Staropramen extraliga ledního hokeje, 19. kolo, neděle 26.10.1997, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

5:2
2:1, 1:1, 2:0
Branky: 12. Vlk, 15. Duben, 23. Melenovský, 49. Vlk, 56. Mejzlík – 17. Mudroch, 29. Plášek. Rozhodčí: Rejthar – Grochol, Chytil. Vyloučení: 7:6, navíc S. Procházka (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5126. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Dukla Jihlava: Novotný – Duben, Jakeš, Morava, Javín, Ťupa, Zápotočný – Prokůpek, Hub, Vlk – Cihlář, Polcar, Mejzlík – Hodek, Melenovský, Antoš – Martenek, Padělek, Pípa.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Kříž, Malinský, Píša, Mudroch – Hejduk, Sýkora, Jantovský – Koudelka, Martinec, Kudrna – Procházka, Plášek, Kábrt.

Hokejisté jihlavské Dukly, stavící především na úspěších na domácím ledě, porazili nevyzpytatelný celek Pardubic 5:2, když svůj triumf pečetili dvěma góly v závěrečné třetině.

Hostující gólman Barta si poradil s úvodními možnostmi Mejzlíka, Melenovského i Cihláře, branku Vlka hlavní rozhodčí Rejthar neuznal pro postavení hráčů v brankovišti. I tak se však střelci Jihlavy dostali za krátko ke slovu a šli během tří minut do dvoubrankového vedení. Jedinou překážkou v dalším minirozhodnutí jim byl gól Mudrocha po pěkné akci Rozsívala.

Solidní hokej s náležitým dramatickým nábojem gradoval i v dalším pokračování a obě poslední instance se předháněly, která z nich je lepší. Jakmile se vojáci dostali do vyššího vedení, Barta likvidoval tutovku Pípy, vzápětí však Plášek snížil.

Ke konci druhého dějství hosté pochopili, že na soupeře platí zejména ofenzíva. Začali častěji střílet a měli blízko k vyrovnání, ale šance prohospodařili Hejduk, Jantovský a sólo dokonce i Kudrna. Otevřené pojetí pokračovalo a rozhodlo se až v poslední třetině.