HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012

Reportáž ze zápasu

Extraliga ledního hokeje, 22. kolo, úterý 16.11.1993, Zimní stadion města Pardubic

Dynamo Pardubice

Jindřichův Hradec

1:2
0:1, 0:1, 1:0
Branky: 60. Pospíšil – 9. Czerlinski, 33. Suchánek. Rozhodčí: Haber – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 2500. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Špelda, Měsíček, Říčař, Kapulovskij, Jančařík – Šejba, Filipi, Lubina – Zadina, Král, Pospíšil – Bartoška, Filip, Blažek.
Jindřichův Hradec: Hudáček – Suchánek, Veber, Kozačka – Hrubeš, Pácal, Cmunt – Bednařík, Šperger, Sailer – Czerlinski, Koláček, Rohlík.

Komentář

Utkání mělo nečekanou předehru ve výměně hráčů Pavlase a Vebera s hradeckými Měsíčkem a Milanem Filipem. Překvapilo to zejména u Pavlase, který byl jedním ze dvou reprezentantů v pardubickém mužstvu. Přes Pavlasovou střeleckou produktivitu zřejmě nebylo vedení HC Pardubice spokojeno s jeho defenzivní činností a uvolnilo ho do konce roku do sousedního Hradce Králové.

Vlastní střetnutí mělo velmi slabou úroveň a Pardubičtí podali nejslabší výkon sezony. Proti soustředěné obraně Jihočechů se nedokázali prosadit a jejich hra postrádala důraz a větší nasazení. Mužstvo si vytvořilo minimum gólových šancí, navíc pardubičtí hráči pomalou hrou nedělali vůbec žádné problémy hostujícím hráčům.

Jihočechům stačilo pozorně bránit, vůbec nespěchali do útočného pásma a spíše čekali na chyby soupeře. Před pardubickou brankou však byli více důrazní, a to se ukázalo jako rozhodující. V závěrečné minutě Pardubičtí odvolali brankáře a podařilo se jim Pospíšilem snížit na konečných 1:2.