Dynamo bere z napínavé bitvy se Spartou bod

04.11.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Nádhernou podívanou se Spartou zhlédlo přes osm tisíc fanoušků v ČSOB Pojišťovna ARENĚ, Dynamo před skvělou kulisou podlehlo Spartě 4:5 v nastavení. Oba týmy se vystřídaly ve vedení, to poslední sparťanské srovnával třetí využitou přesilovkou Tomáš Rolinek tři a půl minuty před koncem základní hrací doby. V prodloužení vsítili vítěznou branku hosté.

17. kolo, neděle 4.11.2018 od 17:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

HC Sparta Praha
5 p

Třetiny: 1:0, 1:1, 2:3 – 0:1.
Branky a nahrávky: 7:53 Marosz (Trončinský, Sýkora; 5/4), 30:35 Treille (Dušek, Bubela; 5/4), 46:12 Bubela (5/5), 56:24 Rolinek (Trončinský, Sýkora; 5/4) – 24:12 Říčka (Kumstát, Blain; 5/5), 43:39 Říčka (Kumstát, Oullet-Blain; 5/5), 47:46 Buchtele (Kudrna, Oullet-Blain; 5/5), 54:47 Jarůšek (Kudrna, Košťálek; 4/5), 62:55 Oullet-Blain (Pech; 3/3). Rozhodčí: Hradil, Kika – Lhotský, Malý. Vyloučení: 6:5 (2:2, 1:1, 3:2). Využití: 3:1. Diváci: 8338. Střely na branku: 33:31 (10:8, 9:9, 12:15 – 2:1). Srážky: 9:2. Vhazování: 39:29. Blokované střely: 21:10. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5. Nejlepší hráči: Miloš Bubela – Jérémie Oullet-Blain.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Holland, Wishart, Cardwell, Děrvuk, Hrabal, Budík – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Bubela, Skokan – Perret, Dušek, Vondráček – Kusý, Poulíček, Mandát.
HC Sparta Praha: Machovský – Košťálek, Pavelka, Tomáš Dvořák, Delisle, Blain, Gregorc – Kumstát, Pech, Říčka – Rousek, Sill, Jarůšek – Buchtele, Vrána, Kudrna – Pšenička, Smejkal, Beran.

Po výhře v Litvínově čekal na pardubické hokejisty druhý zápas ve dvou dnech, tentokrát proti pražské Spartě. Utkání mělo od úvodního buly parádní tempo a Dynamo v něm šlo v osmé minutě do vedení. Slušně sehranou přesilovku zakončil Marosz, který ranou na bližší tyč překonal Machovského – 1:0. Chvíli nato promarnil velkou šanci ke druhému gólu Cardwell. Největší šanci Sparty nezužitkoval v 15. minutě osamocený Pech. Dynamo vstřelilo ještě jeden gól, ale ten rozhodčí neuznal pro postavení Rolinka v brankovišti.

Druhou část začaly Pardubice v náporu, ale paradoxně se radovala Sparta, když přečíslení dvou proti jednom vyřešil přesnou střelou k tyči Robert Říčka – 1:1. Stejný hráč pak pořádně provětral Kacetlovu lapačku, ale další gól padl na druhé straně. Kombinaci v přesilovce zakončil zblízka Sacha Treille – 2:1. Sparta byla od tohoto gólu viditelně lepší, ale velkou šanci měl jen osamocený Vrána. Gólem posléze neskončil ani pokus Pšeničky, a tak Pardubice držely těsné vedení.

Ve třetí třetině se zápas proměnil ve velkou divočinu. Také Spartě rozhodčí zkazil radost z gólu, když po poradě s kolegou u videa usoudil, že puk díky dobré práci Hrabala celým objemem nepřešel brankovou čáru. Jenže za chvíli už bylo jásání hostů oprávněné, protože do branky prošla rána Blaina od modré – 2:2. Dynamo si vzalo vedení za dvě a půl minuty zpět, když se šťastně trefil Miloš Bubela, který puk do sítě odrazil od obránce soupeře – 3:2.

Sparta se vrhla dopředu a znovu velice rychle vyrovnala, ranou z první nedal Kacetlovi šanci Buchtele – 3:3. Do této chvíli Sparta pořád dotahovala, ale v 55. minutě šla poprvé do vedení. Při přesilovce tečoval Kudrnovo nahození od modré čáry mimo Kacetlův dosah Jarůšek – 3:4. Jenže Dynamo zabralo a při vlastní početní výhodě vybídl Trončinský ke skórování Rolinka a ten ranou pod horní tyč srovnal – 4:4. Strhující zápas dospěl do prodloužení.

Do něj si Pardubice přenesly ještě 100 vteřin přesilovky čtyři na tři, ve které dvakrát pálil nepřesně Trončinský, a hosté se tak ubránili. Už při hře ve třech na obou stranách připravil Pech střeleckou pozici pro Blaina a ten svým druhým gólem v zápase rozhodl – 4:5.

Břetislav Kopřiva (HC Dynamo Pardubice): „Naše mužstvo podalo výborný výkon, navíc po včerejším zápase v Litvínově. Soupeř byl skvělý, přesto měli jsme momenty, kdy jsme Spartu přehrávali. Jsme rádi za bod, protože jsme mohli zápas úplně ztratit, ale díky přesilovce, které se obecně zlepšily, jsme to srovnali. Mužstvo se zvedlo a já klukům děkuji za to, jak k zápasu přistoupili, jsou opravdu servaní.”

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): „Přišlo hodně lidí, padlo hodně gólů, zápas byl nahoru, dolů a mohlo se to zvrtnout i ve prospěch domácích. Děkuji našim klukům, že to za žádné situace nevzdali, už tu pauzu potřebujeme. Přijeli jsme se šesti obránci a nakonec dohrávali s pěti, zranil se i další útočník a neměli jsme sílu na to, abychom tolik bruslili, ale kluci se k tomu postavili dobře. Mrzí mě zranění Tomáše Pavelky, který měl jet hrát za národní tým, ale má polámané kosti v obličeji. Remíza byla zasloužená, prodloužení je už loterie a štěstí se přiklonilo k nám.”

Vzájemné zápasy 2018/2019
11.8.18 Sparta Praha – Dynamo Pardubice 3:2p