5.10.2004

HC Moeller vyhrál i potřetí!

Pardubičtí hokejisté dokázali potřetí za sebou zvítězit, když na svém ledě porazili hokejisty Třince. Nebyl to jednoduchý zápas, ale domácí byli aktivnější a po zásluze zvítězili. Nejvíce se zaskvěla Mikeskova formace, která si připsala pět kanadských bodů.

Tipsport extraliga, 10. kolo, úterý 5.10.2004, ČEZ Arena Pardubice

4:2
2:1, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 5:45 Bulis (Hejduk), 12:48 Havíř (Mikeska), 51:16 P. Sýkora (Rolínek, Korhoň), 58:38 Hejduk (Bulis) – 0:35 Melenovský (Rozsíval), 54:20 Bonk (Peterek, Rozsíval). Rozhodčí: Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4 navíc Mezei (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 8042. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Mudroch, Novotný, Pácal, Linhart, Havíř, Čáslava – Hemský, Dopita, Blažek – Hejduk, Mikeska, Bulis – P. Sýkora, Rolínek, Korhoň – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Oceláři Třinec: Lakosil – Hunkes, Malinský, Podhradský, Mezei, Rozsíval, Čakajík, Všetečka – Bordowski, Král, Pletka – Polanský, Skořepa, Pavelek – Melenovský, Bonk, Peterek – Janků, Martynek, Kucharczyk (od 35. navíc Vítek). Trenéři: Pavel Marek a Aleš Mach.

Na rychlý nástup rychlá odpověď

Do první třetiny vstoupili lépe hosté, hned jejich první šance byla odměněna gólem. Rozsíval poslal puk do jízdy Melenovskému, který v souboji tváří v tvář uspěl – 0:1. Pardubická odpověď na sebe nenechala dlouho čekal – po 310 sekundách oboustranně aktivní hry se Bulis prosmýkl po křídle a střelou k tyči překonal Lakosila v brance třineckých hokejistů – 1:1. Obě mužstva se snažila o zteč jedné z branek, ale na obou stranách stály pozorné obrany. Více vzruchu vyvolaly vyloučení hostí. To první ještě nebylo potrestáno. V tom druhém ale zaúřadovala první formace Pardubic. Těsně před koncem trestu Mezeie se po přihrávce Mikesky trefil Havíř – 2:1. Domácí hokejisté byli v první dvacetiminutovce aktivnější, ale chybělo jim přesnější zakončení slibných šancí.

Bez vyloučení

Do druhé dvacetiminutovky vstoupily obě strany poněkud vlažněji, ale po pěti minutách „oťukávání“ se pořádně činil Hemský. Projel hostující obranou, ale jeho střela mířila vedle. Pardubice byly od té doby zase aktivnější. Ve 31. minutě roztleskal solidně zaplněné tribuny obránce Snopek, když hostujícímu Martynkovi uštědřil nádherný bodyček. Ve 38. minutě zase hezky nasportoval Hejduk, zbavil se obránce hostí, ale na Lakosila nevyzrál. Hostujícího gólmana si položil blafákem do forhendu, ale z ostrého úhlu trefil pouze brankářův beton. Závěr prostředního dějství a vlastně i celá třetina se odehrávala v poklidu, rozhodčí Mikula dokonce nemusel poslat žádného hokejistu na trestnou lavici.

Závěr si pohlídali

Domácí HC Moeller Pardubice byl aktivnější i v třetí části hry, diktoval tempo, ale gólový efekt se ne a ne dostavit. Velkou šanci promarnil ve 45. minutě dnes agilní Hemský, jeho střela šla vedle. O minutu později se ozval Korhoňův projektil, ale bez úspěchu. Na druhé straně bylo rušno ve 49. minutě – Pletka si najel po levé straně a vystřelil na Lašáka. Ten však předvedl nádherný semafor, který roztleskal hlediště. Ještě víc se jásalo v 52. minutě, to se Petr Sýkora nijak nerozpakoval a bombou od modré trefil to, co chtěl, šibenici – 3:1. Hosté se ale nevzdali, bojovali a odměnou jim byl rychlý gól. Obránce Novotný se ani nestačil dosednout na trestnou lavici a po pěti sekundách se musel vrátit, když se mezi střelce zapsal ottawský Bonk. Domácí však nenechali nic náhodě, v předposlední minutě se prosadil Milan Hejduk po předchozí Bulisově akci a uzavřel účet na 4:2.

Pardubice si tak připsaly další vítězství a posunuli se tabulkou opět o něco výš. Nejlépe zahrála Mikeskova formace, která se podepsala pod třemi brankami.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „Za stavu 1:0 jsme to měli podržet, vyrobili jsme ale hrubky, které Pardubice dokázaly potrestat. Ještě jsme měli šance za stavu 3:2, ale nedokázali jsme se dostat do pásma a inkasovali počtvrté.“

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „My jsme začali špatně, udělali jsme hrubou chybu při střídání, kterou soupeř potrestal. Vstřelili jsme ale dvě branky, které nás uklidnily. Bylo ale vidět, že nehrajeme v optimální pohodě, ale důležité je vítězství.“