10.10.2014

Cenné dva body! Junioři zdolali pražskou Slavii v nájezdech

PARDUBICE — Devět branek viděli fanoušci v malé hale v zápase juniorů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice proti pražské Slavii. Východočeši ji dokázali i podruhé v sezoně zdolat – v dnešním utkání zápas otočili v samostatných nájezdech a vyhráli 5:4. V utkání zazářil čtrnáctiletý (!) útočník Filip Zadina, který v prvním utkání za juniorský tým vstřelil dvě branky a na další dvě nahrál. Další přesné trefy přidali Radovan Chvojka, Martin Krajňák a Denis Kusý.

DHL extraliga juniorů, 16. kolo, pátek 10.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

Slavia Praha

5:4sn
2:2, 1:2, 1:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 6:57 Chvojka (Kusý), 10:14 Krajňák (Zadina), 33:59 Kusý (Zadina, Krajňák), 50:36 Zadina (Krajňák), rozhodující samostatný nájezd Zadina – 1:19 Furch (Kottek), 13:46 J. Procházka II (Hlinka, Ječný), 32:49 Patzelt z trestného střílení, 37:56 Hlinka (Vyskočil, Červený). Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 75. Střely na branku: 46:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.
Dynamo Pardubice:
Slavia Praha:

Od začátku se hrálo důrazně a ve strhujícím tempu. Hned ve 2. minutě otevřel skóre hostující Aleš Furch, který se nejrychleji zorientoval před Vejmelkou a dorazil puk za jeho záda – 0:1. Pojišťovákům se podařilo vyrovnat o pět minut později, to když Radovan Chvojka předvedl velký hlad po gólu a dotlačil puk za brankovou čáru – 1:1.

V 11. minutě se domácí mladíci dostali v přesilovce dokonce do vedení, Martin Krajňák totiž vyslal nechytatelnou ránu přes obránce, která našla svůj cíl v horním rohu Frodlovi branky – 2:1. Ve 14. minutě však hráli přesilovou hru také Pražané a hostující Jakub Procházka potřeboval na svou gólovou střelu pouze 12 vteřin – 2:2.

V prostředním dějství se ve 33. minutě dostali hosté do vedení zásluhou Martina Patzelta, který proměnil nařízené trestné střílení – 2:3. Pražané se z vedení radovali pouze minutu. Pardubické duo Zadina – Kusý ujelo na jediného hostujícího obránce a posledně jmenovaný se střelou z první nemýlil – 3:3. Do kabin však odcházeli spokojenější hosté. Ve 38. minutě se kolem pardubického beka prosmýkl Filip Hlinka a bekhendovou střelou rozvlnil síť za Vejmelkou – 3:4.

Ve třetí třetině se domácím podařilo vyrovnat skóre, když se v 51. minutě prosadil po nádherném sólu pardubický benjamínek Filip Zadina – 4:4. Ve čtrnácti letech se prosadil hned ve svém prvním utkání za juniorský tým.

Do konce třetí třetiny ani v následném prodloužení branka nepadla, a tak přišla řada na samostatné nájezdy. V těch se za Pardubice prosadili Krajňák a Zadina. A jelikož na straně hostů se prosadil pouze Jakub Procházka, autorem vítězné branky byl Filip Zadina – 5:4.