18. kolo, pátek 1.11.2002 od 17:00 hodin, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín

Branky a nahrávky: 13:03 Frolo (Hudler), 49:43 Kucharczyk (Hudler) – 6:14 Kolář (Průcha, Janecký), 8:42 Duben (Pištek), 33:49 Průcha (Blažek), 38:33 Blažek (Lubina, M. Sýkora), 39:40 Kudrna (A. Novotný). Rozhodčí: Turčan – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:1. Diváci: 3810. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
Vsetín: Biegl – Frolo, Kučný, Horáček, Němec, J. Polák, B. Ptáček – Vampola (41. Sochor), Stantien, Demel – Kucharczyk, Hudler, Streit – Vozdecký, Vak, Ambruz.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben, Pácal, Janecký – Rolinek, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, Pospíšil – Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Do statistiky domácích utkání si vsetínští hokejisté připsali po prohře s Pardubicemi, vedoucím týmem soutěže, celkově již pátou porážku. O exportu bodů z letos zatím nezvykle štědrého vsetínského ledu bylo rozhodnuto již po dvou třetinách utkání, kdy Pardubice vedly 5:1.

Dle tradičního scénáře z posledních zápasů na vsetínském Lapači hosté brzy vedli již po devíti minutách hry o dvě branky. Vsetín se pokusil Pardubice překvapit útočnou hrou, jenže nechával okénka v obraně, což Východočeši nemilosrdně trestali.

Zdislav Tabara (Vsetínská hokejová): „Začali jsme utkání ustrašeně, během chvíle jsme prohrávali o dvě branky. Pak už to byla z naší strany křeč. Ve druhé části se projevil rozdíl v kvalitě obou mužstev. Chybí nám obránci. Kuboš je dlouhodobě ze hry vinou tržné rány na ruce, Luža se při rozcvičce před zápasem zranil po srážce se spoluhráčem.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Na utkání jsme se poctivě připravovali, očekávali jsme velký boj vzhledem k tomu, že Vsetín doma dlouho nevyhrál. Byli jsme efektivní v koncovce, na co jsme sáhli, to jsme proměnili.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
24.9.02 Dynamo Pardubice – Vsetín 4:1