18.11.2018
David Záruba

Jeden gól nestačil, Dynamo nestačilo na Mladou Boleslav

PARDUBICE — V televizním utkání hokejisté Dynama neuspěli, ve druhém domácím utkání podlehli v ČSOB Pojišťovna ARENY 1:2 s Mladou Boleslaví. Jedinou branku červenobílých vstřelil Rostislav Marosz v přesilovce, Pardubicím ke srovnání nepomohla ani dlouhá hra bez brankáře.

Tipsport extraliga, 20. kolo, neděle 18.11.2018, ČSOB Pojišťovna ARENA

Mladá Boleslav

1:2
0:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 38:19 Marosz (Trončinský; 5/4) – 11:16 Knotek (Kousal, Dlapa; 5/5), 49:51 Knotek (Procházka, Šťastný; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Ganger, Lederer. Vyloučení: 1:5 (0:2, 1:2, 0:1). Využití: 1:0. Diváci: 7160. Střely na branku: 34:25 (9:6, 12:7, 13:12). Srážky: 10:6. Vhazování: 45:26. Blokované střely: 13:12. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Nejlepší hráči: Ondřej Kacetl – Tomáš Knotek.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Trončinský, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Čáslava – Vondráček, Marosz, Rolinek – Skokan, Bubela, Treille – Sýkora, Dušek, Perret – Mandát, Poulíček, Kusý.
Mladá Boleslav: Krošelj – Dlapa, Kotvan, Pláněk, Němeček, Kurka, Bernad – Orsava, Skalický, Vondrka – Látal, P. Musil, Pacovský – Martin Procházka, Knotek, Šťastný – Kousal, Najman, Pabiška.

Hned ve druhé minutě byli hosté blízko k vedoucí brance, ale unikající Musil ani nadvakrát nepřekonal Kacetla. Dynamo mělo velkou možnost při přesilovce pět na tři, ale během 61 vteřin vyprodukovalo jen střelu Treilleho, kterou Krošelj schoval do lapačky. Jediný gól první části vstřelil ve 12. minutě Tomáš Knotek, když přečíslení zakončil přesnou ranou k tyči. Další velké možnosti už opatrný průběh zápasu nenabídl.

Ráz utkání nezměnila ani přestávka, na obou stranách dominovaly hlavně obrany. Pardubice nevyužily ani svou další přesilovou hru, přesnější zakončení útočné snahy scházelo i mladoboleslavským hráčům. Velká šance přinesl až závěr třetiny a v hlavní roli byl Rostislav Marosz. Nejprve o pár centimetrů neproměnil samostatný únik, ale pak si chuť spravil při přesilovce, když dorazil do branky Trončinského střelu – 1:1.

Po druhé pauze se dění znovu rozproudilo a Boleslav slavila druhý gól, jenže rozhodčí povedenou dělovku Kotvana neuznal kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Slušnou střelu Cardwella na druhé straně naopak lapil Krošelj. Kacetl si pořádně zachytal při dorážkách Skalického. Jenže ani pardubický brankář nestačil v 50. minutě na další povedenou střelu Tomáše Knotka a Boleslav znovu vedla – 1:2. Dynamo se poté tlačilo dopředu, ale promarnilo přesilovku i šanci Perreta, a když při hře bez brankáře přestřelil Hrabal, bylo rozhodnuto.

Břetislav Kopřiva (HC Dynamo Pardubice): „Naše mužstvo hrálo dost dobře, to úplně klidně řeknu. Měli jsme po celý zápas velký tlak, ale poslední dobou neproměňujeme vyložené šance, a to nás stojí body. Za sebe jsem hráčům poděkoval, ale samozřejmě je to další domácí porážka, což je špatně.”

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Dneska se nám nedařilo tolik jako v posledních zápasech, nešly nám nohy, ale musím mužstvo pochválit, že i tak do toho dalo úsilí a šlo si za vítězstvím. Na konci jsme to vyloženě ukopali.”