19.12.2012

Další přestřelka dvou hokejových měst vyšla lépe pro Kladno

KLADNO — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 31. kola Tipsport extraligy na ledě Rytířů Kladno 4:5. Východočeši byli přitom blízko bodovému zisku, díky obratu ve třetí třetině vedli 3:2 a 4:3, závěr zápasu však zvládli lépe domácí i díky hattricku Jaromíra Jágra.

Tipsport extraliga, 31. kolo, středa 19.12.2012, Městský zimní stadion Kladno

Rytíři Kladno

5:4
1:1, 0:0, 4:3
Branky a nahrávky: 3:58 Jágr (Patera, Plekanec; 5/4), 43:00 Eberle (Lukáč, Látal; 5/5), 46:19 Jágr (Majeský; 5/4), 52:42 Jágr (Plekanec; 5/5), 57:06 Dalecký (Plekanec, Jágr; 5/4) – 4:41 Kousal (Kočí, Radil; 5/5), 43:10 Krejčí (Kindl, Benák; 5/5), 43:48 Krejčí (Hemský, Starý; 5/5), 47:13 Bartek (Nosek, Somík; 5/5). Rozhodčí: Hribik, Turčan – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:8 (3:3, 2:4, 1:1). Využití: 2:0. Diváci: 3667. Střely na branku: 49:30 (12:13, 20:7, 17:10). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4. Nejlepší hráči: Jaromír Jágr – Aleš Hemský.
Rytíři Kladno: Chábera – Majeský, D. Růžička, Procházka, Piskáček, Macholda, Mocek, Černošek – Jágr, Plekanec, Dalecký – Hlaváč, Patera, Kuchler – Eberle, Lukáč, Látal – Kuchejda, Melka, Strnad. Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký.
Dynamo Pardubice: M. Růžička – Benák, Kindl, Píša, Vašíček, Gawryletz, Kočí, Drtina – Hemský, Krejčí, Starý – Bartek, Nosek, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Šagát, Zohorna, Semorád. Trenéři: Mojmír Trličík a Ladislav Lubina.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastoupili do zápasu s brankářem Martinem Růžičkou. Do první formace mezi esa z NHL se vrátil útočník Jan Starý.

Na Jágrem využitou přesilovku odpověděl Robert Kousal

Kladno mohlo jít do vedení hned ve svém prvním střídání. Po nahození od modré se dostali k dorážkám Tomáš Plekanec i Jaromír Jágr, ani jeden však neuspěl. Krátce poté nebezpečně zaútočil Jan Eberle.

Domácí hokejisty poslala do vedení využitá přesilovka. V čase 3:32 byl za hákování vyloučen reprezentační zadák Jakub Kindl, početní výhodu využil Jaromír Jágr po 26 vteřinách. Kladenská ikona kroužila okolo brány, vyjela před ní a bekhendem pověsila kotouč pod horní tyčku – 1:0.

O 43 sekund později se Robert Kousal radoval ze srovnání stavu. Dostal se k puku po střele Václava Kočího a zasunul jej bez větších obtíží do odkryté branky – 1:1.

Pořádně nebezpečno bylo před pardubickou brankou na začátku druhého „poločasu“ první třetině. Nejprve se po Jágrově příhře ideálně pro domácí netrefil útočník Dalecký, aby kladenská osmašedesátka krátce na to

V závěru první části hry měl obrovskou šanci Jan Starý. Pardubický odchovanec se dostal do zakončení v 17. minutě, ale jeho zajímavou střelu vytěsnil Jan Chábera ramenem. Krátce na to hráli hosté v početní převaze, podražení Ivana Majeského ale nepotrestali.

Martin Růžička chytil trestné střílení

V úvodu prostřední dvacetiminutovky se Pardubice bránily dvěma přesilovým hrám soupeře. Nejprve byl za nedovolené bránění vyloučen Radovan Somík, po něm šel pykat Jakub Kindl za sekání. Kladenští sice zmáčkli svého protivníka, ten však udržel nerozhodný stav.

Velikánskou šanci dostat Rytíře do vedení měl v polovině utkání Tomáš Plekanec. Ten totiž po hození hole Martinem Růžičkou měl k dispozici trestné střílení. Kladenský forvard si potáhl kotouč do bekhendu, pardubickou branku i díky Růžičkově kvalitním vyjetí přestřelil.

V závěru druhé části hry měly oba celky výhody přesilovek. Nejprve Pardubice nepotrestaly fauly Piskáčka a Růžičky, Kladno zase nevyužilo početní výhody, když na trestnou lavici usedli Tomáš Zohorna a Jiří Vašíček.

Pardubice neudržely dvojí těsné vedení

Za čtyřicet minut padly na kladenském zimním stadionu pouze dvě branky. Aktéři zajímavého duelu pak připravili do závěrečné třetiny gólové hody. V nich se nakonec radovali kladenští hokejisté, přestože chvílemi tahali za kratší konec.

Středočechy poslal do vedení Jan Eberle, ten šikovně tečoval Lukáčovu střelu v čase 43:00. Kladno vedlo 2:1.

O deset vteřin později však bylo srovnáno. Po Kindlově střele získal kotouč David Krejčí a pardubický střelec doklepl kotouč u tyčky za Cháberova záda – 2:2.

To nebylo všechno. Ještě v téže minutě, konkrétně v čase 43:42, se Pardubice dostaly poprvé do vedení. Aleš Hemský upaloval s Davidem Krejčím do brejku a ten parádním volejem k tyči získal pro Pardubice těsný náskok – 2:3. Dva góly Davida Krejčího za 32 sekund!

Kladnu pomohla ke srovnání přesilová hra. Ve 46. minutě byl za vpád pod nohy vyloučen Robert Kousal a v této početní výhodě se ukázal Jaromír Jágr. Ivan Majeský vystřelil švihem od modré čáry, hráč s číslem 68 jeho střelu přesně tečoval – 3:3.

Gólové dostihy pokračovaly nadále! Ve 48. minutě prokázal svůj bravurní střelecký instinkt Martin Bartek. Slovenský střelec umístil prudký puk velmi přesně – stav 3:4 z pohledu domácích.

Závěrečná desetiminutovka však patřila Kladnu. Jaromír Jágr uzavřel svůj hattrick v čase 52:42, Tomáš Plekanec si jej všimnul, předložil mu ideální pas a nejslavnější kladenský rodák vyrovnal na 4:4.

Další Jágrovo střídání znamenalo rozdílový gól. Ten padl 174 sekund před koncem základní hrací doby. Nejprve zle zahrozila dvojice Jaromír Jágr – Tomáš Plekanec, po jeho ráně vyrazil brankář Růžička puk k Janu Daleckému, ten jej vrátil do sítě – 5:4.

Závěr utkání se nesl ve znamení pardubické snahy vyrovnat. Minutu a půl před koncem odvolali trenéři Východočechů brankáře, power play v poslední půlminutě přiživil krosček Jaromíra Jágra. Pardubice však na vyrovnání nedosáhly. Po velké bitvě plné gólů potřetí v této sezoně s Kladnem prohrály.

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): „Viděli jsme poctivý hokej, bohužel obranná hra našeho mužstva byla přímo tragická. V první třetině jsme měli hodně okének, ale soupeř je nedokázal využít. Zápas jsme měli rozhodnout ve druhé třetině, kdy jsme hráli přesilovku pět na tři, čtyři na tři a měli i výhodu trestného střílení, ale všechno s nulovým efektem. V poslední části jsme se dostali sice do vedení, ale během půl minuty jsme prohrávali. Naštěstí jsme dokázali zápas zlomit i zásluhou velkého štěstí.“

Mojmír Trličík (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Byl to bruslivý hokej plný nasazení. V úvodu jsme měli více příležitostí, ve druhé části jsme se díky brankáři i poctivé defenzivě ubránili přesilové hry soupeře a ve třetí třetině jsme mohli zápas rozhodnout. Bohužel utkání nakonec vyšlo domácím díky velké kvalitě některých borců. Inkasovaným brankám jsme pomohli i našimi individuálními chybami. Jsem přesvědčen, že jsme z Kladna nějaký bodový zisk měli mít.“