21.8.2009
(HoH)

Pardubice prohrály na ledě Kladna, na semifinále poháru nedosáhly

KLADNO — Těsnou porážkou 2:3 na kladenském stadionu zakončili hokejisté HC Moeller Pardubice své účinkování v Tipsport Hockey Cupu, do semifinále tak postoupila Dukla Jihlava. Góly Východočechů vstřelili Petr Čáslava a Petr Sýkora v přesilovkách.

THC 4, pátek 21.8.2009, Městský zimní stadion Kladno

Rytíři Kladno

3:2
2:0, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 15:30 Tenkrát (Frolík), 16:59 Toman (Majeský, Procházka), 32:13 Tenkrát – 23:16 Čáslava (Špirko), 39:12 Sýkora (Špirko, Čáslava). Rozhodčí: Jílek – Zavřel, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 500. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Rytíři Kladno: Kopřiva – Toman, Růžička, Mudroch, Šmach, Kameš, Dlouhý, Majeský, Trončinský – Diviš, Patera, Procházka – Bílek, Čurilla, Bělohlav – Valský, Frolík, Tenkrát – Tomajko, Stieler, Kuchler.
Dynamo Pardubice: Hašek – Nakládal, Čáslava, Píša, Aiello, Richter, Motherwell, Zukal – Sýkora, Špirko, Bláha – Kolář, Koukal, Rákos – Klejna, Zohorna, Somík – Kousal.

Pardubice nastoupily na kladenském ledě s oběma americkými beky na testech a s brankářem Dominikem Haškem. Kladno také nešetřilo své opory, oba celky se snažily nastoupit v co nejsilnější sestavě, aby uspěly.

První vážnější příležitost měli domácí hokejisté, v 9. minutě sice Radek Bělohlav prostřelil pardubického gólmana, kotouč ale trefil tyčku. První změnu skóre obstarala až 16. minuta, kdy akci dvou na jednoho zakončil přesnou střelou Petr Tenkrát – 1:0.

V dalších minutách řešili hosté těžké chvíle po několika trestech, kdy hráli dlouho ve třech. Středočeši tlak využili a vedli 2:0. Milan Toman totiž od modré prostřelil vše včetně gólmana Haška.

Úvod prostřední třetiny patřil Východočechům. Ti měli výhodu přesilové hry, kterou po zhruba půlminutě využil k ostré ráně Petr Čáslava – 2:1.

Jenže Kladnu vrátil dvougólový náskok střelec první branky Kladna. Petr Tenkrát vyřešil brejk dvou na dva přesnou střelou švihem pod horní tyč – 3:1.

Moeller sice zvládl v závěru druhé dvacetiminutovky lobem Petra Sýkory snížit na 2:3 ze svého pohledu, na kýžené vyrovnání Východočeši nedosáhli. Nepomohla jim ani závěrečná power play.

Ze skupiny C tak do semifinále Tipsport Hockey Cupu postoupila Dukla Jihlava, na pardubické hokejisty čeká v dalším utkání v přípravě na novou sezonu celek Mladé Boleslavi příští úterý od 18.00 hodin v pardubické ČEZ Areně.