúš, Vlach, Černý – Kohout, Skuhravý, Balán – Lapšanský, Kverka, Stloukal.

Karlovy Vary ještě soupeří s Chomutovem o vyhnutí se druhému barážovému místu, ale lépe začalo Dynamo, když v 10. minutě Zdráhalovu střelu od modré čáry tečoval mimo Novotného dosah Horký. Chybu v pardubické rozehrávce následně nepotrestal Rachůnek, a tak vyrovnání přinesla až střela Tomáše Mikúše z mezikruží pod horní tyč.

Druhá třetina se Dynamu povedla náramně. Ve 23. minutě si Poulíček vyměnil puk s Klozem a pak ho uklidil k tyči. Za tři minuty pláchl Rolinek a po jeho krásné přihrávce před branku se prosadil Hovorka. Do karlovarské branky šel mladík Bednář, avšak s čistým kontem vydržel jen pět minut, než se v přesilovce trochu neplánovaně trefil z dorážky Kratochvíl. Dynamo totiž kvůli dalšímu signalizovanému trestu odevzdávalo kotouč.

Tučný náskok bránilo Dynamo bez větších potíží až do poloviny třetí třetiny, kdy musel Klouček v krátkém sledu zlikvidovat šance Rachůnka, Vlacha a Balána. Poslední velkou možnost zahodili hosté tři minuty před koncem, kdy puk poskakoval v brankovišti a do sítě ho dostal jeden z útočníků úmyslným kopnutím. Pátý gól Dynama přidal v závěru Kratochvíl.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Chtěl bych poděkovat hráčům, že to utkání zvládli, a také divákům, že přišli. Už jsem je žádal minule, aby chodili a podporovali nás i dál, protože to v závěru sezony budeme moc potřebovat."

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Domácí měli rozhodně více sil než my, nechali v posledním zápase odpočívat všechny své opory, a to bylo podle mě dneska klíčové. My jsme se do zápasu pořádně dostali až po první inkasované brance. Rozhodující byla situace za stavu 1:2, kdy jsme neproměnili dvě gólové příležitosti, přetáhli střídání a inkasovali gól na 1:3. Pak už byly Pardubice lepší, i když jsme ve třetí třetině měli několik gólových šancí, které jsme ale nedokázali využít. Dohnala nás těžká série z poslední doby, kdy hrajeme všechny zápasy na krev a o gól.”