7. kolo, pátek 29.9.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Vítkovice

Branky: 30. Pospíšil – 8. Chlubna, 29. Vůjtek, 54. Peterek, 60. Tomášek. Rozhodčí: Svoboda – Chytil, Mana. Vyloučení: 4:11, navíc Pospíšil 5 minut a osobní trest do konce utkání – Vůjtek 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 2653. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Jančařík, A. Píša (42. Těrechov), Pácal, Brázda, Beránek – Hejduk, Blažek, Lubina – Jantovský, Kudrna, Pospíšil – Weber, Kastner, Procházka.
Vítkovice: Prusek – Kubina, Tomášek, Kramný, Mareček, Wolf (23. Kuba), Ševěček – Peterek, Šimíček, Ryšánek – Folta, Fabián, Vůjtek – Zdráhal, Moravec, Krayzel – Chlubna, Klisiak, Šebesta.

Do zápasu vstoupili lépe techničtější a kombinačně přesnějí hosté. Po ideální přihrávce Klisiaka otevřel skóre Chlubna, další šance nevyužili Ryšánek a Vůjtek.

Domácí zvedli hlavu až v závěru třetiny. Sám před Pruskem se objevil Blažek, skórovat však nedokázal, pak ujel hostující obraně Weber, ani on však nebyl úspěšný. Ve druhé části hry jeli tři domácí hráči na jediného obránce hostí, Lubina však akci pokazil.

Zhruba v polovině zápasu obránce Kuba ideálně vysunul Vůjtka a ten vstřelil druhý gól. Za minutu domácí v přesilovce snížili Pospíšilem, ale zřejmě rozhodujícím momentem zápasu bylo vyloučení tohoto domácího hráče na pět minut a do konce utkání devět a půl minuty před koncem. V následné přesilovce nejprve neuspěl Ryšánek, ale proti střele Peterka byl Biegl bezmocný.

V závěru zkusili domácí power play, avšak Tomášek do opuštěné branky pečetil vítězství hostí.

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Doma se nám stále nedaří, dnes jsme nevyužili velké množství přesilových her a v závěru doplatili na zbytečný faul Pospíšila.“

Vladimír Stránský (HC Vítkovice): „Zápas měl sotva průměrnou úroveň. V letošní extralize se hodně brání, padá málo branek, a tak divák není asi příliš spokojen.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
29.9.95 Dynamo Pardubice – Vítkovice 1:4